Kraj: Trenčínský | Okres: Prievidza | Město: Prievidza | Lokalita: Prievidza | Hora: Veľká Fatra a Choč - Gaderská dolina...

Villa sv. Tereza

Nábr. sv. Metoda č.p. 14, 97101 Prievidza km od centra Prievidza
Kapacita 17 lůžek
Ubytování již od 34 EUR
Obecný Penzión Villa sv. Tereza sa nachádza v centre regiónu Horná Nitra, v meste Prievidza. Je situovaný na okraji centra mesta v blízkosti pešej zóny a historického jadra mesta.  
 
Penzión ponúka svoje služby všetkým návštevníkom, najmä však obchodným cestujúcim, ktorí si potrpia na luxusné ubytovanie  
so zárukou pohodlia a vysokej kvality. K dispozícii sú Vám 1-lôžkové, 2-lôžkové izby a apartmány.  
Komfortne a luxusne zariadené klimatizované 1-lôžkové, 2- lôžkové izby a aprtmány sú vybavené kúpeľňou s WC, telefónom, trezorom, LCD TV so SAT, rádiobudíkom,sušičom na vlasy a chladničkou s minibarom. K dispozícii je neobmedzený vysokorýchlostný prístup k internetu. Všetky izby sú nefajčiarske. Bezbariérový prístup.  
 
Vo dvore penziónu sa nachádza bezplatné parkovisko, ktoré je monitorované kamerovým systémom. Recepcia je k dispozícii 24 hodín denne.  
 
Príjemnú atmosféru s vysokou kvalitou poskytovaných služieb  
si môžete vychutnať pri posedení v zimnej záhrade. Pocit tepla, útulnosti a harmónie Vám dodá krb nachádzajúci sa v Lobby bare. Našou prioritou je spokojnosť všetkých klientov. Preto sa držíme zásad ako sú úsmev, profesionalita, dôkladnosť.  
 
Chceme Vám dať kúsok atmosféry Vášho domova, ktorá bude balzamom pre Vašu dušu, kúsok tepla, ktoré zohreje Vaše telo  
a kúsok krásy, ktorá pohladí Vaše zmysly.  
Veríme, že Vás presvedčíme o kvalite našich služieb a tešíme sa  
na Vašu návštevu.  
 
UBYTOVANIE:  
K dispozícii sú Vám 3 x 1-lôžkové izby, 4 x 2- lôžkové izby a 3 x apartmány.  
Celková kapacita predstavuje 17 lôžok.  
 
Komfortne a luxusne zariadené klimatizované 1-lôžkové, 2- lôžkové izby a aprtmány sú vybavené kúpeľňou s WC, telefónom, trezorom, LCD TV so SAT, rádiobudíkom,sušičom na vlasy  
a chladničkou s minibarom. K dispozícii je neobmedzený vysokorýchlostný prístup k internetu. Všetky izby sú nefajčiarske. Bezbariérový prístup.  
 
KONFERENČNÉ SLUŽBY:  
Ponúkame Vám možnosť usporiadania seminárov alebo prednášok v spoločenskom priestore nášho zariadenia s max. počtom 20 ľudí. Možnosť zabezpečenia obedu, večere alebo občerstvenia pre skupiny i jednotlivcov.  
 
VOĽNÝ ČAS:  
* Mestská plaváreň  
* Zimný štadión  
* Športová hala  
* Tenisová hala a tenisové kurty  
* Squash club  
* Mestský park Prievidza pri rieke Nitre s minigolfom  
* Medzinárodné súkromné letisko (s možnosťou výhliadkových letov a tandemových zoskokov)  
* Turistika v okolí celého mesta  
* Jazdecký kluv  
* Kino Baník  
* Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza  
* Zimné korčuľovanie nonstop pod holým nebom na námestí  
* Lyžiarske stredisko Poruba pri Prievidzi  
* Lyžiarske stredisko Remata (s umelým zasnežovaním a nočným lyžovaním)  
* Lyžiarske stredisko Fačkovské sedlo  
* Lyžiarske stredisko Čičmany  
Sleva Výhodnejšia cena počas víkendov: 1/2 izba = 1.390,- Sk / noc apartmán = 2.390,- Sk / noc
Speciální nabídka  
 
Pokiaľ radi cestujete a spoznávate krásy Slovenska, ponúkame Vám možnosť zorganizovania výletu so skúseným sprievodcom podľa Vášho želania. (Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Veľká Fatra, Malá Fatra, Slovenské Rudohorie, turistika, historické mestá, pamätihodnosti, hrady, zámky, jaskyne, múzeá, atrakcie ...)
Lůžka 1/1, 1/2, apartmány
Stravování raňajky
Volný čas Tipy na V Ý L E T Y:  
*************************  
* PRIEVIDZA  
Mesto Prievidza (56.000 obyv.) je okresným mestom, ktoré leží uprostred Hornonitrianskej kotliny, medzi pohoriami Vtáčnik, Žiar, Strážovské vrchy a Malá Fatra.  
Je priemyselno - obchodným centrom regiónu. Dva veľké mestské parky a množstvo menších oddychových zón ho radia medzi najzelenšie mestá na Slovensku. Prvý písomný doklad o existencii Prievidze možno nájsť v listine Zoborského opátstva z roku 1113. Výhodné hospodárske podmienky, rozvoj remeselnej výroby a rastúci obchod vytvorili predpoklady, aby sa z trhovej osady Prievidza, ležiacej na križovatke obchodných ciest, stalo mesto. Nachádza sa tu významná kultúrna pamiatka - barokový kostol a kláštor piaristov z druhej polovice 18. storočia. Vzácne nástenné maľby patria medzi najhodnotnejšie barokové celky nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Historickým a obchodným centrom mesta Prievidza je Námestie slobody a jeho okolie s dvoma kostolmi, trojičným stĺpom, starobylými meštianskymi domami, viacerými obchodnými strediskami, peňažnými ústavmi, reštauráciami, predajňami suvenírov a množstvom zelene.  
 
* BOJNICE (3 km)  
Najstarším a najznámejším centrom cestovného ruchu na hornej Nitre je mestečko Bojnice (6.000 obyv.), ležiace 3 km od mesta Prievidza. Z doterajších archeologických výskumov je známe, že Bojnice boli osídlené už v praveku. Bojnice sú známe najmä svojím malebným zámkom, zoologickou záhradou a liečebnými kúpeľmi. Podobne ako väščina územia hornej Nitry aj táto oblasť ponúka všestranné možnosti na rekreáciu a oddych:  
v lete návšteva kúpaliska Čajka, túry po označených trasách, cykloturistika, v zime bežecké lyžovanie a počas celého roka návšteva ZOO a zámku s múzeom.  
 
* Zámok BOJNICE (3 km)  
Bojnický zámok je jedným z najstarších a najvýznamnejších historických monumentov na území Slovenska. Stojí na rozľahlej travertínovej skale. Pod zámkom je travertínová jaskyňa  
so sladkovodnými jazierkami. Architektonicky členitý komplex dal posledný šľachtický majiteľ gróf J. F. Pálfi na prelome 19.  
a 20. storočia prestavať na romantické šľachtické sídlo  
v neogotickom slohu. Najcennejším exponátom je Bojnický oltár, nádherná ukážka gotickej sakrálnej maľby z polovice 14. storočia. Autorom je taliansky maliar Nardo di Cione.  
 
* ZOO BOJNICE (3 km)  
ZOO bola založená v r. 1955, je najstaršia a najväčšia  
na Slovensku. V priebehu nasledujúcich rokov sa rozrástla  
na rozsiahly areál s množstvom voliér pre vtáky, pavilónom opíc, slonov, teráriami i dravou lesnou zverou. V súčasnosti sa rozprestiera na ploche 42 ha. Návštevníci majú možnosť vidieť 272 druhov zvierat, čo predstavuje okolo 1.700 zvierat. ZOO je zapojená do európskych programov na záchranu ohrozených  
a vzácnych druhov zvierat.  
 
* Kúpele BOJNICE (3 km)  
Prvá zmienka o liečebných prameňoch sa nachádza v listine Zoborského opátstva z roku 1113. Deväť termálnych prameňov poskytuje vodu s teplotou 25 - 52 °C s výdatnosťou 40 litrov za sekundu. Priaznivé účinky vody pomáhajú liečiť choroby pohybového aparátu, reumatické choroby, stavy po úrazoch  
a ortopedických operáciách, degeneratívne choroby chrbtice  
a kĺbov, nervové choroby a iné.  
 
* Hornonitriansky BANSKÝ SKANZEN (12 km)  
Fáranie do hnedouhoľnej bane v stredisku Baňa Cígeľ. Prehliadka sa začína úvodnou inštruktážou, kde sa dozviete  
o zásadách bezpečnosti. Po oblečení a vystrojení návštevníkov  
v banskej šatni nasleduje preprava vláčikom s rýchlosťou  
12km/hod. do podzemia 2312 m. Prezentácia banského prostredia v dĺžke 566 m pešej prehliadkovej trasy spojená  
s výkladom. Doprava vláčikom z podzemia na povrch. Dĺžka celej prehliadky je ca. 3 hod.  
 
* ČIČMANY a RAJECKÁ LESNÁ (54 km)  
V Čičmanoch sa nachádza Múzeum ľudovej architektúry.  
V dvoch zachovaných dreveniciach s origi
Aktualizováno dne: 18.04.2013
Villa sv. Tereza
GPS: 48.769968,18.619045
Adresa: Nábr. sv. Metoda č.p. 14, 97101 Prievidza
Telefon: + 421 465 427 252, + 421465 427 253
Fax: + 421 46 5427 254