Kraj: Prešovský | Okres: Kežmarok | Město: Červený Kláštor | Lokalita: Kežmarok | Hora: Pieniny

Privát U Márie

č.p. 48, 05906 Červený Kláštor km od centra Červený Kláštor
Kapacita 8 lůžek
Ubytování již od 7 EUR
Obecný
PRIVÁT U MÁRIE sa nachádza v atraktívnej oblasti Pieninského národného parku v obci Červený Kláštor.  

Popis objektu (8 lôžok):  
- 2 samostatné izby (2/4)  
- spoločenská miestnosť s chladničkou a FTV  
- sociálne zariadenie (umývadlo, vaňa so sprchou, WC)  
- spoločenská miestnosť s jedálenským stolom a vybavenou kuchyňou (plynový sporák s elektrickou rúrou, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica)  
- miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží  
- oddychová miestnosť s posedením a grilom  
- bezplatné parkovanie áut vo dvore  
- ústredné kúrenie  
- celoročná prevádzka  

Objekt poskytuje tiché a kľudné ubytovanie a je vhodný pre rodiny s deťmi. Ubytovaným hosťom ponúkame bezplatnú pomoc pri plánovaní túr a výletov do okolia a zabezpečenie dopravy a rybárskeho lístka za poplatok.  

Je možné si z tejto oblasti robiť i celodenné výlety autom za poznávaním historických pamiatok (hrad Stará Ľubovňa, Kežmarok, Niedzica), do Vysokých Tatier a na termálne kúpalisko Vyšné Ružbachy (kúpeľné procedúry).  

 Cena ubytovania za osobu na noc od 7,50 €. Dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko zdarma. 
Lůžka 2/4
Stravování individuálne
Volný čas V blízkosti ubytovania sa nachádza prístavište PLTÍ (- SPLAV DUNAJCA-), múzeum ČERVENÝ KLÁŠTOR a je vhodným východiskom na pešie a cyklistické túry do PIENIN (Prielom Dunajca, obec Lesnica, prechod do Poľskej republiky do obce Szczawnica, výstup na Tri Koruny). V zime je možné l y ž o v a n i e v Spišskej Starej Vsi (8 km), Vyšných Ružbachoch a Ľubovianskych KÚPEĽOCH v Starej Ľubovni.  

* * *  

P i e n i n y sú súčasťou bradlového pásma, ktoré sa nachádza na rozhraní vnútorných a vonkajších Karpát. Vyznačujú sa mimoriadne komplikovanou geologickou stavbou, ktorá podmienila vznik atraktívneho reliéfu skalných stien, vežičiek a bradiel rozmanitého tvaru, ktoré spolu s Prielomom Dunajca vytvárajú výrazné krajinné dominanty.  
Turisticky zaujímavou atrakciou je predovšetkým splavovanie na pltiach 9 km dlhého Prielomu Dunajca v úseku z Červeného Kláštora do Lesnice. Naspäť do Červeného Kláštora je možné ísť pešo a na bicykli po turistickom chodníku popri Dunajci alebo autobusom po ceste z Lesnice do Červeného Kláštora.  
V bezprostrednej blízkosti národného parku sa nachádza múzeum Červený kláštor, obce so zachovalou ľudovou architektúrou (Osturňa, Jezersko, Malá Franková) a mesto Spišská Stará Ves s možnosťou ubytovania. Z ubytovacích stredísk je možné robiť celodenné výlety do širšieho okolia (Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy, Vysoké Tatry, Strážky, Kežmarok).  

Aktualizováno dne: 18.04.2013
Privát U Márie
GPS: 49.39229,20.405768
Adresa: č.p. 48, 05906 Červený Kláštor
Telefon: +421-52-4822938
Mobil: +421-915-376120