Kraj: Moravskoslezský kraj | Okres: Bruntál | Město: Dolní Moravice | Lokalita: Dolní Moravice | Hora: Jeseníky

Penzion MIA

č.p. 27, 79501 Dolní Moravice 0.13 km od centra Dolní Moravice
Kapacita 32 lůžek
Ubytování již od 260 Kč
Obecný Penzion MIA se nachází v oblasti Hrubého Jeseníku, 12 km od Pradědu, v údolí obce Dolní Moravice, která leží v nadmořské výšce 600 m.n.m. V roce 2007 byl objekt penzionu MIA zcela zrekonstruován.
Obec Dolní Moravice, kde trvale žije necelých 450 obyvatel není přímo turistickým centrem a proto Vám zaručuje klidný a ničím nerušený odpočinek během celého roku.
Přijďte si k nám odpočinout a poznat krásy přírody Hrubého Jeseníku v obci Dolní Moravice.
Ubytování Penzion MIA nabízí ubytování v osmi moderních, komfortně vybavených apartmánech a to ve dvou, tří nebo čtyř lůžkových variantách, s možností přistýlky, viz dispoziční řešení jednotlivých apartmánů. Prostorné apartmány jsou vybaveny kuchyňskou linkou s nádobím, lednicí, rychlovarnou konvicí, elektrickou dvouplotýnkou, mikrovlnou troubou a televizí. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení (WC, umyvadlo, sprchový kout). Standardem každého apartmánu je podlahové vytápění a TV-SAT. Připojení k internetu - WI-FI - je v našem penzionu dostupné zdarma. Pohodlí ubytovaným hostům poskytnou sedací soupravy s křesly, umístěné ve všech apartmánech. Rodiny s dětmi mohou bezplatně využít možnost zapůjčení dětské cestovní postýlky a dětské jídelní židličky. Všechny apartmány jsou nekuřácké!
od 1.3.2015 JARO-LÉTO-PODZIM ZIMA VÁNOCE-SILVESTR
1.dub – 21.pro 3.led – 31.bře 22.pro – 2.led
LŮŽKO osoba/noc 6 a více nocí 290 Kč 350 Kč 550 Kč
LŮŽKO osoba/noc 3-5 nocí 330 Kč 400 Kč 550 Kč
LŮŽKO osoba/noc 1-2 noci 370 Kč 450 Kč -
PŘISTÝLKA osoba-noc 250 Kč 300 Kč 400 Kč

Dítě do 3 let ZDARMA !

Při platbě k pobytu se skládá VRATNÁ kauce v hodnotě 2000,-

Poplatek se hradí na místě: osoba nad 18 let 16,-/noc a osoba do 18-ti let 6,-/noc.

Sleva dle tel. dohody
Lůžka 8 apartmánů 2-3 lůžkových nebo 4-5 lůžkových
Stravování Kuchyňka k dispozici
Další služby Hostům Penzionu MIA je k dispozici venkovní posezení s možností grilování, otevřené ohniště, pískoviště pro děti, houpačky, venkovní trampolína se záchytnou sítí, místnost pro úschovu kol či lyží a vlastní oplocené parkoviště. V letních měsících je možnost bezplatně využívat nedaleké obecní hřiště na tenis a volejbal.
Penzion MIA je se svým zázemím, výhodnou polohou určen k celoročnímu využití, vhodný pro jednotlivce, páry, rodiny s dětmi i pro větší skupiny osob a firemní akce.
Volný čas Obec Dolní Moravice leží v nadmořské výšce 600 m.n.m., žije v ní necelých 400 obyvatel a pro letní i zimní turistiku má velmi strategickou polohu. Sama není přímo turistickým centrem, čímž zaručuje klidný a ničím nerušený pobyt, ale přitom se nachází pouhých 5 km od Malé Morávky – rozcestí Hvězda, což je výchozí místo jak pro turistické, tak pro lyžařské vyžití.

Na velkém parkovišti Hvězda můžete zanechat automobil a vydat se na pěší túry po mnohých turistických značkách či využít bohaté možnosti lyžování na sjezdovkách i běžeckých tratích. Z tohoto místa vyjíždí autobus na nejvyšší horu Moravy a Slezska – Praděd (1492 m.n.m.), kde se nachází nejznámější lyžařské středisko Praděd-Ovčárna, se 7 lyžařskými vleky, půjčovnami lyží i dalšího vybavení, či běžkařskými trasami na Švýcarnu nebo Červenohorské sedlo. V letním období pak můžete zvolit pěší trasy třeba na Šerák nebo kolem Petrových kamenů a Jelení studánky na Skřítek.

V každém ročním období jsou pak Jeseníky známé krásnou krajinou s mnoha přírodními rezervacemi, o čemž svědčí tisíce našich i zahraničních turistů, kteří je každoročně navštíví.
Zimní aktivity V samotné obci Malá Morávka mají lyžaři k dispozici 3 vleky vhodné především pro začátečníky, v části Karlov pak dalších 10 vleků různých délek a náročností, v létě se odtud zas nabízí procházky kouzelnou přírodou například do lázeňského městečka Karlova Studánka.
Aktualizováno dne: 16.11.2016
Penzion MIA
GPS: 49.9769819,17.3232658
Adresa: č.p. 27, 79501 Dolní Moravice
Mobil: +420 733 125 216

Zajímavá místa v okolí

Kryté aquacentrum zákazníkům nabízí dětské brouzdaliště s barevnými balónky a skluzavkou, plavecký b...
Informační centrum poskytuje informace o památkách v okolí Rýmařova, možnostech ubytování a dopravy...
Bikepark je vhodný pro každého. Některé zdejší trasy zvládnou děti, zatímco jiné dají zabrat i zkuše...