Kraj: Prešovský | Okres: Kežmarok | Město: Jezersko | Lokalita: Jezersko | Hora: Pieniny

Chalupa Ferko

Jezersko č.p. 13, 05904 Jezersko km od centra Jezersko
Kapacita 10 lůžek
Ubytování již od 6 EUR
Obecný Chalupa Ferko sa nachádza v ochrannom pásme národného parku Pieniny v rázovitej obci Jezersko. Nachádza sa v tichej časti obce a je vhodná pre rodiny s deťmi a ľudí vyhľadávajúcich kľud a pokoj.  
 
POPIS OBJEKTU (8+2 lôžok):  
- 3 samostané izby (2/3+1, 1/2)  
- spoločenská miestnosť s FTV, rádiom, posedením a jedálenským stolom  
- vybavená kuchynka s plynovým sporákom s elektrickou rúrou, chladničkou s mrazničkou, mikrovlnkou a rýchlovarnou kanvicou  
- oddychová miestnosť so stolným tenisom a barom  
- umývadlo, sprchovací kút, 3x WC  
- plynové vykurovanie  
- celoročná prevádzka  
 
Možnosť bezplatného parkovania áut v uzavretom dvore a príjemného večerného posedenia v krytom prístrešku s krbom, kotlíkom na guláš a grilom.  
 
Cena ubytovania za objekt na noc od 45 €. Poplatok obci 0,35 €
Speciální nabídka  
!!! VEĽMI VÝHODNÁ CENA !!!  
Lůžka 1/2, 2/3+1 prístelka
Stravování individuálne (možnosť varenia)
Volný čas Ubytovanie ponúka čistý a priezračný vzduch, prírodu nezasiahnutú civilizáciou, možnosť peších a cyklistických túr po Zamagurí a návštevu blízkeho Jezerského jazera. V zime je možnosť lyžovať na zjazdových a bežeckých tratiach priamo v obci, ktoré sú prepojené na hrebeni Spišskej Magury s lyžiarskym strediskom Ždiar-Bachledová dolina.  
Ubytovanie je vhodným východiskom na poznávanie prírodných krás Zamaguria (Pieniny, Osturňa, splav Dunajca na pltiach), na návštevu trhov v Novom Targu, hradu Niedzica, Vysokých Tatier, hradu Stará Ľubovňa a termálnych kúpalísk Vyšné Ružbachy a Vrbov.  
 
P i e n i n y sú súčasťou bradlového pásma, ktoré sa nachádza na rozhraní vnútorných a vonkajších Karpát. Vyznačujú sa mimoriadne komplikovanou geologickou stavbou, ktorá podmienila vznik atraktívneho reliéfu skalných stien, vežičiek a bradiel rozmanitého tvaru, ktoré spolu s Prielomom Dunajca vytvárajú výrazné krajinné dominanty.  
Turisticky zaujímavou atrakciou je predovšetkým splavovanie na pltiach 9 km dlhého Prielomu Dunajca v úseku z Červeného Kláštora do Lesnice. Naspäť do Červeného Kláštora je možné ísť pešo a na bicykli po turistickom chodníku popri Dunajci alebo autobusom po ceste z Lesnice do Červeného Kláštora.  
V bezprostrednej blízkosti národného parku sa nachádza múzeum Červený kláštor, obce so zachovalou ľudovou architektúrou (Osturňa, Jezersko, Malá Franková) a mesto Spišská Stará Ves s možnosťou ubytovania. Z ubytovacích stredísk je možné robiť celodenné výlety do širšieho okolia (Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy, Vysoké Tatry, Strážky, Kežmarok).  
Aktualizováno dne: 18.04.2013
Chalupa Ferko
GPS: 49.299179,20.335506
Adresa: Jezersko č.p. 13, 05904 Jezersko
Telefon: +421 524 892 155
Mobil: +421 902 178 051