Kraj: Olomoucký kraj | Okres: Šumperk | Město: Vernířovice | Lokalita: Vernířovice | Hora: Jeseníky

Penzion U Čarodějky

Vernířovice č.p. 49, 78815 Vernířovice 0.17 km od centra Vernířovice
Kapacita 23 lůžek
Ubytování již od 260 Kč
Obecný Rekreační středisko se nachází ve Vernířovicích v okrese Šumperk v Jeseníkách nedaleko lázeňského městečka Velké Losiny s termálními lázněmi a bazénem.

Provoz zařízení je zaměřen především na rekreaci rodin s dětmi, školy v přírodě (společenská místnost s tabulí a videem), lyžařské a turistické výlety. Tyto aktivity se pořádají jak v týdenních cyklech, tak i několikadenní (přes týden i víkend). Další objekt je dřevěná chatka pro 14 osob se sociálním zařízením. Možnost organizovat školy v přírodě, lyžařské kurzy, školní výlety, ozdravné pobyty, školení a různé kurzy.
Ubytování Pokoje jsou standardně vybaveny s vlastním sociálním zařízením.
Polopenze dospělí 445,- osoba/noc
Polopenze děti do 10ti let 330,- osoba/noc
Plná penze dospělí 495,- osoba/noc
Plná penze děti do 10ti let  370,- osoba/noc

V silvestrovském týdnu se k ceně připočítává + 100,- za osobu a noc. Při ubytování větší skupiny na alespoň 6 nocí možná sleva.

Lůžka Lůžka v penzionu: 1 x 3 lůžkový a 4 x 4 lůžkový s vlastním soc. zař..
Lůžka v chatce: 2 x 4 lůžkový a 2 x 2 lůžkový.
Stravování Restaurace s kapacitou 30 míst, možnost polopenze a plné penze.
Další služby Zapůjčení horských kol přímo u nás. Součástí objektu je hřiště, bazén. Asi 300m od objektu je sjezdovka se dvěma vleky.
Volný čas Zimní aktivity: nejbližší vlek je 500 metrů vzdálen, měří 0,5 km a druhý vlek vzdálený 2 km a je dlouhý 850 m. Další vlek je v Loučné nad Desnou – 6 km – noční lyžování! Červenohorské sedlo 18 km - (8 vleků, východisko běžeckých tras po hřebenech Jeseníků). Další lyžařská střediska v okolí: Ramzová (sedačková lanovka na Šerák, noční osvětlení), Petříkov. Projížďky na koních provozují ve Vernířovicích i v zimních měsících dle dohody.

Letní aktivity: pěší turistika, cykloturistika, koupání: termální koupaliště Velké Losiny, venkovní koupaliště – Šumperk, Sobotín, kryté bazény – Šumperk, Velké Losiny, horské minikáry na Ramzové, tenisové kurty přímo ve Vekých Losinách , krytá tenisová hala – hotel Diana,v Loučné nad Desnou, jízda na koni – Vernířovice,Žárová. Rybářský svaz Žerotín – rybník přímo v lázních Losiny – možnost chytat bez povolení, ulovené ryby Vám zde připraví.Vyhlídkové lety – letiště Šumperk.Tipy na výlety: zámky – Úsov, Velké Losiny, Javorník, hrady – Bouzov, Sovinec, Šternberk. Historické památky – dřevěný kostelíček Žárová a Maršíkov, jeskyně – Javoříčko, Na Pomezí, speleoterapie Zlaté Hory, rezervace Rejvíz, papírna Velké Losiny, Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně.

Autobusové spojení: Šumperk, odtud dále autobusem směr Ostrava, zastávka Vernířovice u Kostela
Vlakové spojení: Sobotín, dále autobusem do Vernířovic, zastávka u Kostela
Aktualizováno dne: 13.12.2016
Penzion U Čarodějky
GPS: 50.030805,17.127918
Adresa: Vernířovice č.p. 49, 78815 Vernířovice
Mobil: +420 608 709 162

Zajímavá místa v okolí

Břidličná - leží ve výšce 1 358 m n. m., na vrcholu hory jsou unikátní geomorfologické útvary kamenn...
Bratří Kleinové, zejména Franz I (1800-1855) patří k nejvýznamnějším rodákům ze severní Moravy. Nejv...
V Loučné najdete patrovou čtyřkřídlou budovu, kolem níž se rozprostírá obdélníkové nádvoří. Na jižní...