Kraj: Jihomoravský kraj | Okres: Břeclav | Město: Uherčice | Lokalita: Uherčice u Hustopečí

Penzion Schwarz

č.p. 196, 69162 Uherčice 0.85 km od centra Uherčice
Kapacita
Ubytování již od 300 Kč
Obecný Penzion se nachází ve vinařské obci Uherčice, která leží v blízkosti Pálavských vrchů, Novomlýnských jezer,
Lednicko-Valtického areálu a historického města Mikulova.
Penzion Schwarz v Uherčicích který je nově zbudován před vinným sklepem, nabízí levné ubytování. Je umístěn na kraji obce
Uherčice ve vinařské uličce mezi dalšími sklepy, před kterými je akátový lesík. Kolem prochází cyklostezka Vinař.
Penzion je nově zbudován nad vinným sklepem v klidné lokalitě u rybníčku.
Ubytování Jeden pokoj je v přízemí a dva pokoje v podkroví. Pokoje mají předsíň s šatními skříněmi a koupelnu se sprchovým koutem a WC. V přízemí je společenská místnost s kuchyňskou linkou, která je vybavena plynovou varnou deskou, elektrickou a mikrovlnou troubou, varnou konvicí, velkou lednicí a nádobím. Ze společenské místnosti je vstup na terasu, vinného sklepa, do velkého přízemního pokoje a do podkroví, kde jsou ostatní pokoje. Z podkroví je vstup na krytou terasu, na kterou navazuje menší zahrada s ohništěm a houpačkou.. Všechny pokoje jsou vybaveny třemi postelemi, televizí, stolkem, dvěma křesílky a nočními stolky.

Cena pro dvě osoby na pokoji 700 kč, při obsazení třemi osobami je 900 kč, při obsazení jednou osobou je 400 kč.
Při pobytu delším než 2 dny je sleva 30 kč na osobu a lůžko za každý den. Poplatek za psa je 30 kč na den.

Lůžka 3x 3 lůžkové pokoje
Další služby V uzamčeném objektu je úschovna kol a venku možnost parkování aut. Půjčujeme gril, postýlku, hračky.
Ve vinném sklípku nabízíme degustaci vín, při týdenním pobytu zdarma. Vína jsou z mikulovské vinařské podoblasti, celkem máme asi 8 odrůd /ryzlink vlašský a rýnský, pálavu, muller thurgau, veltlinské zelené, muškát moravský, svatovavřinecké, a víno růžové.
Volný čas Obcí prochází, nebo je v blízkosti několik cyklotras:
VÍNO A ROZHLEDNY
NOVOMLÝNSKÁ
MUŠOVSKÁ
PÁLAVSKÉ VRCHY
KNÍŽECÍ OBOROU
MODRÉ HORY
MORAVSKÁ VINNÁ

Kopcovitá krajina za penzionem, posázená vinicemi, přímo vybízí k příjemným vycházkám nebo vyjíždkám na kole. Je odtud krásná vyhlídka do okolní krajiny od Pouzdřanské stepy až po Pálavu a možnost návštěvy několika velice známých místních vinařství: Sonberk, Žídek, Gotberg a Málek, které jsou na trase.

Pálavské vrchy - ze všech stran obklopeny úrodnými vinicemi, patří se svými bělostnými vápencovými skalami, zříceninami gotických hradů, jedinečnou architekturou historického Mikulova i vinnými sklepy v okolních obcích k nejznámějším a nejnavště-vovanějším místům v ČR. Toto vše spolu se suchým a teplým podnebím propůjčuje pálavské krajině téměř středoevropský ráz .
Mikulov - historické náměstí, které vzniklo v 16. století, Dietrichtejnská hrobka, zámek stojící na skalním útesu, památky židovské komunity, cirkevní památky, Kozí hrádek, Svatý kopeček a jeskyně Turold.
Lednicko- valtický areál. Zámek v Lednici, který je obklopen parkem, je součástí Lednicko-valtického areálu, přírodněkrajinářského celku o rozloze 300 km2. Především
v 18. a 19. století jej ruku v ruce s přírodou zbudovali Lichtenštejnové. Od roku 1966 je tato "Zahrada Evropy" na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Není divu! Kromě čarokrásných zámků v Lednici a Valticích ji zdobí množství menších satelitů: zřícenina Janův hrad, klasická myslivna Lovecký zámeček, Apollónův chrám s dórským sloupořadím, Rybniční zámeček, jehož obraz zdobí hladinu Prostředního rybníka, Hraniční zámeček, Belvedér, vyhlídka kolonáda na Reistně, Rendez-vous též zvaný Dianin chrám, prsaté Tři Grácie, Akvadukt, Obelisk, Vodárna a Minaret. Vodní dílo "Nové Mlýny" - soustava tří přehradních nádrží pod Pálavou na řece Dyji Vás udiví svou rozlehlostí a zláká na pěší tůry, cykloturistiku, rybaření, nebo projíždku lodí. Ve Věstonicích můžete obdivovat věstonickou Venuši, v archeologické expozici věk lovců mamutů, v Pasohlávkách expozici. Římané na Mušově, případně se občerstvit v některém z mnoha vinných sklípků v okolních obcích.
Břeclav - farní kostel v Poštorné, židovský hřbitov, zámeček Pohansko, zámeček Lány, lužní lesy.
Hustopeče - dům U Synků, ve kterém je stálá vinařská expozice a informační centrum. Koupaliště s tobogánem. První týden v květnu košt vína, první týden v říjnu populární burčákové svlavnosti.
Rajhrad - benediktýnský klášter.
Moravský kras - ten je ve vzdálen asi 60 km a je nejznámnější a nejvýznamější krasovou oblastí ČR.
Laa an der Thaya - asi ve vzdálenosti 20 km jsou známe Rakouské termální lázně.
Doprava
Penzion se nachází 6 km od sjezdu z dálnice D2 v Hustopečích.
Aktualizováno dne: 18.08.2017
Penzion Schwarz
GPS: 48.963258,16.6642
Adresa: č.p. 196, 69162 Uherčice
Telefon: +420 603 463 237
Mobil: +420 603 463 237

Zajímavá místa v okolí

Koupaliště Hustopeče - plavecký bazén 25x15m, soustava masážních a relaxačních bazénů s masážními tr...
Muzeum sídlí v domě „U Synků“ který je nejzachovalejším reprezentantem pozdně renesanční zástavby n...
Vodní dílo Nové Mlýny tvoří soustava tří vodních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu M...