Kraj: Prešovský | Okres: Prešov | Město: Prešov | Lokalita: Prešov | Hora: Vihorlatské vrchy - Vihorlat...

Hotel Dukla

Námestie legionárov č.p. 2, 08001 Prešov km od centra Prešov
Kapacita 101 lůžek
Ubytování již od 57 EUR
Obecný Hotel DUKLA je situovaný v samotnom centre mesta na začiatku pešej zóny pri Divadle Jonáša Záborského. Hotel už od svojho vzniku plní funkciu centra spoločenského života v meste. Predurčuje ho na to jeho poloha. Hotel je výborne situovaný a každý, či už ubytovaný hosť alebo denný návštevník ho ľahko nájde.  

Hotel si za viac ako polstoročie svojej existencie vytvoril vlastnú atmosféru v duchu “Zlatých časov hotelierstva” a stal sa najznámejším hotelom v treťom najväčšom meste Slovenska. Svojím vybavením, službami a lokalitou uspokojuje požiadavky širokej klientely – jednotlivých obchodných cestujúcich, športovcov, umelcov, politikov až po zájazdy turistických skupín. V hoteli sa organizujú rôzne semináre, školenia, firemné stretnutia, ale aj svadby a rodinné oslavy.  

UBYTOVANIE  
Hotel ponúka 60 izieb s celkovou kapacitou 101 lôžok. Súčasťou vybavenia každej izby je televízor so satelitným prijímačom, trezor, minibar. K dispozícii sú aj izby s klimatizáciou, pripojením na internet a bezbariérové izby. Do izby je možný prístup priamo z podzemného parkoviska (nie je vo vlastníctve hotela), alebo je možné bezplatné parkovanie vo dvore hotela. Vyberte a rezervujte si izbu, ktorá Vám najviac vyhovuje - ponúkame ubytovanie v:  

19 jednoposteľových,  
31 dvojposteľových,  
4 dvojposteľové LUX (s prístelkou),  
4 klasické apartmány (s možnosťou prístelky),  
1 reprezentačný apartmán,  
1 biznis apartmán (v rámci biznis apartmánu je aj rokovacia miestnosť pre 15 osôb)  

REŠTAURÁCIA  
Široký sortiment jedál domácej a zahraničnej kuchyne, krajových špecialít a vegetariánskych jedál v čase od 10.00 – 23.00 v príjemnom prostredí klimatizovanej reštauračnej časti hotela s kapacitou 120 miest využijete na každodenné stolovanie, ale aj na organizovanie slávnostných udalostí a osláv. Tím našich gastronómov a čašníkov zabezpečí, aby ste od nás odchádzali plní zážitkov z vycibrených jedál a chutí nášho šéfkuchára. Súčasťou jedálne je aj malý salónik pre 20 osôb.  

KAVIAREŇ  
Tradičná kaviareň s klimatizáciou slúži v čase od 9.00 – 23. 00 ako miesto na posedenie s priateľmi či obchodnými partnermi pri šálke dobrej kávy s dennou tlačou na Vašom stole. V príjemnom prostredí s barom sa nachádza 70 miest a podľa potreby je možné prepojiť kaviareň s reštauračnou časťou, čím vznikne priestor vhodný na usporiadanie väčších kultúrno-spoločenských akcií ako sú stužkové slávnosti, plesy, svadby, ale aj firemné akcie.  

ZIMNÁ ZÁHRADA  
Nová štýlová prístavba láka svojím architektonickým prevedením už pohľadom zvonku. V priestoroch zimnej záhrady servírujeme kompletnú ponuku jedál a nápojov v časoch od 9.00 – 23.00. Klimatizované vzdušné priestory poskytujú výborné miesto na posedenie hlavne v letných mesiacoch s výhľadom na Námestie legionárov a Hlavnú ulicu Prešova.  
Priestor s kapacitou 50 miest sa výborne hodí na menšie uzatvorené firemné alebo spoločenské akcie.  

LOBBY BAR  
Útulne zariadený Lobby bar je ideálnym miestom pre nerušené stretnutia pri dobrej káve alebo pohári vína v čase od 9.00 – 23. 00 (v prípade záujmu dlhšie). 30 miest v pohodlných kreslách zaručujú, že sa vám od nás nebude chcieť odísť, veľkoplošná LCD obrazovka vám spríjemní čakanie na vášho spoločníka. Hlavným programom sú športové prenosy. V týchto klimatizovaných priestoroch podávame široký sortiment alkoholických a osviežujúcich nápojov, miešaných alko a nealko drinkov a bohatej ponuky káv.  

NOČNÝ BAR  
Nočný bar v suteréne Hotela DUKLA slúži ako doplnkový priestor pri organizovaných akciách alebo uzavretých spoločnostiach so živou alebo reprodukovanou hudbou. Tanečný parket a kapacita 80 miest sa k tomu ideálne hodia.  

KONGRESOVÁ SÁLA  
Na 2. poschodí hotela sa nachádza kongresová sála vybavená najmodernejšou technikou s kapacitou pre 200 osôb. Všestranné využitie ju predurčuje na usporadúvan
Speciální nabídka
Lůžka 1/1, 1/2 izba (standard, luxus), apartmán (klasický, bussines, reprezentačný)
Stravování raňajky (možnosť stravovania v hotelovej reštaurácii)
Volný čas Výborná poloha Hotela DUKLA v centre mesta umožní návštevníkovi v krátkom čase spoznať architektonické a kultúrne pamiatky historického jadra mesta Prešov. Vo voľnom čase máte možnosť relaxovať pri prechádzkach ulicami mesta a obdivovať dominanty, napr. kostol sv. Mikuláša (konkatedrála), Radnicu, Rákoczyho dom, palác Klobušických či ortodoxnú synagógu, ktorá patrí medzi najkrajšie v strednej Európe.  

Ak si však po náročnom dni chcete oddýchnuť v našom hoteli, odporúčame Vám návštevu Wellness centra na najvyššom poschodí hotela s panoramatickým výhľadom na mesto a jeho okolie.  

Milovníkom divadelného umenia odporúčame návštevu Divadla Jonáša Záborského v blízkosti hotela DUKLA alebo Divadla Alexandra Duchnoviča (predstavenia v rusínskom jazyku).  

Taktiež môžete navštíviť Krajské múzeum so stálymi expozíciami ľudového umenia alebo Šarišskú galériu, v ktorej nájdete rôzne expozície.  

Ako tip na dlhšiu prechádzku máme pre vás návštevu prešovskej Kalvárie s krásnym výhľadom na mesto. V Slánskych vrchoch môžete uskutočniť fyzicky náročnejší výlet do opálových baní na Dubníku.  

V okolí Prešova Vám odporúčame aj Šarišský hrad, Kapušiansky hrad a Spišský hrad (35 km od Prešova), ktorý je najväčším hradom v strednej Európe.  

Náš personál Vám ochotne poradí pri spoznávaní mesta Prešov a jeho okolia, aby sa pre Vás návšteva metropoly Šariša stala nezabudnuteľnou.  

Veríme, že aj pre Vás sa Hotel DUKLA v Prešove stane miestom, kam sa každý rád vracia.  

Aktualizováno dne: 07.04.2013
Hotel Dukla
GPS: 48.993601,21.244179
Adresa: Námestie legionárov č.p. 2, 08001 Prešov
Telefon: +421 51 77 22 741
Fax: +421 51 77 32 134
Mobil: +421 918 902 153