Kraj: Nitranský | Okres: Levice | Město: Tlmače | Lokalita: Banská Štiavnica, Levice, Podhájska, Tlmače | Hora: Štiavnické vrchy - Sitno...

Penzión LIPA

Kozmálovská cesta, Zimný štadión č.p. 153, 93521 Tlmače km od centra Tlmače
Kapacita 94 lůžek
Ubytování již od 15 EUR
Obecný P e n z i ó n LIPA sa nachádza na sútoku Hrona, Slovenskej brány a na úpätí malebných Štiavnických vrchov. Hory, lúky, chlebodarné polia, rybolovné vody, romantické zákutia Hrona upokojujúce dušu, osviežujúce telo, to je to miesto kde Vás pozývame. V našom penzióne neponúkame len ubytovanie na slušnej úrovni, ale disponujeme aj veľmi kvalitnou kuchyňou, ktorá uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Naša reštaurácia ponúka tradičné slovenské jedlá, špeciality z rýb, hydiny, diviny a mnoho ďalších špecialít. K našim jedlám Vám odporúčame ochutnať dobré vína, ktoré ukrýva naša pivnica. Pri ochutnávaní našich jedál a nápojov Vám prajeme dobrú chuť.  
 
Penzión Lipa spĺňa všetky podmienky pre kategóriu troch hviezdičiek.  
 
UBYTOVANIE  
Ponúkame Vám 47 izieb, zariadených úplne novým nábytkom. V izbách sa nenachádzajú žiadne zbytočnosti, ktoré by narúšali zdravý a spokojný spánok. Nájdete v nich všetko dôležité, čo potrebujete pre svoju služobnú cestu alebo len pre obyčajné prenocovanie. Nezabudli sme dokonca ani na našich najmenších a v prípade potreby máme k dispozícií aj detskú postieľku. Zaujímavosťou je, že izby sa zariaďovali podľa starého architektonického ázijského umenia Feng shui.  
 
V penzióne sa nachádza 42 dvoj-lôžkových izieb, 3 apartmány a 2 rodinné izby.  
 
STRAVOVANIE  
Súčasťou penziónu je R e š t a u r á c i a Lipa, ktorá ponúka svojim zákazníkom spojenie tradičnej kuchyne s modernou prípravou jedál. Všetky suroviny sú starostlivo vyberané od renomovaných a spoľahlivých dodávateľov, čo zaručuje kulinársky zážitok pri každom jedle objednanom v našej reštaurácii.  
 
Pre ubytovaných hostí ponúkame raňajkové menu v podobe švédskych stolov, obedné menu (vybrať si môžete z troch hotových jedál, ku ktorým je podávaná polievka a dezert) a v prípade záujmu aj večeru (výberom z jedálneho lístka).  
 
Samozrejmosťou v celej reštaurácií je pripojenie k Wi-Fi internetu. Vynikajúce a bohaté jedlo, dobré víno, kvalitný aperitív, prípadne lahodná káva, milý personál, to je len časť dôvodov, prečo sme presvedčení, že z Reštaurácie Lipa budete odchádzať s úsmevom.  
 
Z našej ponuky si iste vyberie každý. Ponúkame jedlá z hydinového mäsa, bravčového, hovädzieho, rybacieho a diviny. Samozrejmosťou je aj výber cestovín, múčnikov, šalátových tanierov a syrových pochúťok. K tomu všetkému si môžete vybrať bohatý výber príloh a omáčok.  
 
Ku každej dobrej reštaurácii patrí aj široký výber alkoholických a nealkoholických nápojov. V ponuke máme od aperitívov až po koňaky a pivo takmer všetko.  
Pre všetkých fajnšmekrov skrýva naša pivnica tie najlepšie vína. Od domácich Chateau Topolčianky, Janouška a Pavelku až po výber zahraničných vín.  
Káva po jedle sa stane pre Vás vďaka jej kvalite a lahodnej chuti rituálom.  
 
SALÓNIK  
Salónik je elegantný priestor, ktorý ponúka ubytovaným kľud, možnosť prečítať si v tichosti noviny, vypiť si dobrú kávu, alebo len tak sa odreagovať od okolitého sveta. Pre firmy, ktoré sa rady školia, môže poslúžiť aj ako konferenčná miestnosť, s kapacitou do 45 miest v závislosti od spôsobu sedenia a charakteru akcie. V prípade školení alebo konferencie, je miestnosť vybavená projektorom, kvalitným ozvučením a pripojením k internetu cez Wi-Fi. Počas prestávok máte možnosť využiť slnečnú terasu alebo reštauráciu, ktorá priamo susedí so Salónikom.  
 
Dúfame, že sme Vás aspoň trochu očarili našou ponukou a budeme radi, keď sa u nás stretneme.  
 
 
1/2 izba (1 osoba) = 23,90,-€ (720,- Sk) / noc  
1/2 izba (2 osoby) = 26,56,-€ (800,- Sk) / noc  
Apartmán = 59,75,-€ (1800,- Sk) / noc  
 
+ možnosť doobjednania:  
RAŇAJOK - formou švédskych stolov - 4,98,-€ / 150,- Sk  
OBEDOV - výber z 3 jedál - 2,99,-€ / 90,- Sk  
VEČERÍ - výberom z jedálneho lístka - v prípade skupiny cena dohodu  

Lůžka 1/2 izby, apartmány, rodinné izby
Stravování individuálne (možnosť doobjednania i celodennej stravy v reštaurácii penziónu)
Volný čas VOĽNÝ ČAS  
Každému, kto je pohybovo založený, ponúkame počas letných dní bicykle. Nie je nič krajšie, ako spoznávanie okolia pomocou vlastných síl. V tesnej blízkosti penzióna sa nachádzajú tenisové kurty, futbalový štadión a dokonca aj motokrosová dráha.  
 
Taktiež spolupracujeme a ponúkame za zvýhodnené ceny všetky hlavné služby, ktoré mestečko Tlmače ponúka. Je to hlavne krytá plaváreň a posilňovňa. Asi 150 metrov od penziónu tečie rieka Hron, ktorá ponúka nie len krásny pohľad na jej vody, ale je vychýrená aj svojou schopnosťou uspokojiť všetkých, ktorí majú záľubu v splavovaní riek.  
 
ZÁBAVA  
Ubytovaným na tri a viacej nocí ponúkame poukážku na dve hodiny bowlingu zdarma. Bowling sa nachádza v neďalekom okresnom meste Levice. Bowling sa nachádza v komplexe, kde Vás zábava určite neobíde. Nachádza sa tu aj reštaurácia s cocktailovým barom a diskotéka.  
 
 
L E V I C E  
- zaujímavosti mesta  
************************  
* L e v i c k ý h r a d:  
- na nádvorí sídli Tekovské múzeum  
- na bašte hradu sa nachádza hradná čajovňa  
* D o b ó o v s k ý k a š t i e ľ  
 
* termálne k ú p a l i s k o Margita-Ilona s možnosťou ubytovania v chatkách, bungalovoch alebo v kempe  
* v meste sa nachádza a je k dispozícii plaváreň, tenisové kurty, športová hala a futbalové a zimný štadión  
* je možné si vo voľnom čase posedieť aj v bowlingovom coctail bare alebo sa ísť najesť do niektorej z mnohých reštaurácii  
 
Zaujímavosti O K O L I A:  
********************************  
= Skalné obydlia v BRHLOVCIACH  
= BÁTOVCE - vodná nádrž  
= STARÝ TEKOV - bažantnica, konajú sa tu tradičné folklórne slávnosti  
= NOVÝ TEKOV - agroturistické centrum - ranč s možnosťou ubytovania, country bály, jazdecká škola, dostihy  
= SANTOVKA - termálne kúpalisko  
= PODHÁJSKA - termálne kúpalisko  
= SEBECHLEBY - vinohradnícke domčeky (hajlochy), ochutnávka vín, múzeum- skanzen  
= TOPOĽČIANKY - zámok  
 
= termálne kúpalisko MARGITA-ILONA:  
-------------------------------------------------------  
- kemping - kúpalisko - športoviská - relax  
Rekreačné zariadenie Margita - Ilona leží na rozhraní Podunajskej nížiny a Štiavnických vrchov. Okolie tvorí pahorkatina vhodná na nenáročné prechádzky.  
- od Levíc je vzdialené 6 km v smere na Šahy a tvorí ho kúpalisko so štyrmi bazénmi (aj s tobogánmi), autokempingom s 250 lôžkami, elektrickými prípojkami pre stany a karavany, športoviskami, reštauráciami a bufetmi a príslušnou infraštruktúrou. Bazény sa plnia termálnou vodou s teplotou 25°C s obsahom minerálných solí.  
Aktualizováno dne: 26.04.2021
Penzión LIPA
GPS: 48.290717,18.52385
Adresa: Kozmálovská cesta, Zimný štadión č.p. 153, 93521 Tlmače
Telefon: +421 (0) 36 634 21 54; +421 (0) 36 634 06 05