Kraj: Prešovský | Okres: Prešov | Město: Prešov | Lokalita: Prešov | Hora: Vihorlatské vrchy - Vihorlat...

Hotel Carpe Diem

Jarková č.p. 40, 08001 Prešov km od centra Prešov
Kapacita 30 lůžek
Ubytování již od 35 EUR
Obecný H o t e l C a r p e D i e m nachádzajúci sa v historickom centre mesta v kompletne zrekonštruovanej budove z 15. storočia ponúka vysoký štandard ubytovania, luxus a priateľskú atmosféru. Je to hotel európskej úrovne, zariadený vysoko kvalitným nábytkom a doplnkami tak, aby spĺňal kritéria náročnej medzinárodnej a bussines klientely.

Súčasťou hotela je štýlová r e š t a u r á c i a Superior, kaviareň a nádherná letná záhrada. V podkrovných priestoroch reštaurácie sa nachádza exkluzívna Galéria vhodná na usporadúvanie rôznych seminárov, obchodných jednaní, osláv a pod.

Umiestnenie hotela je priamo v centre mesta, len kúsok od hlavnej dominanty, kostola sv. Mikuláša, ho priam predurčuje na večerné prechádzky historickým jadrom mesta.

Medzinárodné letisko Košice je vzdialené len 30 minút a Vysoké Tatry len 60 minút jazdy autom.

UBYTOVANIE
Hotel ponúka možnosť výberu z niekoľko typov izieb, ktoré sú tématicky zariadené podľa ich názvu:
R í m, Viedeň,
L o n d ý n, Benátky,
P a r í ž, New York,
B a r c e l o n a, Praha,
B r a t i s l a v a, Bussines,
A r t G a l e r y, Romantika,
J a r, Leto,
J e s e ň, Zima.

Izby sú dvojposteľové s vlastnou kúpeľňou (vaňou, prípadne sprchovacím kútom a toaletou), vybavené kvalitným nábytkom, špeciálnymi matracmi a luxusnou posteľnou bielizňou, ktoré vám zaručia váš kvalitný oddych, farebným LCD televízorom so satelitným príjmom, telefónom s priamou voľbou a s možnosťou celodenného pripojenia na internet DSL LAN sieť (v cene). Samozrejmosťou je hotelová kozmetika.
Súčasťou niekoľkých izieb je aj priestranný balkón s posedením a výhľadom do letnej záhrady.

V každej z izieb sa nachádza originálne umelecké dielo, obraz, od prešovského maliara Dušana Očkoviča.

REŠTAURÁCIA
C A R P E D I E M je štýlová reštaurácia a kaviareň, situovaná v historickom centre Prešova. Pre hostí slúži kaviareň, vinotéka a útulná terasa nádvoria ako i reštaurácia v pasáži. Každý detail je premyslený, vhodne vsadený do tohto prostredia a ladí s okolím. Pre tých, ktorý sa radia medzi gurmánov, je na poschodí veľmi elegantne a vkusne zariadená reštaurácia SUPERIOR.

S U P E R I O R je samostatná reštaurácia s kapacitou cca 40 osôb. Nachádza sa na poschodí a má vlastný nápojový a jedálny lístok. Je určená prevažne pre biznis klientelu, slávnostné príležitosti, firemné akcie, ako aj romantické pesedenie pre dve osoby. Pre túto reštauráciu šéfkuchár vytvoril jedálny lístok s novými špecialitami. Vínna karta ponúka široký výber kvalitných slovenských a zahraničných vín.

T E R A S A na nádvorí poskytuje príjemné posedenie počas letných dní. Atmosféru doplňujú fontány, štýlové slnečné hodiny, romantické večerné osvetlenie a bohatá výsadba stálezelených porastov.

Tešíme sa na Vašu návštevu!


VIEDEŇ, LONDÝN, BENÁTKY, PARÍŽ, PRAHA, BRATISLAVA, BARCELONA, ROMANTIKA:
------------------------------------------------------------------
108,88,-€ (3 280,-Sk) / izba za jednu osobu
141,41,-€ (4 260,-Sk) / izba za dve osoby

APARTMÁN (New York, Business):
-----------------------------------------------------
122,82,- € (3 700,-) / apartmán pre jednu osobu
156,01,- € (4 700,-) / apartmán pre 2 osoby

RÍM, ART, JAR, LETO, JESEŇ, ZIMA:
--------------------------------------------------------
66,06,- € (1 990,-Sk) / izba za jednu osobu
82,98,- € (2 500,-Sk) / izba za dve osoby

Lůžka 1/2 (typy podľa veľkomiest a ročných období)
Stravování individuálne (možnosť stravovania v hotelovej reštaurácii)
Volný čas Prešov, tretie najväčšie mesto na Slovensku podľa počtu obyvateľov kandiduje na titul Európske hlavné mesto kultúry 2013 spolu s celým Prešovským samosprávnym krajom (PSK), najľudnatejším krajom na Slovensku.

V Prešovskom kraji sa nachádzajú Vysoké Tatry, najvyššie pohorie na Slovensku s Gerlachovským štítom dosahujúcim výšku 2655 metrov. Vo Vysokých Tatrách je viac ako 170 horských jazier ľadovcového pôvodu, horské vodopády, jaskyne a rozsiahla sieť turistických chodníkov.

Na územie regiónu plošne zasahuje päť výnimočných národných prírodných parkov. Prešovský kraj návštevníci poznajú aj ako región kúpeľov s vyše 400 minerálnymi a termálnymi prameňmi.

Zaujímavosti a unikáty z Prešova:
******************************************
* Naj­väčší známy opál na svete – Harlequin
* Známe zariadenie na ťažbu soli - Gápeľ zo 17. storočia
* Prešovské kolégium
* Unikátne Múzeum vín v Európe a organizátor výz­namnej medzinárodnej súťažnej prehliadky MUVINA
* Karafova väznica
* Prvé letecké múzeum na Slovensku
* Opálové, zlaté a strieborné bane

PAMIATKY v Prešove
=================
Kostol sv. Mikuláša
------------------------------
Hlavná gotiská dominanta prešovskej Hlavnej ulice. Má bohato zdobené okná. Vo vnútri sa nachádza barokový oltár z konca 17. storočia, renesančno - barokový organ a renesančná krstiteľnica z červeného mramoru. Verejnosti je sprístupnená aj veža kostola, z ktorej je krásny výhľad na mesto.

Evanjelický kostol sv. Trojice
----------------------------------------------
Nachádza sa v tesnej blízkosti kostola sv. Mikuláša. Postavený bol v polovici 17. storočia. Vnútro má renesančnú výzdobu s veľmi cenným barokovým organom.

Františkánsky kostol sv. Jozefa
-------------------------------------------------
Kostol v historickom centre mesta s barokovou fasádou, prestavanou v 18. storočí. Pred kostolom sa nachádza súsošie sv. Rochusa.

Gréckokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa
----------------------------------------------------------------
V tomto kostole sa nachádza nesmierne vzácna relikvia - kópia Turínskeho plátna, ktorých sú vo svete, okrem originálu uloženom v Turíne, len 4 kópie - v Turíne (verejnosti nie je dostupný originál), druhá kópia bola uložená práve v Prešove a ďalšie by mali byť v Jeruzaleme a v Litovskom Vilniuse. Plátno, do ktorého mal byť podľa legendy zabalený Ježiš po tom, čo ho sňali z kríža, sa nachádza na pravej strane lode kostola vedľa biskupského trónu.

Pravoslávny katedrálny chrám sv. Alexandra Nevského
---------------------------------------------------------------------------------------

Židovská synagóga
------------------------------
Stavba a výzdoby sa natoľko podarili, že patrí k najvzácnejším skvostom maurskej architektúry na Slovensku. V jej interiéri sa nachádza aj Židovské múzeum.

Klobušického palác
-------------------------------
Tento bývalý kráľovský radca dal postaviť palác s priľahlou vežičkou a so záhradou, ktorá sa končila až pri mestských hradbách. Dom slúžil mnohým inštitúciám, dnes bol prestavaný na účely Krajského súdu.

Rákocziho palác
--------------------------
Krásna renesančná stavba na Hlavnej ulici bola ukončená v 17. storočí. Rákoczi si z tohto paláca urobil rezidenciu počas protihabsburských povstaní. V Rákocziho paláci dnes sídli Krajského múzeum.

Radnica
-------------
Oproti Neptúnovej fontáne v centre mesta sa nachádza prešovs
Aktualizováno dne: 10.07.2012
Hotel Carpe Diem
GPS: 48.998669,21.238911
Adresa: Jarková č.p. 40, 08001 Prešov
Telefon: +421 51 77 00 444