Kraj: Prešovský | Okres: Prešov | Město: Prešov | Lokalita: Prešov | Hora: Vihorlatské vrchy - Vihorlat...

Penzión TAVEL

Slovenská č.p. 19, 08001 Prešov km od centra Prešov
Kapacita 20 lůžek
Ubytování již od 32 EUR
Obecný P e n z i ó n T a v e l sa nachádza v historickom centre mesta Prešov vo vzdialenosti 100 m od kostola Sv. Mikuláša.

Penzión ponúka 8 dvojposteľových izieb, 4 prístelky. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchovací kút a WC), TV. Všetky izby penziónu Tavel sú nefajčiarske.

Súčasťou penziónu je výťah, kongresová miestnosť, recepcia s Lobby barom a salónikom s celodennou prevádzkou. Penzión má vlastné parkovisko.

Izba 1/2 dvojlôžková 1/1 jednolôžkova
 Classic 65 Eur 52 Eur
 Prístelka 14 Eur
 Miestny poplatok v cene ubytovania

Bohaté bufetové raňajky zdarma.
Dieťa do 3 rokoch bez nároku na lôžko zdarma.

Ostatné služby Cena za hodinu  
 Prenájom salónika 7 Eur  
 Prenájom konferenčnej miestnosti 17 Eur
 Prenájom projektora 33 Eur / deň

Počas víkendov a sviatkov je zľava z ubytovania 20%

Sleva Počas víkendov a sviatkov je zľava z ubytovania 20%
Lůžka 1/1+1 prístelka, 1/2, 1/2+1 prístelka
Stravování raňajky (možnosť stravovania v reštaurácii penziónu)
Volný čas Centrálna poloha mesta v rámci prešovského a košického regiónu umožňuje do vzdialenosti 100 km fakultatívne výlety na návštevu prírodných, kultúrnych a historických pamiatok. Bardejov - kúpele, Košice, Levoča, Vysoké Tatry, Spišský hrad, Vyšné Ružbachy, Slovenský raj, jaskyne.

ZAUJÍMAVOSTI REGIÓNU
********************************
Mesto P R E Š O V je klenotnicou umelecko-historických pamiatok. Má vzácne vretenovité námestie - najväčšie na Slovensku s množstvom meštianskych domov. Prešov so 130 000 obyvateľmi je tretie najväčšie mesto na Slovensku, má výhodnú centrálnu polohu v rámci regiónu.

Zo zahraničných turistických buletinov sme sa dočítali, že z východnej Európy je potrebné v prvom rade navštíviť Severovýchodné Slovensko a najmä B A R D E J O V, ktorému nadácia ICOMOS pri UNESCO udelilo v roku 1986 európsku cenu za zachovanie pamiatok - zlatú medailu.

Perlou medzi kúpeľmi sú B a r d e j o v s k é k ú p e l e s liečivými prameňmi, ktoré navštívila aj rakúsko-uhorská cisárovna Sisi. V blízkosti sa nachádza sedem drevených kostolíkov - národných kultúrnych pamiatok.

S T A R Á Ľ U B O V Ň A ponúka návštevníkom Ľubovniansky h r a d, stredoveký vojenský tábor, v podhradí sa nachádza skanzen ľudovej architektúry. Neďaleko sú Ľubovnianske k ú p e l e a kúpele V Y Š N Ě R U Ž B A C H Y so zaujímavým sochárskym areálom v travertínovom lome.

V Č e r v e n o m k l á š t o r e splavovanie rieky Dunajec na drevených pltiach ponúka turistom neopakovateľný zážitok a pohľad na nádhernú prírodnú scenériu Pienin.

Ďalej sú našim návštevníkom k dispozícii v o d n é n á d r ž e Domaša, Delňa, l y ž i a r s k e s t r e d i s k á Drienica-Lysá, Regetovka, a g r o t u r i s t i k a v Stebnickej hute, soľné bane v Solivare, opálové b a n e v dedine Zlatá baňa, j a s k y ň a Zlá diera v Lipovciach, M ú z e u m moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach.

Aktualizováno dne: 10.07.2012
Penzión TAVEL
GPS: 48.997953,21.242076
Adresa: Slovenská č.p. 19, 08001 Prešov
Telefon: +421 51 7715496
Mobil: +421 948 020 618