Kraj: Karlovarský kraj | Okres: Karlovy Vary | Město: Horní Blatná | Lokalita: Horní Blatná | Hora: Krušné hory

Hotel Ochsendorf

Majakovského č.p. 289, 36235 Horní Blatná 0.96 km od centra Horní Blatná
Kapacita 40 lůžek
Ubytování již od 600 Kč
Obecný Hotel Ochsendorf se nachází na okraji města Horní Blatná a svým hostům nabízí k využití saunu, vířivku a restauraci s nabídkou jídel mezinárodní kuchyně, které je možné si za dobrého počasí vychutnat na hotelové terase.

Hotel je vzdálen 10 minut jízdy autem od lyžařských areálů Potůčky a Pernink a 17 km od lyžařského střediska Boží Dar. V areálu Potůčky je k dispozici také krytý bazén. Karlovarská lázeňská oblast se nachází 30 minut jízdy autem od hotelu.
Ubytování Pokoje v hotelu Ochsendorf jsou prostorné a mají výhled na okolní krajinu. Mají vlastní koupelnu, psací stůl a TV. Některé z nich mají balkon a rozkládají se na 2 podlažích. Internet je k dispozici zdarma v celém hotelu.
  pokoj/ noc/ se snídaní
Dvoulůžkový pokoj 2+0 od 1200 Kč
Dvoulůžkový pokoj 2+1 od 1400 Kč
Jednolůžkový pokoj 1+0 od 800 Kč
Rodinný pokoj 4+0 od 2400 Kč

 Dítě do 3let ZDARMA se snídaní.
Dítě do 12let na přistýce se snídaní 300 Kč / noc.
Polopenze 150 Kč / osoba.

Lůžka 15 pokojů s celkovou kapacitou 40 osob. K dispozici jsou standardní dvoulůžkové pokoje, mezonetové pokoje, nebo rodinné apartmány.
Stravování Prostorná restaurace vybízí k ochutnávce specialit české i mezinárodní kuchyně. V letních měsících je k dispozici zahrádka, kde si můžete vychutnat jídlo na čerstvém horském vzduchu.

Další služby Až Vás sportovní aktivity, nebo děti unaví, klidně zůstaňte v pohodlí hotelu. Vaše ratolesti si mohou hrát na dětském hřišti, zatímco Vy můžete odpočívat v letní zahrádce s grilem. V hotelovém zázemí samozřejmě nechybí společenská místnost s kulečníkem a stolním fotbalem. Po náročném dni, až Vaši andílci usnou, jistě uvítáte regeneraci v místní finské sauně, nebo ve vířivce, a pokud ve Vás ještě zbylo sil, můžete využít našeho malého fitness.
Volný čas Pro zastánce pěší turistiky, cykloturistiky a běhu na lyžích, se celým pohořím za úplného západu republiky z Chebu až na severočeský Sněžník u Děčína, prostírá Krušnohorská magistrála. Celková délka trasy je 242 km. V okolí Horní Blatné a Božího Daru jsou desítky cyklostezek různých obtížností, z Božídarských jsou nejznámější: Ježíškova cesta (necelých 5km), která je vhodná i pro malé děti, Mrtvý rybník (trasa dlouhá 16,3km) vhodné i pro starší děti, Malý a Velký okruh Anthona Günthera (7.5 km a 25 km), dále trasa „Just down the hill“, určená pro horská kola, Velký Krušnohorský okruh (47.5 km) Velký Německý okruh (32 km).

Milovníci turistiky by si neměli nechat ujít naučnou stezku Horní Blatná, která začíná na náměstí sv. Vavřince za kostelem a která Vás dovede po červené turistické značce kolem Ledové a Vlčí jámy, až na Blatenský vrch, kde se nachází kamenná rozhledna, tzv. „Zitina vyhlídka“ pojmenovaná podle poslední rakouské císařovny Zity Bourbunsko-Parmské. Ledová a vlčí jáma jsou hluboké průrvy vzniklé propadnutím dolů po hornické činnosti. Z trasy se můžete napojit stezku, která vede podél známé technické památky – Blatenského příkopu.
Zimní aktivity Pro sportovce jsou Krušné Hory nejatraktivnější v zimě, přesto si tu každý najde své ve všech ročních období. V okolí Horní Blatné jsou dva velké lyžařské areály. Jeden z nich se nachází na 16 km vzdáleném Klínovci, nejvyšší hoře Krušných hor snové otevřenou kamennou rozhlednou. Skiareál Klínovec nabízí 12 km sjezdových tratí všech obtížností (včetně černé sjezdovky), snowpark a také 30 km udržovaných běžeckých tratí. Klínovec leží v těsné blízkosti hranic s Německem se střediskem Oberwiesenthal, kde je německý skiareál Fichtelberg, jako součást Skiregionu Fichtelberg-Klínovec. Spojením vznikl areál s 27 km kvalitních sjezdovek.

Druhý velký skiareál Neklid a Novako se nachází ve 12 km vzdáleném městě Boží Dar. Areál Novako je ideální pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Kromě půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařské školy a školičky, zde najdete dětské hřiště a dráhu pro snowtubing (jízda na velkých nafukovacích duších). Skiareál Neklid nabízí 5.2 km sjezdovek mírné až střední obtížnosti, a díky rozšíření sjezdovek je zde skvělé zázemí pro carving. V areálu najdete jeden z nejstarších snowparků v České republice, který je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené snowboardisty a freeskiery.

Pokud hledáte menší areál, nebo noční dobrodružství na lyžích a nechcete jezdit daleko, pak máte možnost v příhraniční obci Potůčky, vzdálené 7 km od Horní Blatné, kde je menší skiareál s půlkilometrovou sjezdovkou, kde si i náročný lyžař může užít náklony, skoky a muldy. V areálu je nová dětská sjezdovka vhodná i pro začátečníky. Ovšem nejbližší možnost lyžování skýtá obec Pernink, vzdálená necelé 4km od Horní Blatné. Jsou zde dva malé skiareály. Nejdelší sjezdovka v obci (560 m) vznikla spojením dvou areálů Nad nádražím a Pod nádražím. Obtížností je sjezdovka vhodná i pro začátečníky a je perfektně osvětlena pro noční lyžování. Milovníci běhu na lyžích ocení přímé napojení na běžecké tratě.

Druhý skiareál v obci je Velflink, který je vhodný zejména pro začátečníky a rodiny s dětmi, i zde areál nabízí noční lyžování.
Za zmínku stojí tolik očekávaná výstavba skiareálu Plešivec, která snad bude i se zpožděním dokončena do této zimní sezóny. Areál by měl po dokončení nabídnout 15 km tratí. Nejdelší sjezdovka Plešivec-Pstruží bude dlouhá přes 4 km.
Sport Pokud na horách hledáte adrenalin a není zrovna zimní sezóna, pak zkuste areál Plešivec poblíž města Abertamy vzdáleného 7km od Horní Blatné, který nabízí různé zajímavé aktivity, např. lanový park (a dětský lanový park), volný pád, bungee trampolínu a další. Můžete si zde vystřelit ze vzduchovky, nebo z luku. K areálu patří i půjčovna kol a koloběžek. V areálu se nachází rozhledna Plešivec s restaurací.

Jestliže jste vášnivý downhiller, pak vyrazte do areálu Klínovec, kde jsou pro downhill určené čtyři trasy různé obtížnosti. Až Vás omrzí kolo, pak si u spodní stanice lanovky Dámská můžete nově zapůjčit čtyřkolku a otestovat ji v terénu.

V případě, že Vás omrzí klasické lyžování, nebo snowboarding, pak je na čase tyto sporty trochu okořenit o vzdušný živel. Vřele doporučujeme zkusit snowkiting na Božím Daru, kde si můžete vybrat ze široké škály kurzů snowkit centra s desetiletou praxí. Věnovat se Vám budou zkušení, proškolení a příjemní kite instruktoři.
Aktualizováno dne: 19.10.2016
Hotel Ochsendorf
GPS: 50.389108,12.757098
Adresa: Majakovského č.p. 289, 36235 Horní Blatná
Telefon: +420 353 540 736

Zajímavá místa v okolí

Turistické informace, faxové služby, kopírování, ověřování podpisů a listin, počítače s připojením n...
Rekonstruovaná kamenná rozhledna z roku 1897 s výhledem na jihozápadní Krušnohoří. Doporučeným výcho...
Turistické informace, fax, kopírování, počítače s připojením na internet, prodej upomínkových předmě...