Kraj: Banskobystrický | Okres: Banská Štiavnica | Město: Banská Štiavnica | Lokalita: Banská Štiavnica

Penzión ANTOLSKÝ MLYN

Svätý Anton č.p. 220, 96972 Banská Štiavnica km od centra Banská Štiavnica
Kapacita 15 lůžek
Ubytování již od 20 EUR
Obecný P e n z i ó n A n t o l s k ý m l y n sa nachádza v obci Svätý Anton v malebnom prostredí Štiavnických vrchov, neďaleko Banskej Štiavnice, mesta so slávnou banskou históriou.  
 
Penzión stojí na mieste pôvodného mlyna, ktorý slúžil širokému okoliu. Prostredie penziónu poskytuje vhodné podmienky na rodinnú rekreáciu a rodinné, menšie spoločenské a firemné podujatia. Blízke okolie ponúka široké možnosti oddychu, poznania, aktívneho pobytu pre turistov, priateľov prírody, záujemcom o históriu či športovcov.  
 
UBYTOVANIE  
Ubytovaciu kapacitu penziónu tvorí 7 izieb a apartmán.  
Každá izba je vybavená:  
* predsieňou  
* príslušenstvom so sprchovacím kútom  
* WC  
* Izby je možné doplniť prísteľkou.  
 
Izby poskytujeme v štruktúre:  
* 2x bezbariérové dvojlôžkové izby  
* 4x dvojlôžkové izby  
* 1x trojlôžková izba.  
 
*** Vezmite so sebou na výlet aj domáceho miláčika! ***  
V našom penzióne radi privítame každé zvieratko. Preto Vám nič nebráni vziať so sebou tiež svojho najlepšieho priateľa, ktorý si dosýta užije prírodu a čerstvý vzduch.  
 
STRAVOVANIE  
Občerstvenie a stravovanie poskytujeme našim hosťom v r e š t a u r á c i i na prízemí. Reštaurácia je otvorená bežne od 7,00 do 22,00 hod a poskytuje posedenie pre 25 hostí. Vo vstupnej hale je kaviarenské posedenie pre 8 hostí. V letnom období je príjemné posedenie vonku na terase pred penziónom. V našej kuchyni pripravujeme chutné stredoeurópske jedlá i niektoré typické národné špeciality. Z pestrého výberu teplých i studených nápojov ponúkame okrem iného i vína z oblasti Veľkého Krtíša a pivo osvedčených slovenských i českých výrobcov.  
 
V období mimo hlavnú turistickú sezónu pripravíme i rodinné o s l a v y , svadby, promócie, či menšie spoločenské p o d u j a t i a do 25 osôb.  
 
SLUŽBY  
Š k o l e n i a , prezentácie  
V období mimo hlavnú turistickú sezónu vám môžeme poskytnúť jedáleň na zorganizovanie menších firemných akcií, ako sú školenia, porady, alebo prezentácie. Maximálny počet osôb je 25.  
 
P a r k o v a n i e  
Ubytovaní hostia môžu prednostne parkovať svoje vozidlá na určenom mieste na pozemku penziónu. Parkovisko je neplatené a nestrážené.  
 
Doprava do SV. ANTONA  
====================  
*** Po ceste (vlastným autom)  
Hlavný prístup do oblasti štiavnického okresu je po ceste I/65 z juhozápadu od Bratislavy, zo severu od Martina, po ceste I/50 od Prievidze a od Zvolena.  
Najpohodlnejší príjazd osobným automobilom do Svätého Antona je po ceste č. II/525. Na severe táto cesta začína odbočkou na Banskú Štiavnicu z rýchlostnej komunikácie I/50 (E571). Tento smer doporučujeme pre pohodlný príjazd od Žiaru nad Hronom, či Zvolena.  
Na juhu cesta č.II/525 začína križovatkou s cestou I/66 (E77) v Hontianskych Nemciach, je vhodná pre príjazd od Levíc a Šiah.  
Pre príjazd do Banskej Štiavnice a Sv. Antona je možné použiť aj cestu od Hliníka nad Hronom cez Sklené Teplice.  
Iné cesty sú užšie a náročnejšie, vedú členitým terénom: Kmeťovce – Banská Štiavnica (II/524), Žarnovica - Hodruša-Hámre - Banská Štiavnica, Bzenica – Vyhne – Banská Štiavnica  
 
*** Autobusová doprava  
Do Svätého Antona sa možno dopraviť autobusom z Banskej Štiavnice. Do Banskej Štiavnice prichádzajú diaľkové linky z Bratislavy, Piešťan, Trnavy, Banskej Bystrice, Zvolena a Žiaru nad Hronom.  
 
*** Železničná doprava  
Do Banskej Štiavnice pricestujete železnicou z Hronskej Dúbravy známou Traťou mládeže.  
 
Tešíme sa na Vašu návštevu!  
 
UBYTOVANIE   Cena
Dvojlôžková izba 41 EUR
1 osoba v dvojlôžkovej izbe 23 EUR
Dvojlôžková plus 56 EUR
Dvojlôžková comfort 61 EUR
Prísteľok 14 EUR
Zviera (domáci miláčik na izbe) 7 EUR
  STRAVOVANIE   Cena
Raňajky 3,60 EUR
Polpenzia 9 EUR
Plná penzia 14,40 EUR

Sleva Ponúkame žľavy na SKIPASY v novom lyžiarskom stredisku Salamandra resort, 7 km od nášho penziónu.
Speciální nabídka Využite super jesennú akciu! Počas mesiacov október a november 2009 LEN 19 Eur/izba/noc vždy od nedele do noci zo štvrtku na piatok.
Lůžka 1/2, 1/2+1 prístelka (možná i bezbariérová izba), 1/3, 1/4 apartmán
Stravování Individuálne (možnosť doobjednania stravy)
Volný čas TURISTIKA  
*************  
Prostredie Štiavnických vrchov poskytuje vynikajúce možnosti pre turistiku v každom ročnom období. Výnimočnosť oblasti spočíva v spojení atraktívnych historických miest s množstvom kultúrno-historických pamiatok situovaných na pozadí horskej a jazernej krajiny. Podmanivý sopečný reliéf dodáva územiu divoký neprístupný ráz.  
Návštevníci sa môžu zoznámiť s najzaujímavejšími miestami oblasti prostredníctvom náučných chodníkov.  
 
Náučný chodník ( NCH) Sitno  
-----------------------------------------  
Okružný letný peší NCH s prírodovedným a kultúrnohistorickým zameraním v oblasti Sitna.  
 
NCH po žile Terézia  
---------------------------  
Obojsmerný letný i zimný chodník s odbočkami, vlastivedné zameranie. Vychádza z Červenej studne a nad Klingerom sa stáča späť.  
 
NCH Richňavské jazerá  
----------------------------------  
Obojsmerný letný i zimný chodník s prírodovedným a historickým zameraním. Začína nad Hornou Rovňou a končí v sedle Peciny  
 
NCH Kysihýbel  
---------------------  
Okružný obojsmerný letný chodník s lesníckym, prírodovedným a historickým zameraním. Začína a končí pri arborétu Kysihýbel.  
 
NCH Andreja Kmeťa  
-----------------------------  
Okružný peší chodník s prírodovedným a kultúrno-historickým zameraním.  
Začína pri PP Vyhniansky travertín a končí pri zastávke SAD ZŤS Vyhne.  
 
Vodné nádrže (tajchy) v okolí Banskej Štiavnice  
-------------------------------------------------------------------  
Atraktívnou súčasťou prírodného prostredia oblasti sú umelé nádrže – tajchy. Vznikli umelým prehradením dolín. Prvé vodné nádrže sa v banskoštiavnickom rudnom revíri začali stavať na začiatku 16. storočia a väčšina z nich vznikla v prvej polovici 18. storočia. Celkovo bolo vybudovaných 60 tajchov, dodnes sa zachovalo už len 20. Vodné nádrže predstavovali nevyhnutný zdroj na pohon banských zariadení a na úpravárske procesy. Dnes vodné nádrže blahodárne ovplyvňujú klimatické podmienky oblasti a vzrastá ich rekreačná funkcia.  
 
Botanická záhrada v Banskej Štiavnici  
------------------------------------------------------  
Záhrada bola založená v rokoch 1838-9. Slúžila študentom lesníckej akadémie na štúdium botaniky. Najväčšími stromami sú mamutie sekvoje vysadené v r. 1877.  
 
Arborétum v Kysihýbli  
-------------------------------  
Arborétum leží 4 km na východ od centra Banskej Štiavnice pri ceste do Banského Studenca. Bolo založené v r. 1900 -1913. Arborétum obsahuje zbierku viac ako 260 druhov domácich a cudzokrajných druhov drevín severnej pologule.  
 
ŠPORT  
********  
H o r o l e z e c t v o  
V oblasti Sitna je doposiaľ známych asi 60 ciest od I. do VI. stupňa obtiažnosti. Nádherné cesty v ešte krajšej andezitovej skale.  
 
C e s t n á c y k l i s t i k a  
Celé okolie je vhodné pre cestnú cyklistiku, pretože celá oblasť je popretkávaná hustou sieťou ciest. Výhodou je, že cestná premávka je tu minimálna. Oblasť má dobrý povrch ciest, je možné si vybrať rôznu náročnosť.  
 
Naše TIPY NA CYKLOVÝLETY:  
Sv. Anton – osada Rovne – Sitno – Sv. Anton (prevýšenie 600 m)  
Sv. Anton – Prenčov – Krnišov – Rázdelie – Sv. Anton (prevýšenie 400 m)  
Sv. Anton – Banská Štiavnica – Kysihýbeľ – Banský Studenec – Sv. Anton  
Sv. Anton – Banská Štiavnica – Štiavnické Bane – Krížna – Počúvadlianske jazero – Počúvadlo – Beluj – Badaň - Prenčov – Sv. Anton  
 
H o r s k á c y k l i s t i k a  
Rozmanitosť lesných ciest a chodníkov vytvára dobré podmienky pre horskú cyklistiku. Môžete si vybrať buď značené turistické chodníky, alebo iné neoznačené lesné cesty a cestičky. Použite techniku svojho biku na objavenie prírodných krás i technických zaujímavostí minulosti!  
 
P l á v a n i e a k ú p a n i e  
O
Aktualizováno dne: 05.04.2013
Penzión ANTOLSKÝ MLYN
GPS: 48.412724,18.939099
Adresa: Svätý Anton č.p. 220, 96972 Banská Štiavnica
Telefon: 00421 45 693 1311