Kraj: Žilinský | Okres: Martin | Město: Vrútky | Lokalita: Vrútky | Hora: Malá Fatra - Vrátna Dolina...

Penzion Sv. Mitro

Turčianske Kľačany č.p. 271, 03861 Vrútky km od centra Vrútky
Kapacita 20 lůžek
Ubytování již od 22 EUR
Obecný Penzión Sv. Mitro sa nachádza v prekrásnom prostredí podhoria Národného parku Malá Fatra v obci Turčianske Kľačany.
Penzión je súčasťou Gazdovského dvora, ekologickej agroturistickej farmy.

V zariadení sa nachádzajú izby s dvomi samostatnými dvoj posteľovými miestnosťami pre ktoré je spoločné sociálne zariadenie aj sprcha. Sú vybavené TV a pracovnými stolmi.
K ubytovaniu je možné priobjednať raňajky, polpenziu aj plnú penziu.
UbytovanieCena za osobu/noc
Apartmán25,00 €
Izba22,60 €

Sleva Pri vyťažení celej kapacity alebo viac denných pobytoch je možná dohoda.
Speciální nabídka
Počas celého roka pripravuje Gazdovský dvor akcie, z ktorých niektoré sa už stali tradíciou.

Február
Fašiangová zabíjačka


Ukončenie fašiangového obdobia s karnevalom dedinských masiek, fašiangovou zabíjačkou, a večernou zábavou, ktorú zakončuje pochovávanie basy – nasleduje 40 dňoví pôst.


Máj
Stavanie mája


Začiatok salašníckej sezóny a stavanie mája je skvelou príležitosťou ochutnávke prvej májovej bryndze a špecialít reštaurácie, na salaši si môžte zakúpiť prvé jarné výrobky z ovčieho mlieka. A to všetko za tónov veselej ľudovej muziky.

Jún
MDD na Gazdovskom dvore


Gazdovský dvor patrí 1.júna predovšetkým deťom. Súčasťou osláv Dňa detí je aj výstup detí s rodičmi na Maguru. Po zdolaní tejto náročnej úlohy na ne čaká čerstvo upečený koláč, atrakcie so šašom a nakonie juniáles.

Ovčiarsky deň - Deň syra

Už tradične na Jána (24.6.) organizujeme spoločne s Cechom výrobcov ovčieho syra Ovčiarsky deň. Akcia sa teší veľkému záujmu verejnosti vďaka bohatému programu a sprievodným akciám:

- Varenie guľášu, trh tradičných výrobkov a trh syra

- Súťaž o najlepší syr, bryndzu, žinčicu a najkrajšiu ovcu

- Súťaže pre divákov, ukážky práce ovčiarov, country zábava

Júl - August
Prázdniny na Gazdovskom dvore


Počas letných prázdnin otvára Gazdovský dvor prímestské tábory pre deti v týždenných turnusoch. Deťom ponúkame bohatý program - učia sa jazde na koni, starostlivosti o kone, spoznávajú život na gazdovskom dvore, ale užívajú si aj športové aktivity a kreatívne dielne. Stravovanie majú zabezpečené v reštaurácii.

Country večery

Letné víkendové večery sú venované milovníkom country žánru. Vôňa grilovaného mäsa, lahodné nápoje, kvalitná muzika a tanec. Čo viac po pracovnom týždni?


Október
Ukončenie salašníckej sezóny


Ukončenie salašníckej sezóny na Mitra spojené s posledným predajom výrobkov z ovčieho mlieka, zabíjačkou, predajom špecialít zo zabíjačky a bohatým kultúrnym programom
Lůžka 8/2
Stravování celodenne stravovanie vo vlastnej rastauracii
Volný čas Súčasťou Gazdovského dvora v Turčianskych Kľačanoch je 1. ekologický agrosalaš v Turci , ktorý spľňa hygienické štandardy Európskej únie.

Ovce agrosalaša sa pasú na pastvinách v podhorí národného parku Veľká Fatra, ktoré sú zaradené do ekológie, a následne aj produkty salaša majú punc ekoproduktov.

Agrosalaš Kľačany vyrába z ovčieho nepasterizovaného mlieka tradičné špeciality, na ktoré získal certifikát Ministerstva Poľnohospodárstva SR.

Medzi tradične vyrábané špeciality patria:

•BIO Ovčí syr čerstvý salašnícky
•BIO Údený ovčí syr salašnícky
•Bryndza salašnícka
•Žinčica salašníckaPre milovníkov koní a jazdeckého športu je otvorená prevádzka
Agrohipocentra Turčianske Kľačany.
Agrohipocentrum Turčianske Kľačany sa nachádza v Gazdovskom dvore Turčianske Kľačany. Súčasťou areálu Agrohipocentra Turčianske Kľačany je malá tréningová hala, výbeh pre kone priamo v areáli Gazdovského dvora, výbeh na priľahlých pastvinách.

Poskytujeme štandardné ustajňovacie priestory s kapacitou 22 koní, s hygienickým a sociálnym zázemím pre návštevníkov a majiteľov koní. Zabezpečená možnosť celoročného ustajnenia koní.

Pre začínajúcich jazdcov zaistíme tréningový výcvik pod pohľadom odborného trénera.

Využite možnosť aktívneho oddychu v Agrohipocentre Turčianske Kľačany, spoznajte podhorie Veľkej Fatry z chrbta koňa!
Aktualizováno dne: 13.05.2013
Penzion Sv. Mitro
GPS: 49.120863,18.941642
Adresa: Turčianske Kľačany č.p. 271, 03861 Vrútky
Telefon: +421 918 388 801