Kraj: Středočeský kraj | Okres: Příbram | Město: Nový Knín | Lokalita: Nový Knín

Hořovická chata

Cholín č.p. 057, 26203 Nový Knín 11.29 km od centra Nový Knín
Kapacita 63 lůžek
Ubytování již od 200 Kč
Obecný Hořovická chata - nachází se v letovisku Cholín v oblasti Slapské přehrady, asi 300 m nad mostem přes řeku Vltavu na jižní stráni. Silnice II. tř. č. 119 vede do Sedlčan a na druhou stranu do Dobříše, Štěchovic a do Prahy. Po celý rok je to ideální místo pro aktivní odpočinek, pobytové akce, rekreaci, školení, turistiku, školy v přírodě, sportovní soustředění, oslavy, svatby, pro rodiny s dětmi… V létě Vám můžeme nabídnout krásné koupání ve Vltavě, výlet parníkem, lodičky, houbaření,… Okolí Vás jistě mile překvapí pestrou škálou historických památek a přírodních krás.

Ubytování Nabízíme Vám klidné prostředí pro Vaší akci, ubytování v 18 pokojích a celodenní stravu dle domluvy.
Celý objekt je nekuřácký, kuřácký koutek je v části venkovní kryté terasy.

Společenské prostory chaty slouží jen ubytovaným hostům. Na chatě můžete pořádat různé akce a mít jen pro Váš kolektiv všechny prostory, např. na jógová cvičení, budhistické meditace, taneční soustředění, firemní školení,...

Budova po opravě, celá zateplená, nová fasáda, vytápění ekologickým palivem, ohřev vody 16 x solární panely, vlastní studna s kvalitní pitnou vodou, stojí na jižní stráni v klidném prostředí.

Vybavenost chaty

Pokoje - situované k jihu, umyvadlo s tekoucí vodou, zrcadlo, na podlaze koberce, postele, stolek, židle, křesílka, prostorná skříň, lampička, el. zásuvky, ústřední topení.

WC - na chodbě v přízemí i v patře 9x.

Sprchy - na chodbě v přízemí i v patře 5x.

Společenská hala - prostorná, konferenční stolky a křesílka, čalouněné lavice, krb, tv + video, reprobedny + zesilovač, na podlaze koberec, vyhřívaná podlaha.

Bar – točené pivo, nealko točená limo, káva, lahvové nápoje, cukrovinky, oříšky, víno, alkohol, hygienické předměty, suvenýry, pohlednice.

Jídelna - prostorná, mramorová podlaha, stoly a čalouněné židle.

Terasa – krytá, prostorná, pohodlná křesla + stolky, plastové židle + stolky, napojená průchodem do jídelny, do haly, gril.

Venkovní prostor – před chatou parkovací místa pro auta, ohniště a lavičky, dvě sportovní hřiště na míčové hry před chatou, lavičky podél hřišť, večerní osvětlení, ochranné sítě na míče, za chatou travnatá plocha, kolotoč, houpačka, blízko lesy, klidná a bezpečná lokalita.

Cena za osobu se pohybuje od cca  200 Kč/noc

Cena je vykalkulována dle počtu osob a dětí a jejich požadavků

Lůžka Pokojů je celkem 18 (8x v přízemí, 10x první patro)
Dvoulůžkové 2 pokoje
Třílůžkové 7 pokojů
Čtyřlůžkové 7 pokojů
Pětilůžkový 2 pokoje
Počet lůžek celkem : 63
Stravování Pro hosty ubytované na naší chatě nabízíme celodenní stravování dle dohody předem, snídaně jsou obvykle formou bufetu a volného výběru hosta, obědy a večeře připravujeme dle domluvy předem na Vaše přání, rauty, druhé večeře, odpolední svačiny, v letních měsících nabízíme grilování na terase, opékání na ohni, pro školní kolektivy celodenní stravování 5x denně včetně pitného režimu, u nás vaříme především moderní českou kuchyni, na přání Vám připravíme i jídla vegetariánská či s různým dietním omezením jako je např. bezlepkové, diabetické,…… také můžeme zajistit cukrářské výrobky na všechny Vaše akce dle Vašeho výběru, spolupracujeme s výbornou cukrářkou.

Naši kuchyni zásobují lokální dodavatelé. (Např.: uzenářské výrobky z Příčov www.reznictvi-dvorak.cz, žitný kvasový chléb z Křepenic www.pekarnakrepenice.cz, hovězí maso ze statku Adámek v Čelině www.domacihovezi.cz, výborné housky, chléb, koláčky, veky a loupáčky nám každý den brzy ráno vozí Pekařství Bejšovec ze Sedlčan).
Další služby Celý objekt je nekuřácký, kuřácký koutek je v části venkovní kryté terasy.

Společenské prostory chaty slouží jen ubytovaným hostům. Na chatě můžete pořádat různé akce a mít jen pro Váš kolektiv všechny prostory, např. na jógová cvičení, budhistické meditace, taneční soustředění, firemní školení,...

Patříme mezi lokality vyhovující kvalitou ovzduší pro konání ozdravných pobytů.

Nabízíme Vám pobyty pro jednotlivce, pro malé i velké skupiny, na ubytování se objednávejte předem emailem nebo telefonem.

Nabízíme Vám též zajištění výletních aktivit, rezervaci vstupenek, zajištění dopravy, zajištění hudební produkce, koordinátora svatebního obřadu….zajistíme Vám taxi.

Během pobytu jsme Vám k dispozici denně od 7 do 22 hodin, kontaktujte nás vždy, když něco potřebujete, když máte dotaz, když zjistíte závadu na zařízení,…

Zajistíme Vám kopii tiskových dokumentů, kopii souborů na CD.

Wifi zdarma.

Rekondiční pobyty – pořádáme pro zdravotně oslabené děti respiračními chorobami už mnoho roků spolu se Svazem postižených civilizačními chorobami v ČR. S tímto svazem spolupracujeme také v projektu „Rozchodíme civilky“, to je akce zaměřená na správnou severskou chůzi s holemi Nordic Walking.
Volný čas ZÁMEK DOBŘÍŠ
Krásný rokokový zámek s přilehlým francouzským parkem je dnes veřejnosti přístupný po celý rok, současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Collorado-Mansfeld.
www.zamekdobris.cz.


ZÁMEK VRCHOTOVY JANOVICE
Dnes veřejnosti přístupný, přestavěný v novogotickém slohu, slouží jako expozice Národního muzea, poslední majitelka byla baronka Sidonie Nádherná. Kolem zámku se rozprostírá anglický park s umělým jezerem uprostřed.
www.nm.cz.

ZÁMEK RADÍČ
První zmínky o barokním panství Radíč jsou z roku 1333, kdy zde sídlil Odolen z Radíče, po požáru rytířské tvrze bylo přestavěno na jednopatrový raně barokní zámek, nyní přístupný veřejnosti, dětské programové okruhy „budoár pro princeznu „ a „dětská zbrojnice“, pro dospělé prohlídka „tajemné šifry a symboly v barokních malbách“.
www.ch-radic.cz.

ZÁMEK ČERVENÝ HRÁDEK
Stojí na okraji Sedlčan, přístupný je jen příležitostně, např. na svatby,…původně gotická vodní tvrz, ve 2. polovině 19. století romanticky přestavěná na zámek v novogotickém stylu, přilehlý park je v anglickém stylu, naproti zámku je rybník s ostrůvkem, kde jsou boží muka. Novodobá historie je svázána s rodem Mladotů ze Solopysk.

SVATÁ HORA V PŘÍBRAMI
Architektonický skvost v Příbrami, největší poutní místo u nás, areál tvoří obdélníkový komplex ambitů se čtyřmi kaplemi, uvnitř stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie, vyhledávanou zajímavostí jsou Svatohorské schody, jsou 460 m dlouhé a mají 323 schodů, národní kulturní památka, návštěva je možná každý den, volně přístupné nebo si můžete objednat prohlídku s průvodcem.
www.svata-hora.cz.

ZŘÍCENINA HRADU VRŠKAMÝK
Zřícenina královského hradu založeného Václavem I. v první polovině 13.století tyčící se na úzkém hřebenovém výběžku, známá jako Vrškamýk, případně podle krutého rytíře nazývaná jako Hunec. Celá lokalita je volně přístupná. Je to krásné místo ležící nedaleko Kamýka nad Vltavou a je vhodné na výlet.

HVĚZDÁRNA SEDLČANY
Lidová hvězdárna Josefa Sadila na Cihelném vrchu, tel.: 318 822 229, otevřeno každý pátek po soumraku, pokud je alespoň polojasná obloha, www.kdjs-sedlcany.cz/hvezdarna/ , pro skupiny lze domluvit i jiný den, správce p. František Lomoz umí moc hezky a zajímavě vyprávět i dětem.

KOUPÁNÍ BAZÉNY
Aquapark v Příbrami www.szm.pb.cz
Plavecký bazén Benešov www.mszbenesov.cz
Vojenská zotavovna Měřín www.volareza.cz

POTÁPĚNÍ
Na Slapské přehradě jsou tři základny, je to Trigger Divers v Měříně, Aquasport Praha se sídlem na Živhošti a Kapr Divers na Nové Živhošti. Na Cholíně je několik velmi zajímavých potápěčských objektů, je to např. vila bankéře Konečného, budova koželužny a dům převozníka Weidenthalera,…
www.stranypotapecske.cz.

PARNÍK
Pro skupiny i jednotlivce jsou možné během letní sezóny krásné výlety parníkem na Slapské a Orlické přehradě.
www.lodnidopravaorlikslapy.cz.

LANOVÝ PARK SLAPY
Blízko Živhošťského mostu přes Vltavu.
www.lanovyparkslapy.cz.

MONINEC
Skiareál, tubingová dráha, lanový park, bikepark, lanovka pro lyžaře a cyklisty.
www.moninec.cz.

TEPFACTOR V CHOTILSKU
Týmová hra inspirovaná televizní soutěží Pevnost Boyard, 25 úkolů prověří důvtip, trpělivost a pohyblivost návštěvníků, smysl pro týmovou spolupráci, vhodné objednat se předem.
www.tepfactor.com.

HORNICKÉ MUZEUM V PŘÍBRAMI
Má několik expozicí, jsou to např.: Památník Vojna Lešetice, Skanzen Vysoký Chlumec, Špýchar Prostřední Lhota, Muzeum zlata Nový Knín, a nejrozsáhlejší komplex je Hornický skanzen Březové Hory v Příbrami (A-část Ševčínský důl, B-část Důl Anna, C-část Důl Vojtěch).
www.muzeum-pribram.cz.

DRBÁKOV-ALBERTOVY SKÁLY
Nejhezčí pěší výlet v našem regionu, národní přírodní rezervace, je to chráněné území na pravém břehu Vltavy v katastrálním území Nalžovické Podhájí. Důvodem ochrany jsou společenstva skalnatých úbočí v údolí řeky Vltavy. Jsou tady přirozená lesní společenstva s tisem červeným a skalní stepi, kde byl zaznamenán výskyt ohrožených a vzácných druhů fauny a flory. Území je ve správě CHKO Blaník. Již v roce 1933 zde bylo vyhlášeno chráněné území, na svahu kopce Drbákov 490 m n.m. pojmenované Drbákovské tisy. Od roku 1978 byla k tomu ještě přiřazena oblast Albertových skal, které se též nazývají Bílé skály. Nyní – od roku 2008 je MŽP vyhlášeno toto území jako národní přírodní rezervace. Přístup sem je pouze pěšky. Autem lze dojet za obec Nalžovické Podhájí asi 1km k turistickému rozcestníku „U Křížku“. Odtud vedou dvě turistické značené cesty, modrá vede do Křepenic a žlutá vede do Častoboře. Naučná stezka /má své zelenobílé označení/ je pojmenovaná po zakladateli Karlu Bartůňkovi. Je dlouhá 7,3 km a má 11 info panelů, které se věnují druhovému složení biotopů, historii území, geologii,… Naučná stezka začíná i končí ve stejném místě, to je na parkovišti v místě rozcestníku „U Křížku“, rozloha je 62 ha. Je to nejkrásnější procházka po okolí. Nabízí Vám úchvatné pohledy na krajinu do údolí Vltavy. Tato cesta mezi skalami je sama o sobě pozoruhodné dílo. Vytvořil ji jediný člověk : Karel Bartůněk, tehdy jako šedesátiletý muž, vlastníma rukama a krumpáčem. Původně žil v domku na samotě v osadě Sejce, odtud se musel odstěhovat kvůli napuštění přehrady. Převýšení je od 270 m n.m. do 470 m n.m., části cesty jsou zabezpečeny kovovými řetězy. Je nutné mít dobré turistické boty. Cesta není vhodná pro malé děti a pro fyzicky oslabené lidi. Cesta je fyzicky náročná !! Předpokládejte na cestu asi 4 hodiny času. GPS parkoviště rozcestníku „U Křížku“ N 49 43.073 E 14 22.197.
Doprava Autobus
Přímý spoj do Sedlčan a do Prahy, odjezd v Praze je před budovou Smíchovského vlakového nádraží, vpravo na rohu budovy je stanoviště bus č. 360, je to linka Pražské integrované dopravy, ( kdo má průkazku, jen si dokoupí vnější pásmo), všechny osoby starší 70 roků jedou z Prahy až k nám zdarma, zastávka busu na Cholíně je u mostu asi 300 m od chaty, jízda trvá asi 60 minut, jízdní řád najdete na webu www.idos.cz když zapíšete cíl cesty Cholín, pak se do řádku systémem přepíše na: „Borotice, Cholín“ , protože se skutečně jedná o obec Borotice a její část Cholín, toto si hlídejte, ať si to nespletete s busem do obce Borotice, ta je od nás 5 km.

Vlak
Nejbližší zastávka je v Sedlčanech, pak asi 5 minut chůze přesun na autobusové nádraží a dojedete k nám busem.

Auto
Při příjezdu od Sedlčan: přejedete most a pokračujete asi 250 m po silnici do kopce a pak odbočujete doleva na louku a po místní komunikaci dojedete k nám asi 100 metrů mírně doleva ze svahu.

Při příjezdu od Čeliny: u cedule začátek obce Cholín hned doprava na louku a po místní komunikaci dojedete k nám asi 100 metrů mírně doleva ze svahu.

Aktualizováno dne: 21.07.2020
Hořovická chata
GPS: 49.719805,14.330683
Adresa: Cholín č.p. 057, 26203 Nový Knín
Mobil: +420 602 893 425

Zajímavá místa v okolí

Renesanční vodní tvrz byla vybudovaná na konci 16.století Janem Jakubem Krčínem, v současnosti je v ...
Muzeum v Chotilsku vzniklo rekonstrukcí bývalých hospodářských budov na návsi obce. Muzeum má několi...
Pozůstatky jsou ojedinělou technickou památkou architektury v České republice. Mlýn holandského typu...