Kraj: Banskobystrický | Okres: Brezno | Město: Mýto pod Ďumbierom | Lokalita: Mýto pod Ďumbierom | Hora: Nízké Tatry - Donovaly...

Privát HRUBÝ

č.p. 1, 97644 Mýto pod Ďumbierom km od centra Mýto pod Ďumbierom
Kapacita 11 lůžek
Ubytování již od 13 EUR
Obecný P r i v á t H r u b ý sa nachádza v horskej obci Mýto pod Ďumbierom 200 m od lyžiarskeho strediska SKI centrum Mýto na južnej strane Nízkych Tatier.  
 
POPIS OBJEKTU (8+3 lôžka):  
- 4 samostatné izby (3/2+1, 1/2)  
- 2x sociálne zariadenie (umývadlo, sprchovací kút, WC)  
- spoločenská miestnosť s krbom, TV-SAT a posedením  
- jedáleň pre 12 osôb  
- kompletne vybavená kuchyňa s keramickou platňou s teplovzdušnou rúrou, chladničkou s mrazničkou, mikrovlnkou a jedálenským stolom  
- miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží  
- parkovanie áut v uzavretom dvore s automatickou bránou  
- celoročná prevádzka  
- vykurovanie objektu je zabezpečené teplovzdušným krbom a podlahovým kúrením v celom objekte, ktoré je plne automatizované  
- v celom objekte sa nefajčí  
 
Oproti Privátu Hrubý sa nachádza reštauračné zariadenie s celodennou prevádzkou.  
 
Objekt sa prenajíma iba ako celok minimálne pre 4 osoby na dve noci.  
 
Cena za osobu/noc je 15 €, dieťa do 10 rokov 12 €. Pri pobyte dlhšom ako 2 noci je cena 13 € /noc, 10 € dieťa do 10 rokov. V cene je započítaný kúpeľný poplatok.
Sleva Pri pobyte dlhšom ako 2 noci je cena znížená!
Lůžka 3x 1/2+1 prístelka, 1x 1/2
Stravování individuálne (možnosť prípravy vlastnej stravy)
Volný čas Poloha obce je ideálna pre turistiku, cykloturistiku aj vysokohorské túry. V blízkom okolí je možnosť jazdy na koni, hrania golfu, rybolovu a kúpania.  
Lyžiarske vleky v obci i okolí (Tále, Chopok, Čertovica) ponúkajú aktívny oddych na zasnežovaných svahoch počas celej zimnej sezóny.  
 
* * *  
 
N í z k e T a t r y sú po Vysokých Tatrách druhým najnavštevovanejším pohorím Slovenska. V posledných rokoch tu vzniklo množstvo nových hotelov, autokempingov, sedačkových výťahov a vlekov, stredísk turistiky a cestovného ruchu. Napriek tomu, predovšetkým vo východnej časti, medzi sedlom ČERTOVICA a KRÁĽOVOU HOĽOU, tu jestvujú ešte ozajstné pralesy, kde žije hodne zveri, medzi nimi aj medvede.  
 
V týchto takmer nedotknutých lesoch možno podnikať mnohé zaujímavé pešie túry. Pre turistov je príťažlivý úsek hrebeňovky od C h o p k a k Čertovici, ktorý poskytuje nádherné výhľady do nízkotatranských dolín na severe i na juhu.  
 
Hotelmi, chatami a chatkami najlepšie vybavené strediská turistického ruchu sa nachádzajú uprostred Nízkych Tatier, v dvoch dolinách pod Chopkom, pod najkrajším úsekom hlavného hrebeňa. V severnej časti leží D e m ä n o v s k á d o l i n a s rekreačnými osadami pri vstupe do doliny, na Lúčkach, na Záhradkách a v Jasnej. Na juhu sa rozprestiera Bystrá dolina so strediskami Tále, Srdiečko a Kosodrevina a rekreačnou obcou M ý t o p o d Ď u m b i e r o m. V strednej časti pohoria je lyžiarske stredisko v sedle Čertovica.  
 
V západnej časti pohoria je hlavným východiskom na túry obec DONOVALY, vo východnej časti Liptovská Teplička a Telgárt. Hlavným turistickým východiskom do oblastí C h o p o k -sever (Demänovská dolina) je Liptovský Mikuláš, do oblastí Chopok-juh (Bystrá dolina, Krpáčovo) zas Podbrezová a Brezno.  
 
Oblasť Nízkych Tatier poskytuje možnosti k ú p a n i a (Bešeňová, Čierny Váh, Krpáčovo, Liptovská Mara, Liptovský Ján, Aquapark Tatralandia, Tále) a návštevy j a s k ý ň (Bystrianska jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody, Jaskyňa mŕtvych netopierov, Važecká jaskyňa).  
 
Aktualizováno dne: 12.07.2012
Privát HRUBÝ
GPS: 48.841666,19.599127
Adresa: č.p. 1, 97644 Mýto pod Ďumbierom
Telefon: +421 48 6195168
Mobil: +421-907-647250