Kraj: Prešovský | Okres: Kežmarok | Město: Jezersko | Lokalita: Jezersko | Hora: Pieniny

Chata DANA

Jezersko č.p. 51, 05904 Jezersko km od centra Jezersko
Kapacita 9 lůžek
Ubytování již od 7 EUR
Obecný Ponúkame Vám ubytovanie vo vkusnej a účelnej chate s poľovníckym nádychom v obci Jezersko, v rekreačnej oblasti Spišská Magura. Oblasť Zamaguria ponúka široké možnosti stráviť príjemnú letnú a zimnú dovolenku.  
C h a t a D a n a je situovaná v hornej časti obce Jezersko, tiahnúcej sa pozdĺž Jezerského potoka v dĺžke 3,5 km, v blízkosti lyžiarskych vlekov. Chata Dana je súčasťou dvojchaty. Jedná sa o úplne samostatný objekt s vlastným pozemkom, takže súkromie je zaistené.  
 
Ponúka ubytovanie v troch izbách - 1/2, 1/3, 1/4, s celkovou kapacitou 9 lôžok. K dispozícii slúži spoločenská miestnosť s krbom, TV-SAT s videom, kuchyňa /plynový sporák, rúra, chladnička, rýchlovarná kanvica, mikrovlnka/, kúpeľňa /sprchovací kút, WC/. Chata je vykurovaná plynom.  
V letnom období chata ponúka možnosť využitia záhradného posedenia s ohniskom - k dispozícii gril, kotlík na guláš, detská hojdačka.  
Parkovanie pre 3 autá je možné priamo pri objekte. Chata je určená výhradne pre rodiny /bez psa/.  
 
Je situovaná po pravej strane jezerského potoka na hornom konci obce, približne 3,5 km od križovatky z hlavnej cesty.  
Cesta od Popradu: (smer Spišská Stará Ves)  
Poprad - Kežmarok - Spišská Belá - Slovenská Ves - Reľov - Jezersko  
 
* * *  
Stredisko JEZERSKO je prepojené s lyžiarským strediskom sedačka Ždiar- Bachledová dolina, kde platia aj lístky zakúpené v stredisku Jezersko a naopak.  
Nadm. výška. základne zjazdovky : 800 m.n.m.  
Nadm. výška. vrcholu zjazdovky : 1160 m.n.m.  
Celková prepravná kapacita : 3250 osôb/hodinu  
Celkový počet zjazdoviek : 5  
Dĺžka lyžiarských tratí : 5,3 km  
Aktuálne informácie o lyžiarskych podmienkach:www.skijezersko.sk, www.bachledovadolina.sk  
 
TERMÍNY CENA (chata/noc)
Letná sezóna : 01.05. - 30.10.                        66€
Zimná sezóna : 01.11. - 30.04.                        83€
Velkonočný pobyt :                        83€
Krátkodobý pobyt (2 noci) :                        99€
Silvestrovský pobyt : 26.12. - 02.01.                      116€

Celková cena je konečná, neúčtujeme žiadne poplatky za spotrebu energie.

Lůžka 1/2, 1/3, 1/4
Stravování individuálne (možnosť varenia)
Volný čas T u r i s t i k a  
 
Prehliadka najkrajších častí Národného parku Pieniny  
 
* ČERVENÝ KLÁŠTOR /465m.n.m/  
Najznámejšie turistické stredisko Zamaguria/465m.n.m/. Leží na ceste medzi Spišskou Starou Vsou a Starou Ľubovňou. Červený kláštor je jedinečný kultúrno-historický objekt (kláštor) zasadený do prekrásnej pieninskej scenérie pod majestátnym vrchom Tri koruny. Kláštorný komplex bol úspešne reštaurovaný v rokoch 1956 a1966. Architektonicky najvyspelejšou stavbou komplexu je gotický kostol sv.Antona z konca 14.storočia. V objekte bývalého kláštora je múzeum, ktoré tvorí národopisná, lekárnická a historická expozícia. Pred vchodom do kláštora je park, ktorý bol v roku 1972 vyhlásený za chránený areál Pieninské lipy. Chráni 19 starých vzácnych líp.  
 
* Prielom DUNAJCA a HALIGOVSKÉ SKALY  
Turistický výlet Prielomom Dunajca patrí k najkrajším na Slovensku. Vychádza z Červeného Kláštora až po ústie Lesnického potoka a dlho sleduje pravý breh meandrujúceho Dunajca. Červeno značkovaný chodník vedie po Pieninskej ceste, ktorá už v 19. storočí spájala Červený Kláštor s poľskými kúpeĺmi Szczawnica. Lepšie poznanie rezervácie umožňuje trinásť zástavok náučného chodníka. Obĺúbeným turistickým výletom je túra hrebeňom Haligovských skál .Od Červeného Kláštora smerom na východ vybieha ich výrazný bralný hrebeň. Vedie po ňom červeno značkovaný turistický chodník. Nad parkoviskom chodník prechádza cez potok Lipník a serpentínami stúpa do Sedla nad Hutou, ktoré poskytuje neopakovateľný výhľad na Tri koruny/982m/ a meandrujúci Dunajec. Národná prírodná rezervácia Haligovské skaly bola vyhlásená v roku 1967 na ploche 80,80ha.Impozantné vápencové bradlo so sivými stenami a vežami vystupuje viac ako 300m nad potok Lipník. Povrchové krasové formy sú nevýrazné, avšak o to zaujímavejší je podzemný kras. Najznámejšia je národná prírodná pamiatka j a s k y ň a Aksamitka. Jaskyňa Aksamitka ležiaca vo výške 753 m.n.m je dĺžkou 330m najdlhšia v celom bradlovom pásme. Hoci nevyniká kvapľovou výzdobou, je významná výskytom vzácneho druhu netopiera-lietavca sťahovavého. Preslávila sa najmä cennými pamiatkami po osídlení ľudmi zo staršej doby kamennej. Nález rozlomeného hrotu zo sobieho parohu je dosiaľ najstarším dôkazom o osídlení Zamaguria.  
 
* LESNICA /492 m.n.m/  
Obec Lesnica je prvou písomne doloženou obcou v Zamagurí , spomína s a už v roku 1297. Jej názov pochádza od slova les. Dominantou obce je rímskokatolícky kostol sv. Michala Archanjela z prvej polovice 17 storočia.  
 
* JEZERSKÉ JAZERO /919 m.n.m./  
Jazero vzniklo zahradením po mohutnom zosuve svahu. Horský chrbát nad jazerom sa pohybom zemskej masy znížil o 30m a posunul ho o 100 m na juh. Trasa vedie od chaty, k obchodu, cca 100 m pod obchodom odbočka na zelenú trasu k Jezerskému jazeru (cca 1,20 hod.).Späť môžeme po tej istej trase, alebo pokračovať po zelenej až k lyžiarskému stredisku a obecnou cestou k chate (cca 1,45 hod.).  
 
* PRIEHRADA NIEDZICA - Jezioro Sromowskie  
V Sromowcach Wyżnych sa napojíme na trasu z miestnej časti Kąty, kde je poľský pltnícky prístav, odkiaľ poliaci zahajujú splav Dunajca. Odbočíme smerom k priehrade a po červenej značke sa dostaneme k Zamku Niedzica. Späť po tej istej trase k lyžiarskému stredisku Poľana Sosna, pri hraničnom prechode Lysá nad Dunajcom. (cca 2 hod.)  
 
* Czorsztyn (Čorštýn - Jezersko 19 km )  
Obec sa nachádza za chráneným celkom historického hradu - ZAMEK NIEDZICA. Najstaršiu časť zatopila voda priehrady. Začiatkom 20. storočia nadobúda obec rekreačný charakter, výstavbou penziónov a víl, so zameraním na turistiku a vodné športy na Czortynskom jazere. Z Czorsztyna je 8 km k lodenici, kde poliaci začínajú splav Dunajca na pltiach. Záhradné terasy, posedenia a predajné stánky pri zrúcaninách hradu. Zamek Czorsytyn je prírodná rezervácia s rozlohou 10,6 ha.  
 
* TRI KORUNY (Trzy Korony) /982 m.n.m./  
Najvýraznejší,
Aktualizováno dne: 18.04.2013
Chata DANA
GPS: 49.301621,20.335299
Adresa: Jezersko č.p. 51, 05904 Jezersko
Telefon: +421 905 177 522
Mobil: +421 905 177 522