Kraj: Ústecký kraj | Okres: Děčín | Město: Janov | Lokalita: Hřensko | Hora: Lužické hory a České Švýcarsko

Pension Pastis

č.p. 22, 40714 Janov 0.26 km od centra Janov
Kapacita 25 lůžek
Ubytování již od 500 Kč
Obecný Pension Pastis naleznete v obci Janov, která je situována na pískovcové skále nad Hřenskem, cca 3 km od hraničního přechodu Hřensko – Schmilka.
Ubytování Celoroční ubytování v pokojích s vlastním sociálním příslušenstvím, TV se satelitními programy a s bezbariérovým přístupem pro klienty s omezenou schopností pohybu.

1.os./ 1 noc se snídaní                      

   600,-Kč             

1.os./2 – 3 nocí se snídaní

   550,-Kč                    

1.os./4  a více nocí se snídaní

   500,-Kč               

Děti do 12 let

  375,-Kč                   

Děti do 3 let

 zdarma

1 osoba na 2lůžkovém pokoji

 750,-Kč

Dětská postýlka na pokoj po dohodě jednorázově         100,- Kč

Děti do 3 let zdarma.

Lůžka 1x 1lůžkový, 3x 2lůžkový, 4x 3 lůžkový pokoj, 1x apartmá pro 2+4 osoby
Stravování Snídaně, polopenze, plné penze, minutky, zvěřinové speciality.

Stylová restaurace s českou kuchyní. V letním období posezení na venkovní terase s překrásným výhledem do okolí. Dále je k dispozici venkovní taneční parket s živou hudbou na přání.
Další služby Sauna s vnitřním bazénem.

Výlety po okolí malým 9ti místným busem a zajištění lovu zvěře.

Parkování: na vyhrazeném uzamykatelném parkovišti přímo před objektem.
Volný čas Klidné a čarokrásné prostředí na samé hranici Národního parku České Švýcarsko je tradiční oblastí horolezců a je přímo stvořeno pro pěší turistiku, zaměřenou především na návštěvy atraktivních přírodních scenérií, jako je např. Pravčická brána a Soutěsky.

Výchozím místem pro výlety do nejnavštěvovanější části Labských pískovců je Hřensko, ležící na soutoku Labe s Kamenicí. Skládka dřeva a vorařská krčma jsou zde připomínané už v roce 1445. Z Hřenska se můžeme vydat právě k největším atrakcím Labských pískovců - do Divoké a Tiché soutěsky nebo na Pravčickou bránu, největší skalní most ve střední Evropě o výšce 16 m a rozpětí 26 m. Dále můžete navštívit zbytky skalních hrádků Šaunštejn a Falkenštejn, překrásnou vyhlídku do labského údolí Růžového hřebenu, Kyjovské údolí na říčce Křinici nebo roubené hrázděné domy ve Vysoké Lípě.

Město Děčín /15 km/ s unikátní Růžovou zahradou a termálním koupalištěm. Kouzelný goticko-renesanční zámek Benešov /22 km/. Bizarní skalní město Tiské stěny /30 km/. Jetřichovice /14 km/, rázovitá rekreační obec s vynikajícím koupáním. Nový Bor /35 km/ s prohlídkou výroby světoznámého skla. To je jen několik z mnoha možností atraktivních výletů. Tři naučné stezky - návštěvníky seznamují se zdejší přírodou - skalními výtvory, rostlinstvem, živočišstvem a nabízejí jim nádherné scenérie s výhledy až do Saska. Jsou to NS Jetřichovické stěny (z Jetřichovic do Vysoké Lípy), NS Přátelství ČR-SRN (z Hřenska přes Pravčickou bránu, Meznou a soutěsky zpět do Hřenska) a NS Růžová (z Růžové okolo Růžovského vrchu k Dolskému mlýnu, Kamenické Stráně přes Pastevní vrch zpět do Růžové).
Zimní aktivity Běžky, pekáčování, sáňkování, sjezdové lyžování. Zimní sportovní areál v Jiřetíně pod Jedlovou – nabízí běžkařské tratě o různých délkách, jeden lyžařský vlek na Tolštejn dlouhý 700 m s převýšením 145 m, větší vlek na Jedlovou (774 m) je dlouhý 1200 m s převýšením 260 m. Z Jedlové vedou dvě sjezdovky. 
Doprava Autobusové spojení: 200 m - Janov
Vlakové spojení: 15 km - Děčín
Aktualizováno dne: 25.11.2016
Pension Pastis
GPS: 50.8612518,14.2639853
Adresa: č.p. 22, 40714 Janov
Telefon: +420 412 554 037
Fax: +420 412 517 281

Zajímavá místa v okolí

Soutěsky na říčce Kamenici jsou jednou z nejznámějších atrakcí Českého Švýcarska. Čeká vás procházk...
Mydlárna vyrábí bylinková mýdla tradičním způsobem čistě z rostlinných olejů a metodou zastudena. Mý...
Turistické informace, prodej poštovních cenin, upomínkových předmětů, map a průvodců, průvodcovské s...