Kraj: Banskobystrický | Okres: Brezno | Město: Mýto pod Ďumbierom | Lokalita: Mýto pod Ďumbierom | Hora: Nízké Tatry - Donovaly...

Ubytovanie HORKO

č.p. 15, 97644 Mýto pod Ďumbierom km od centra Mýto pod Ďumbierom
Kapacita 9 lůžek
Ubytování již od 12 EUR
Obecný U b y t o v a n i e H o r k o sa nachádza v horskej obci Mýto pod Ďumbierom vo vzdialenosti 300 m od známeho lyžiarskeho strediska SKI centrum Mýto (nová štvorsedačková lanovka dĺžky 1300 m, reštaurácia).  
 
Ubytovanie sa nachádza na poschodí rodinného domu!  
 
VYBAVENIE A POPIS OBJEKTU (7+2 lôžka):  
- 2 samostatné izby s FTV a vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC) (1/4+1, 1/3+1)  
- vybavená kuchyňa (plynový sporák s plynovou rúrou, chladnička, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica) s jedálenským stolom a východom na balkón  
- miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží  
- záhradné posedenie s ohniskom a grilom  
- jazierko s možnosťou lovu rýb za poplatok  
- hojdačka a potok tečúci na konci záhrady  
- bezplatné parkovanie áut v uzavretom dvore  
- elektrické vykurovanie  
- celoročná prevádzka  
 
Privát poskytuje tiché a kľudné ubytovanie a je vhodný pre rodiny s deťmi.  
Ubytovaným hosťom radi pomôžeme pri plánovaní pri plánovaní túr a výletov vrámci voľného času do okolia.  
 
V LETE  
Poloha privátu je ideálna pre turistiku, cykloturistiku a vysokohorské túry na hrebeň a vrcholy Nízkych Tatier (Chopok, Ďumbier, sedlo Čertovica). V blízkom okolí je možnosť jazdy na koni, návštevy Bystrianskej jaskyne, hrania golfu, kúpania v krytom bazéne a v prírodnom kúpalisku Tále.  
V ZIME  
- je možnosť lyžovania v lyžiarskom stredisku priamo pri obci Mýto pod Ďumbierom a vo vzdialenosti do 10 km (Chopok-juh, Tále, Čertovica). V okolí obce sa nachádzajú bežecké lyžiarske trate.  
 
Cena ubytovania za osobu na noc v letnom období od 12 €, v zimnom období od 13 € a mimo sezóny dohodou. Poplatok obci 0,70 €. 
Dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko zdarma. Deťom do 10 rokov, pri pobytoch dlhších ako 7 dní a pri obsadení celého objektu poskytujeme zľavy.
Cena dohodou dle délky pobytu a počtu osob.
Sleva ***Dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko zdarma *** Deťom do 10 rokov, pri pobytoch dlhších ako 7 dní a pri obsadení celého objektu poskytujeme zľavy ***
Lůžka 1/4+1 prístelka, 1/3+1 prístelka
Stravování individuálne (možnosť prípravy vlastnej stravy)
Volný čas N í z k e T a t r y sú po Vysokých Tatrách druhým najnavštevovanejším pohorím Slovenska. V posledných rokoch tu vzniklo množstvo nových hotelov, autokempingov, sedačkových výťahov a vlekov, stredísk turistiky a cestovného ruchu. Napriek tomu, predovšetkým vo východnej časti, medzi sedlom ČERTOVICA a KRÁĽOVOU HOĽOU, tu jestvujú ešte ozajstné pralesy, kde žije hodne zveri, medzi nimi aj medvede.  
 
V týchto takmer nedotknutých lesoch možno podnikať mnohé zaujímavé pešie túry. Pre turistov je príťažlivý úsek hrebeňovky od C h o p k a k Čertovici, ktorý poskytuje nádherné výhľady do nízkotatranských dolín na severe i na juhu.  
 
Hotelmi, chatami a chatkami najlepšie vybavené strediská turistického ruchu sa nachádzajú uprostred Nízkych Tatier, v dvoch dolinách pod Chopkom, pod najkrajším úsekom hlavného hrebeňa. V severnej časti leží D e m ä n o v s k á d o l i n a s rekreačnými osadami pri vstupe do doliny, na Lúčkach, na Záhradkách a v Jasnej. Na juhu sa rozprestiera Bystrá dolina so strediskami Tále, Srdiečko a Kosodrevina a rekreačnou obcou M ý t o p o d Ď u m b i e r o m. V strednej časti pohoria je lyžiarske stredisko v sedle Čertovica.  
 
V západnej časti pohoria je hlavným východiskom na túry obec DONOVALY, vo východnej časti Liptovská Teplička a Telgárt. Hlavným turistickým východiskom do oblastí C h o p o k -sever (Demänovská dolina) je Liptovský Mikuláš, do oblastí Chopok-juh (Bystrá dolina, Krpáčovo) zas Podbrezová a Brezno.  
 
Oblasť Nízkych Tatier poskytuje možnosti k ú p a n i a (Bešeňová, Čierny Váh, Krpáčovo, Liptovská Mara, Liptovský Ján, Aquapark Tatralandia, Tále) a návštevy j a s k ý ň (Bystrianska jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody, Jaskyňa mŕtvych netopierov, Važecká jaskyňa).  
 
Aktualizováno dne: 12.07.2012
Ubytovanie HORKO
GPS: 48.847974,19.627815
Adresa: č.p. 15, 97644 Mýto pod Ďumbierom
Telefon: +421 914 237908, +421 907 683199
Mobil: +421 914 237908, +421 907 683199