Kraj: Žilinský | Okres: Martin | Město: Martin | Lokalita: Martin | Hora: Malá Fatra - Vrátna Dolina...

Chata ToMi

Markusova č.p. 7, 94201 Martin km od centra Martin
Kapacita 10 lůžek
Ubytování již od 8 EUR
Obecný  
Pri každom pobyte je v cene:

posteľné prádlo podľa počtu osôb, 1x uterák, WC papier, 2x kuchynská utierka, saponát na riad, drevo na kúrenie

Prízemie:
- Spoločenská miestnosť s krbom,
- FTV + DVD, kuchyňa /mikrovlnná rúra, varná kanvica, chladnička, ostatné el. sport./
- jedálenský kút
- kúpelňa s WC
- lyžiareň
- sauna (v cene)

Podkrovie - 3 izby :
1x 3 lôžková
2x4 lôžková

Vonkajšie vybavenie chaty:
- ohnisko
- vonkajší gril
- kryté posedenie
- pieskovisko pre najmenších
- kotlík (cca 15 l)
- hojdačka pre deti

V podstate si stačí priniesť tekuté svetre, niečo po zub a dáku tú minerálku. 
"
OBDOBIE DÁTUM CENA

Jar, leto, jeseň

1.4. - 30.11.

80€ noc/chata

Zima 1.12. - 31.3. 100€ noc/chata
Veľká noc 20.4. - 25.4. 360€ pobyt/4noci
Krátky pobyt 1.4. - 30.11. 200€ pobyt/2-3noci
Krátky pobyt 1.12. - 31.3. 300€ pobyt/2-3noci
Silvester max.7 nocí (dohoda) 1190€ pobyt/2-7noci

Uprednostňujú sa týždňové pobyty od soboty do soboty. Prenájom chaty na jednu noc je možný iba po dohode!

Nástup na pobyt je po 14:00 hod. a max. do 20.00 hod. Odubytovanie do 12:00, prip. dohodou.
Pri príchode sa platí kaucia 70 EUR, klienti do 26r - 300 EUR
Bez zloženej kaucie Vás neubytujeme !!!

Pri zistení prekročenia povolenej kapacity (11 osôb / deti), sa kaucia nevracia!

Cena zahŕňa:

- spotrebu energií 50 kWh / deň (pri prekročení 50 kWh/deň -doplatok 0,30 EUR 1 kWh)
- drevo, turistický poplatok

Úhrada:
Záloha podľa dohody, zvyšok pri nástupe na pobyt

Storno podmienky:
30 až 14 dní pred nástupom je storno poplatok 20% z celkovej ceny pobytu. Menej ako 14 dní pred nástupom na pobyt je storno poplatok 50 % z celkovej ceny pobytu.
Po uhradení zálohy súhlasíte s vyššie uvedenými storno podmienkami.

OBSADENOSŤ:
http://www.chatatomi.sk/obsadenost/m15/p9

"
Sleva Dohodou
Lůžka 1x 3 lôžková, 2x4 lôžkováizba
Stravování individuálne (možnosť varenia)
Volný čas
C h a t a T o M i sa nachádza v chatovej oblasti Martin-Stráne, na úpätí Malej Fatry v chránenej krajinnej oblasti, pod lyžiarskym strediskom Martinské hole.  
Je kompletne zrekonštruovaná, prízemná, s podkrovím, s možnosťou parkovania pri chate (v zime je nutné použiť snehové reťaze). Dopravné spojenie s centrom mesta Martin je zabezpečené mestskou dopravou za približne 15 min (4km). Zastávka autobusu ako i reštaurácia je približne 800m od chaty.  
 

TURISTICKÉ MOŽNOSTI V OKOLÍ:  
-----------------------------------------------  
LETO - - hubárčenie, turistika, cykloturistika, Šútovské vodopády (10km), skanzen slovenskej dediny (7km)  
 
M ú z e u m s l o v e n s k e j d e d i n y - Martin  
- prezentuje ľudové staviteľstvo, bývanie a život tradičných dedinských spoločenstiev na Slovensku v 19. a zač. 20. stor. Prvý zámer výstavby múzea vznikol v roku 1930.  
 
T u r č i a n s k a k o t l i n a je z troch strán obkolesená múrmi národných parkov - Veľkej a Malej Fatry. Z juhu ju uzatvárajú Kremnické vrchy a pohorie Žiar. Atraktívne panorámy okolitých hôr sú typickou scenériou Turca. Táto unikátna záhradka je dielom komplikovaných geologických procesov. Na území Turca je celkovo 18 národných prírodných rezervácií, 9 prírodných rezervácií, 4 chránené areály a jedna národná prírodná pamiatka.  
Šútovský vodopád  
 
N á r o d n ý p a r k M a l á F a t r a - udivuje pestrosťou reliéfu. Na chrbtoch pohoria trónia trosky vápencových a dolomitových príkrovov a vytvárajú úchvatné scenérie skalných miest, tiesňav, malebných bralnatých vrcholov. Jednou z rarít turčianskej časti Malej Fatry je Š ú t o v s k ý v o d o p á d.  
 
V e ľ k ý F a t r a n s k ý K r i v á ň - najvyšší vrch Turca sa najčastejšie vystupuje z Chaty pod Chlebom cez Snilovské sedlo. Na susedný Chleb možno stúpať aj zo Šútovskej doliny okolo krásneho Šútovského vodopádu. Skvostným zážitkom pre zdatnejších turistov je prechod hrebeňa Malej Fatry od Kľačianskej Magury a Suchého cez Malý a Veľký Fatranský Kriváň, Chleb, prípadne ďalej na Poludňový Grúň, Stoh a Veľký Rozsutec.Chata na Kľačianskej Magure je nedeľným pútnickým miestom martinských horalov.  
Národný park Veľká Fatra  
 
N á r o d n ý p a r k V e ľ k á F a t r a - osobitý ráz tohto rozľahlého a málo narušeného pohoria vytvárajú oblé hôľne hrebene, ktoré su pozostatkom valašskej kolonizácie (prisťahovalcov, ktorí v 16. - 17. storočí vytínali a vypaľovali rozsiahle plochy lesov, najmä v hrebeňovej časti pohorí a pretvárali ich na pastviny. Pastieri na mnohých miestach ustúpili ochrane prírody, hole čiastočne zarástli, ale charakteristický ráz krajiny horských lúk s malebnou kvetenou a solitérmi osamelých drevín ostal zachovaný a vytvára atraktívnu tvár Veľkej Fatry.  
 
G a d er - je labyrint divotvorne poprehýbaných horských masívov, skalných veží, galérií, alpínskych lúk, strmých roklín a neprístupných tiesňav, čo ústia do dvojice rozoklaných dolín - Gaderskej a Blatnickej. Skalné kráľovstvo Gadera je unikátnym dedičstvom bujarého geologického pôvodu týchto končín. Najväčšou z národných prírodných rezervácií Turca je rezervácia Tlstá, vyhlásená na ploche takmer 30 km2. Zaberá veľkú časť Gadera- masívy Tlstej, Ostrej aj priľahlé údolia. Gaderské vrcholy Tlstá a Ostrá patria k najkrajším turistickým cieľom v Turci. Chodník Janka Bojmíra (pomenovaný na pamiatku jedného z nestorov turčianskej turistiky) vás Vápennou dolinou zavedie k jaskyni Mažarná. S lampášom v ruke možno podniknúť výpravu do útrob tejto asi 150 metrov dlhej podzemnej siene. Od Mažarnej chodník strmo stúpa ponad pásy skalných galérií až na lúčne temeno Tlstej, opancierované múrmi vápencových brál. Západný predvrchol Tlstej (1 373 m) je jednou z najkrajších rozhľadní Turca. Z vrcholu možno chodníkom Janka Bojmíra pokračovať tesne ponad strhujúci skalný labyrint Muráňa na dno Konského dolu, prípadne ďalším chodníkom zamieriť na Ostr
Aktualizováno dne: 17.04.2013
Chata ToMi
GPS: 49.08823,18.869689
Adresa: Markusova č.p. 7, 94201 Martin
Telefon: +421 948 623 148
Mobil: +421 948 623 148