Kraj: Prešovský | Okres: Stará Ľubovňa | Město: Lesnica | Lokalita: Lesnica | Hora: Pieniny

Penzión U Gorala

č.p. 25, 6533 Lesnica km od centra Lesnica
Kapacita 21 lůžek
Ubytování již od 15 EUR
Obecný P e n z i ó n U G o r a l a sa nachádza v zamagurskej obci Lesnica priamo v Pieninskom národnom parku. Penzión s celoročnou prevádzkou vhodný pre rodiny s deťmi, je situovaný v strede dediny. V blízkosti je autobusová zástavka, ktorou sa klienti dostanú do Červeného Kláštora. Plťami sa potom môžu splaviť naspäť do Lesnice.

KAPACITA ubytovania:
3x 2-posteľové izby (s možnosťou prístelky)
2x 3-posteľové izby (s možnosťou prístelky)
Každá izba má svoje vlastné sociálne zariadenie a sprchu. Na izbe je televízor so satelitným vysielaním, mini bar. Strava pre ubytovaných sa poskytuje v reštaurácii buď priamo na objednávku alebo predplatenou penziou.

Daľšie vybavenie penziónu:
* REŠTAURÁCIA (kapacita 50 miest)
* POHOSTINSTVO (kapacita 30 miest)
* TERASA (kapacita 20 miest)

Cena dohodou dle délky pobytu a počtu osob.

od 450,- Sk / os. / noc
- možnosť doobjednania stravy

Sleva "*** Ubytovaní hostia majú 10% zľavu pri SPLAVOVANÍ DUNAJCA na pltiach!
*** Deťom do 10 rokov, pri pobytoch dlhších ako 7 dní a pri obsadení celého objektu poskytujeme zľavy."
Speciální nabídka

Ponúkame Vám SPLAV DUNAJCA na pltiach a raftoch v Národnom parku Pieniny.

Splav začína z prístaviska a to:
Spišská Stará Ves-Nokle - 14 km,
Majere - 11 km,
Červeny Kláštor-Kvašné lúky - 10 km,
Červeny Kláštor-od múzea - 9 km.

Splav trvá od 1 do 3 hodín podľa dĺžky a hladiny Dunajca.
Splav končí na Slovenskej strane v Lesnici, pri turistickom hraničnom prechode do Poľska (Szcawnicza) a Chate Pieniny.

Pieninský národný park ročne navštívi cca. 500 - 600 000 turistov a splavu sa ročne zúčastní cca. 200 000 turistov.
Splavuje sa od apríla do októbra, aj dlhšie, podľa počasia. Po splave zabezpečujeme pre skupiny a voľných turistov obedy v chate, alebo pikniky v prírode s gorálskou muzikou.

Najvädšou atrakciou Lesnici je p a s o v a n i e z a G o r a l a. Pasovanie prevádza z poverenia zhromaždenia goralov Ján Gondek - goral pieninský.
Pasovanie sa koná na Chate Pieniny. Počas celého pasovania zabáva učastníkov goralska ľudová hudba. Niektorých goralov máme i vo vláde.
Lůžka apartmány - 1/2, 1/2+2, 1/2+3, 2/2+3
Stravování individuálne (možnosť stravovania v reštaurácii penziónu)
Volný čas LESNICA - malebná zamagurská obec, ktorá leží na severozápade okresu Stará Ľubovňa pri hranici s Poľskou republikou v nadmorskej výške 485 metrov. Je jednou z najstarších obcí na Zamagurí. V roku 1630 tu bol postavený drevený kostol sv. Doroty. Počas stáročí tu žili gorali, ktorí sa zaoberali roľníctvom a pastierstvom. Obec leží v blízkosti atraktívneho Prielomu Lesnického potoka a Prielomu Dunajca. Plná romantiky je pešia prechádzka popri Dunajci až do poľskej Szczawnice. V katastri obce je prístavisko , kde sa končí splav Dunajca na slovenskej strane.

Oblasť ZAMAGURIA a PIENINSKÝ NÁRODNÝ PARK ponúkajú turistom ideálne miesta na oddych s nenáročnými turistickými a cykloturistickými trasami a nádhernými prírodnými úkazmi. Najväčšou atrakciou tejto oblasti je s p l a v o v a n i e pohraničnej r i e k y D u n a j e c na drevených pltiach a raftoch. Vo vzdialenosti 30 minút od objektu sa nachádza sedačková l a n o v ka a letná b o b o v á d r á h a.
V zime je možnosť l y ž o v a n i a na lyžiarskom vleku priamo v obci Lesnica (pre nenáročných) a v lyžiarskych strediskách Litmanová, Vyšné Ružbachy a Ľubovnianske k ú p e l e.
V blízkom okolí penziónu je možné navštíviť múzeum Č e r v e n ý k l á š t o r, hrad S t a r á Ľ u b o v ň a , historické mestá K e ž m a ro k a Levoča, termálne k ú p a l i s k o Vyšné Ružbachy, Vysoké Tatry a Poľskú republiku.

Aktualizováno dne: 07.06.2013
Penzión U Gorala
GPS: 49.400603,20.472658
Adresa: č.p. 25, 6533 Lesnica
Telefon: +421 911 963 316
Mobil: +421 905 963 316