Kraj: Jihomoravský kraj | Okres: Břeclav | Město: Uherčice | Lokalita: Uherčice u Hustopečí

Penzion Schwarz

č.p. 196, 69162 Uherčice 0.85 km od centra Uherčice
Kapacita 11 lůžek
Ubytování již od 300 Kč
Obecný Penzion se nachází ve vinařské obci Uherčice, která leží v blízkosti Pálavských vrchů, Novomlýnských jezer,
Lednicko-Valtického areálu a historického města Mikulova.
Penzion Schwarz v Uherčicích který je nově zbudován před vinným sklepem, nabízí levné ubytování. Je umístěn na kraji obce
Uherčice ve vinařské uličce mezi dalšími sklepy, před kterými je akátový lesík. Kolem prochází cyklostezka Vinař.
Penzion je nově zbudován nad vinným sklepem v klidné lokalitě u rybníčku.
Ubytování Vstup do penzionu je z venkovní terasy do společenské místnosti, ve které je vybavená kuchyně/kuchyňská linka, plynový sporák, mikrovlnka, lednice, varná konvice a nádobí/.

Ze společenské místnosti je vstup do pokoje č.1, průchod do vinného sklepa / kde děláme degustace/ a po schodišti je vstup na podestu, ze které jsou přístupné pokoje č.2 a č.3 a venkovní krytá terasa se zahradou.

Pokoje č.1 a č.2 mají čtyři lůžka, pokoj č.3 má tři lůžka. Všechny pokoje mají vlastní předsíň s šatnovými skříněmi, wc, umyvadlo a sprchový kout. Pokoje jsou vybaveny mimo lůžek i nočními stolky, konferenčním stolkem , židlemi, televizí.

V budově je wifi připojení a z venku je přístupná garáž na úschovu kol a vedle je parkoviště na auta.
Cena za lůžko 330 Kč, týdenní pobyt 300 Kč, děti 5-15 let poloviční cena, jedno dítě do 5 let na pokoji zdarma.
Poplatek za psa 30 Kč za den /menší rasa/.
Lůžka 2x 4 lůžkové pokoje, 1x3 lůžkový pokoj
Další služby V uzamčeném objektu je úschovna kol a venku možnost parkování aut. Půjčujeme gril, postýlku, hračky.

V našem sklípku nabízíme degustaci z těchto odrůd:
Ryzling vlašský, Veltlínské zelené, Muškát moravský, Rulandské bílé, Pálava, Neuburg a Saugvinon. Z modrých odrůd máme Svatovavřinecké a Frankovku, z kterých vyrábíme i růžová vína. Veškerá naše vína vyrábíme ve sklepě v Uherčicích.
Cena vín ze sklepa. Cena 80-120Kč / 0,7l Při týdením pobytu nabízíme degustaci vína ZDARMA. Při kratším pobytu je cena 50kč / osoba / degustace
Volný čas Obcí prochází, nebo je v blízkosti několik cyklotras:
VÍNO A ROZHLEDNY
NOVOMLÝNSKÁ
MUŠOVSKÁ
PÁLAVSKÉ VRCHY
KNÍŽECÍ OBOROU
MODRÉ HORY
MORAVSKÁ VINNÁ

Kopcovitá krajina za penzionem, posázená vinicemi, přímo vybízí k příjemným vycházkám nebo vyjíždkám na kole. Je odtud krásná vyhlídka do okolní krajiny od Pouzdřanské stepy až po Pálavu a možnost návštěvy několika velice známých místních vinařství: Sonberk, Žídek, Gotberg a Málek, které jsou na trase.

Pálavské vrchy - ze všech stran obklopeny úrodnými vinicemi, patří se svými bělostnými vápencovými skalami, zříceninami gotických hradů, jedinečnou architekturou historického Mikulova i vinnými sklepy v okolních obcích k nejznámějším a nejnavště-vovanějším místům v ČR. Toto vše spolu se suchým a teplým podnebím propůjčuje pálavské krajině téměř středoevropský ráz .
Mikulov - historické náměstí, které vzniklo v 16. století, Dietrichtejnská hrobka, zámek stojící na skalním útesu, památky židovské komunity, cirkevní památky, Kozí hrádek, Svatý kopeček a jeskyně Turold.
Lednicko- valtický areál. Zámek v Lednici, který je obklopen parkem, je součástí Lednicko-valtického areálu, přírodněkrajinářského celku o rozloze 300 km2. Především
v 18. a 19. století jej ruku v ruce s přírodou zbudovali Lichtenštejnové. Od roku 1966 je tato "Zahrada Evropy" na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Není divu! Kromě čarokrásných zámků v Lednici a Valticích ji zdobí množství menších satelitů: zřícenina Janův hrad, klasická myslivna Lovecký zámeček, Apollónův chrám s dórským sloupořadím, Rybniční zámeček, jehož obraz zdobí hladinu Prostředního rybníka, Hraniční zámeček, Belvedér, vyhlídka kolonáda na Reistně, Rendez-vous též zvaný Dianin chrám, prsaté Tři Grácie, Akvadukt, Obelisk, Vodárna a Minaret. Vodní dílo "Nové Mlýny" - soustava tří přehradních nádrží pod Pálavou na řece Dyji Vás udiví svou rozlehlostí a zláká na pěší tůry, cykloturistiku, rybaření, nebo projíždku lodí. Ve Věstonicích můžete obdivovat věstonickou Venuši, v archeologické expozici věk lovců mamutů, v Pasohlávkách expozici. Římané na Mušově, případně se občerstvit v některém z mnoha vinných sklípků v okolních obcích.
Břeclav - farní kostel v Poštorné, židovský hřbitov, zámeček Pohansko, zámeček Lány, lužní lesy.
Hustopeče - dům U Synků, ve kterém je stálá vinařská expozice a informační centrum. Koupaliště s tobogánem. První týden v květnu košt vína, první týden v říjnu populární burčákové svlavnosti.
Rajhrad - benediktýnský klášter.
Moravský kras - ten je ve vzdálen asi 60 km a je nejznámnější a nejvýznamější krasovou oblastí ČR.
Laa an der Thaya - asi ve vzdálenosti 20 km jsou známe Rakouské termální lázně.
Doprava
Penzion se nachází 6 km od sjezdu z dálnice D2 v Hustopečích.
Aktualizováno dne: 16.05.2019
Penzion Schwarz
GPS: 48.963258,16.6642
Adresa: č.p. 196, 69162 Uherčice
Telefon: +420 603 463 237
Mobil: +420 603 463 237

Zajímavá místa v okolí

Koupaliště Hustopeče - plavecký bazén 25x15m, soustava masážních a relaxačních bazénů s masážními tr...
Muzeum sídlí v domě „U Synků“ který je nejzachovalejším reprezentantem pozdně renesanční zástavby n...
Vodní dílo Nové Mlýny tvoří soustava tří vodních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu M...