Kraj: Ústecký kraj | Okres: Děčín | Město: Děčín | Lokalita: Srbská Kamenice | Hora: Lužické hory a České Švýcarsko

Pension – Restaurant Vesna

Srbská Kamenice č.p. 61, 40715 Děčín 10.8 km od centra Děčín
Kapacita 17 lůžek
Ubytování již od 390 Kč
Obecný Pension Vesna najdete v samém srdci Srbské Kamenice přímo naproti místnímu informačnímu centru u páteřní komunikace protínající obec.
Ubytování Ubytování je umístěno v horní části budovy se třemi pokoji v 1. patře a se třemi podkrovními pokoji ve 2. patře. 1.PATRO - 1x dvoulůžkový, 1x třílůžkový a 1x čtyřlůžkový (vybavení pokojů: WC, SPRCHA, TV a SAT), 2.PATRO - 1x dvoulůžkový, 2x třílůžkový (vybavení pokojů: WC, SPRCHA, TV a SAT). Možnost přistýlek.
Pokoj / Období Období
celoročně
Pokoj s vlastním sociálním zařízením   350,-Kč/osoba/noc
Pokoj obsazen 1 osobou  550,-Kč/osoba/noc
Lůžka 2x dvoulůžkový pokoj, 3x třílůžkový pokoj, 1 x čtyřlůžkový pokoj (+ možnost přistýlek)
Stravování V pensionu je vlastní restaurace s kapacitou 30 míst a posedět lze také na zčásti kryté terase pro 30 osob. Podávají se jídla české domácí kuchyně, minutkové speciality a k pití můžete ochutnat například míchané nápoje.
Volný čas Srbská Kamenice leží pod nejvyšším bodem Národního parku Českosaské Švýcarsko (619 m n.m.), legendami opředeným vrchem Růžákem, kam lidé odedávna chodili za léčivými bylinami a kde bylo možno najít poklady.

Přímo z centra Srbské Kamenice vede 3,5 kilometru dlouhá žlutě značená turistická cesta na Růžák, čedičový vrch sopečného původu. Než se zapíšete do vrcholové knihy, musíte ovšem překonat výškový rozdíl 400 metrů. Panorama okolní krajiny lze sledovat spíše při výstupu po travnatých stráních než ze samotného vrcholu, který je zalesněný. Z někdejší rozhledny a restaurace, které zanikly ve třicátých letech minulého století, zbývají jen ruiny. Z Růžáku je možno pokračovat po žlutém značení do rázovité osady Kamenická Stráň, odtud sestoupit do údolí říčky Kamenice, do romantického Dolského mlýna, který se v padesátých letech stal dějištěm filmové Pyšné princezny a už po mnoho desetiletí je vyhledávaným cílem milovníků přírody. Po modré značce se pak vrátíte lesní trasou do Srbské Kamenice a uzavřete tak celý 13 kilometrový okruh. Modrá turistická značka z dolního konce Srbské Kamenice směřuje opačným směrem do 6,5 kilometru vzdálené České Kamenice kolem skanzenu opevnění Československa před druhou světovou válkou. Dále pokračuje Svinskými doly, kde má být podle pověsti zakopán poklad, střežený záhadným temným nočním lovcem. Ten v minulosti děsil hlavně srbskokamenické mladíky vracející se domů od děvčat z České Kamenice nebo z Filipova. Turisté, cykloturisté i ti, kteří se ke svému cíli raději přiblíží v automobilech, mají ze Srbské Kamenice na dosah další nejznámější a nejvyhledávanější místa v Českém Švýcarsku, jako je největší skalní most v Evropě - Pravčická brána, jízdu na lodičkách v soutěskách říčky Kamenice, Jetřichovické stěny, skalní hrádky Šaunštejn a Falkenštejn. Stejně tak blízko to mají ke kopcům a údolím Lužických hor, jako je Studenec s kamennými sutěmi, které jsou už stovku let domovem kamzíků, nebo Jedlová, z jejíž rozhledny lze dohlédnout až na Sněžku. Zajímavé výlety nabízí i České středohoří například s blízkým Benešovem nad Ploučnicí a jeho novogotickým a renesančním zámkem. V 15 kilometrů vzdáleném padesátitisícovém městě Děčíně mohou návštěvníci zamířit do zámeckých budov, do muzea se stálou expozicí labské plavby, do zoologické zahrady nebo do plaveckého areálu.
Doprava Autobusové spojení: autobusová zastávka u objektu.
Vlakové spojení: vlaková zastávka Veselí pod Rabštejnem
Aktualizováno dne: 02.10.2018
Pension – Restaurant Vesna
GPS: 50.821784,14.354621
Adresa: Srbská Kamenice č.p. 61, 40715 Děčín
Telefon: +420 412 555 131; +420 604 219 903
Mobil: +420 604 219 903

Zajímavá místa v okolí

Dolský mlýn je jedním z nejstarších zachovaných vodních mlýnů v Českém Švýcarsku. První písemné zprá...
Mydlárna vyrábí bylinková mýdla tradičním způsobem čistě z rostlinných olejů a metodou zastudena. Mý...
Dřevěná bouda postavená na skalním výběžku nad obcí Jetřichovice s nádherným výhledem do všech stran...