Kraj: Zlínský kraj | Okres: Vsetín | Město: Halenkov | Lokalita: Halenkov | Hora: Beskydy, Javorníky

Chalupa Peciválka

č.p. 675, 75603 Halenkov 1.56 km od centra Halenkov
Kapacita 12 lůžek
Ubytování již od 240 Kč
Obecný Chalupa Peciválka se nachází v Halenkově na konci údolí Lušová.
GPS souřadnice - Loc: 49 21 34.16 N, 18 8 49.346 E
Ubytování Nová dřevěná chalupa rozdělená na dva samostatné apartmány:

Apartmán č. 1 - chodba, společenská místnost, kuchyně, koupelna se sprchovým koutem a WC, v podkroví dvě ložnice 2x2 lůžka, možnost přistýlky, dětská postýlka k dispozici. Kuchyně je kompletně vybavena elektrospotřebiči a potřebným nádobím.

Apartmán č. 2 - chodba, kuchyně, společenská místnost, koupelna se sprchovým koutem a WC, samostatné WC, v podkroví 4 samostatné ložnice 4x2 lůžka, možnost přístýlek a dětská postýlka k dispozici.Kuchyně je kompletně vybavena elektrospotřebiči a potřebným nádobím.

Obě části je možno pronajmout samostatně.
  16.12.-2.1. a 27.1.-20.3., 1.7.-31.8. apartmán/ noc ostatní termíny, apartmán/ noc
 apartmán č.1 - 4 osoby 1200 Kč 1120 Kč
apartmán č.2 - 8 osob 2400 Kč 2240 Kč

 

Lůžka 1x apartmán (2x 2 lůžka), 1x apartmán (4x 2 lůžka)
Stravování Kuchyňka k dispozici.
Volný čas Historický název Peciválka v Lušové, v malebné vesnici Halenkov na úpatí Vsetínských vrchů zcela patří k chalupě, kde můžete prožít prázdninový týden nebo prodloužený víkend, buď v duchu aktivního a sportovního vyžití, nebo v teple a bezpečí silných dřevěných stěn schováni před ruchem moderní doby. Je pravdou, že moderní doba na Peciválce se projevila hlavně tím, že ne všichni jezdí do hor s koňmi, někteří mají už i terénní vozidla sovětské výroby.A pošťáka, který chodí v deset? Toho vůbec nemusíte znát. Vždyť jste na Peciválce. Ticho je neskutečné a tma je opravdu černá.Za chalupou šumí potok se zbytky mlýnského kola, které ještě před 50-ti lety dovedlo roztočit generátor na výrobu elektřiny. Signál na mobilní telefon? Známe jedno místo na protější louce, kde se tento výdobytek moderní doby dá najít. Ale pozor! Výdobytku moderní doby si lze užít již o 4 km níže po směru vody plynoucí do Černého moře, kde najdete jak obchody a hospody pro zachování rytmu moderního života, ale také sportovní vyžití, je zde bezpočet cyklostezek, jak asfaltových, tak i těch divokých pro opravdové bikery na horských kolech. Pro milovníky koupání jsou zde vodní toky mimořádné čistoty i štěrkové jezero zvané Balaton v nedalekém Novém Hrozenkově.

Těm, co mají raději zasněžené lesy a pláně, nezbývá než doporučit lyžařská střediska Vranča Nový Hrozenkov, Kohútka, Karolinka, Velké Karlovice Razula, Soláň, Kyčerka, Kasárna, Bílá- velkým dílem uměle zasněžované. Pro běžkaře jsou zde udržované běžkařské stopy velkokarlovicka osvětlené i v noci, nebo horské hřebenové túry, neosvětlené vůbec, kde střídá večer běžkaře rys ostrovid, vlk samotář nebo kočka divoká.

Těm, co rádi cestují, možno jen doporučit výlety do Rožnova p.R., Kopřivnice, Štramberku, nebo na opačnou stranu přes pohoří Javorníků do údolí Váhu, Sulovských skal, Maninských kopců, Vršatce a Červeného kameňa.

Těm, co se z Peciválky ani nehnou, můžeme vřele doporučit vzít si maso na gril, lahváče a víno ze svých zdrojů, popřípadě slivovici ze zdrojů místních. Zatímco si děti hrají na travnatém hřišti nebo v potůčku a v zimě jezdí na saních, dospělí můžou nanosit dřevo z lesa a bavit se grilováním a rožněním, v zimě péct bůček v troubě, popíjet svařené víno a hrát karty u kamen.

A navíc, na Peciválce můžete křičet jako na lesy, protože Vás nikdo neuslyší.
Aktualizováno dne: 12.11.2016
Chalupa Peciválka
GPS: 49.3286389,18.1597606
Adresa: č.p. 675, 75603 Halenkov
Telefon: +420 604 749 124

Zajímavá místa v okolí

Renesanční zámek byl postaven začátkem 17. století Albrechtem z Valdštejna. Během 18. století byl ně...
Činnost hvězdárny je zaměřena na vzdělávání a popularizaci astronomie, kosmonautiky i jiných přírodn...
Ve wellness centru najdete bazén s vodními atrakcemi (hydromasážní lehátka a sedátka, trysky, ..),ví...