Kraj: Pardubický kraj | Okres: Svitavy | Město: Hartmanice | Lokalita: Hartmanice | Hora: Českomoravská vrchovina

Penzion Na Vysočině

č.p. 8, 56992 Hartmanice 0.32 km od centra Hartmanice
Kapacita 60 lůžek
Ubytování již od 400 Kč
Obecný Penzion stojí v klidném a zdravém prostředí Českomoravské Vysočiny, na okraji malé obce, stranou od veškerého civilizačního ruchu je velice vhodný pro pobyty rodin s dětmi.

Součástí penzionu je velký areál se čtyřmi hřišti, venkovními bazény, krytým bazénem se slanou vodou vhodným i pro plavání malých dětí.

Ubytování Hlavní budova: 11 dvou, tří a čtyřlůžkových pokojů s možností přistýlek. Všechny pokoje jsou včetně sociálního zařízení a TV.

Vedlejší budova:
v přízemí dvou a čtyřlůžkový pokoj se společným sociálním zařízením V prvním podlaží 2 čtyřlůžkové pokoje a 1 třílůžkový se společným soc. zařízením. K dispozici společenská místnost s TV a krbem.

Chaty: dvě 4 lůžkové nadstandardní chaty s vlastním sociálním zařízením, ledničkou, varnou konvicí a mikrovlnou troubou.

Pro pořádání různých kulturních akcí, rehabilitačních pobytů, školení, seminářů, rodinných oslav a svateb Vám poslouží sál areálu 10x8m s kapacitou cca 30-40 osob.

                                                                                      dospělí          děti 3-12 let

Červenec + srpen + vánoční týden              I. 520,- Kč 450,- Kč
Květen + červen + září                                II. 440,- Kč 370,- Kč

Leden - duben

Říjen - prosinec

III. 400,- Kč 330,- Kč

2 chaty v areálu penz. - kapac. 4 osoby      

(cena za chatu za noc dle období)              

I.

II.

III.

2.000,- Kč

1.800,- Kč

1.600,- Kč

 

V ceně ubytování je 1 hodina denně na osobu v krytém bazénu.

 Neobsazené lůžko                                              120,- Kč/noc

Zapůjčení dětské postýlky                                  70,- Kč/noc

Zapůjčení "chůvičky"                                          30,- Kč/noc

Pes na pokoji                                                      70,- Kč/noc

Pronájem dětské herny (pro skupiny)                 400,- Kč/noc

 Bazén pro neubytované zájemce                       100,- Kč/hod. dospělí    60,- Kč/hod. dítě

                                                   minimálně      500,- Kč/hod.

 Zapůjčení vaniček a jídelních židliček na pokoje (omezený počet) je zdarma.

 V ceně pobytu je zahrnut rekreační poplatek OÚ Hartmanice. 

STRAVOVÁNÍ

Polopenze:   dospělý 180,- Kč/os     dítě 110,- Kč/os.

Plná penze: dospělý  280,- Kč/os      dítě 160,- Kč/os.

děti do 3 let bez požadavku na stravu 30,- Kč za snídani

Snídaně jsou podávány formou švédského stolu.

Sleva Pro skupinové akce nabízíme individuální ceny. Zapůjčení vaniček a jídelních židliček na pokoje (omezený počet) je zdarma.
Lůžka Celková kapacita je 60 osob v 18-ti dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s možností přistýlek a ve 2 nově otevřených nadstandardních chatách do 40-ti metrů od penzionu.
Stravování snídaně, polopenze, plná penze
Další služby Součástí penzionu je též krytý bazén o rozměrech 12,5x5 m s mořskou (slanou) vodou, která má příznivý vliv na pokožku a je vhodná i pro alergiky. Bazén je vybaven též protiproudem, masážními tryskami a středovým hřibem (probublávání vody). Hloubka bazénu je 140 cm, je vhodná k rehabilitačním cvičením i k výuce plavání – dokonce i batolat (kurz „Plaváček“). Pro večerní posezení Vám poslouží venkovní krb, v atriu otevřené ohniště a další 2 krby v areálu penzionu.
Volný čas Zájemce o zimní sporty určitě uspokojí upravovaná sjezdovka s vleky ve 2 km vzdálených Hamrech a krásné přírodní běžkařské trati v blízkém okolí penzionu.

Tipy na výlet: po zelené turistické značce (od penzionu vlevo) na hrad Svojanov. Zde možnost oběda. Pěšky 3 km. Autem přes Hamry 6 km. Po zelené turistické značce (od penzionu vpravo) kolem kapličky do Bystrého. Prohlídka kostela, muzea a městečka, kde se natáčel film V. Jasného Všichni dobří rodáci a Návrat ztraceného ráje. Pěšky 2 km. Polička - prohlídka rodné světničky hudebního skladatele B. Martinů na věži místního kostela, prohlídka městských hradeb, muzea, galerie...

Veškeré informace v informačním středisku na náměstí. Autem 15 km. Litomyšl - prohlídka zámku, historického náměstí, zámeckého pivovaru (rodiště B. Smetany), koupaliště s tobogánem. Autem 32 km. Skanzen Českomoravské vysočiny Veselý kopec u Hlinska. Poblíž množství technických památek, v městě Hlinsku městská rezervace Betlém. Oběd motorest Čertovina před Hlinskem - výborná kuchyně. Westernové městečko Boskovice - 35 km. Westernové městečko Zvole u Bystřice nad Pernštýnem - 28 km. Hrad Pernštejn - 25 km směr Bystré, Rovečné, Vír, Bystřice nad Pernštýnem. Zámek a hrad Boskovice, zámek Lysice, zámek Rájec - Jestřebí, směr Brno cca 25 km. Krasové jeskyně Macocha (zde nutno předem objednat), jeskyně Balcarka, Kateřinská, Sloupsko-Šošůvská - na tyto lze bez objednání. Pískovcová jeskyně Rudka u Kunštátu. Pěšky přes 3 hrady. Z Víru přes řeku po červené turistické značce na zříceninu hradu Pyšolec, přes samotu Kobylnice na hrad Zubštejn a po žluté přes samotu Pivonice na hrad Aušperk a zpět do Víru. Pěšky 12 km. Panorama Českomoravské vysočiny. Čtyři palice, Devět skal, Milovské perníčky, Drátník - skalní útvary, nejkrásnější části Českomoravské vysočiny. Rybníky Sykovec, Medlov, Milovský.
Doprava Autobusové spojení: 200 m - Hartmanice, horní
Vlakové spojení: 11 km - Polička
Aktualizováno dne: 13.09.2016
Penzion Na Vysočině
GPS: 49.624,16.376299
Adresa: č.p. 8, 56992 Hartmanice
Telefon: +420 736 177 256
Mobil: +420 736 177 256

Zajímavá místa v okolí

Uprostřed hlubokých lesů nad romantickým údolím řeky Křetínky stojí hrad Svojanov, jeden z nejstarší...
V obci se nachází 7 památkově chráněných objektů, zemědělských usedlostí i menších chalup. Stavby js...
Expozice představuje stálou výstavu historických vozidel československé výroby a obrazů, převážně kr...