Kraj: Moravskoslezský kraj | Okres: Nový Jičín | Město: Příbor | Lokalita: Příbor

Penzion Freudův sen

Jičínská č.p. 543, 74258 Příbor 0.29 km od centra Příbor
Kapacita 9 lůžek
Ubytování již od 450 Kč
Obecný Penzion Freudův sen je umístěn v citlivě zrekonstruované budově v historické části města Příbora. Nedaleko se nachází rodný dům Sigmunda Freuda, historická budova piaristické koleje, gymnázium a další historické objekty. Přímo v penzionu je možno zakoupit upomínkové předměty s tematikou S. Freuda, domácí včelí med, svíčky z včelího vosku aj.
Ubytování Ubytování s možností snídaně pro max. 8 osob + 1 přistýlka. K dispozici dva 2lůžkové a dva 1lůžkové pokoje, každý s vlastním sociálním zařízením, ledničkou a zdarma WiFi připojením k internetu.

K dispozici přistýlka pro dítě do 12 let a přenosná postýlka.

Dále apartmán pro 2 osoby, v apartmánu ložnice s pracovním koutem, kuchyňka s ledničkou, pračkou, indukčním vařičem a koupelna se sprchovým koutem, fénem a WC.

U penzionu malá venkovní terasa s posezením.

Parkování u objektu.

550,-Kč/noc - jednolůžkový pokoj

980,-Kč/noc - dvoulůžkový pokoj

680,-Kč/noc - dvoulůžkový pokoj obsazený jednou osobou

Dětská přistýlka - 350,-Kč/noc

Dítě do 3 let bez nároku na lůžko zdarma.

Postýlka s lůžkovinami k dispozici za poplatek 100 Kč, bez lůžkovin zdarma (nutno předem domluvit).

Snídaně: 90,- Kč

BONUS - hosté mají v průběhu pobytu zdarma kávu a čaj, vše k přípravě nápojů k dispozici v jídelně penzionu!

V období  23.12. - 1.1. cena za 1lůžkový pokoj 600,-Kč, za 2lůžkový pokoj 1100,-Kč, dvoulůžkový pokoj obsazený jednou osobou 780,-Kč.

Lůžka max. 8 osob + 1 přistýlka. K dispozici dva 2lůžkové a dva 1lůžkové pokoje, každý s vlastním sociálním zařízením
Stravování V jídelně v penzionu poskytujeme snídaně, hosté mají v průběhu pobytu zdarma kávu a čaj. V docházkové vzdálenosti do 300 m se nachází restaurace, vinárna, cukrárna i pizzerie. Nakoupit potraviny je možno 50 m od penzionu, několik pekáren s denně čerstvým pečivem se nachází do 200 od penzionu.
Další služby Na přání můžeme hosty vyzvednout na letišti v Mošnově (cca 10 km), na vlakovém nádraží v Příboře (cca 800 m), autobusová zastávka se nachází 50 m od penzionu. Domluvíme se i rusky a anglicky.


Med od včelaře:
Při pobytu v našem penzionu si můžete zakoupit včelí med od majitele, který je včelařem. Med splňuje přísnou normu "Český med" a je tak zárukou kvality.
Volný čas V Příboře v docházkové vzdálenosti do 1,5 km je moderní koupaliště, minigolf, tenisové kurty, sauna, cvičná horolezecká zeď, značené cyklotrasy.


Za poznáním: město Příbor je jedním z nejstarších měst severovýchodní Moravy. Rozkládá se na obou březích řeky Lubiny. Je lemováno ze tří stran krásnou scenérii předhůří Beskyd s vyhlídkou na Štramberskou trúbu, Hukvaldy a staroslavný Radhošt. Mezi nejzajímavější památky města patří:1) Naproti gymnázia naleznete bývalou piaristickou kolej, založenou biskupem Karlem II. z Lichtenštejna v roce 1694. Dnes slouží tato pozdně barokní budova s krásným refektářem (jídelnou), zdobeným freskami a bohatou štukovou výzdobou jako výstavní síň příborského muzea a příležitostný koncertní sál.


2) Farní kostel Narození Panny Marie - pochází pravděpodobně ze 14. století, interiér kostela je doplněn řadou hodnotných architektonických detailů a doplňků (renesanční portály v presbytáři, kuželková poprseň oratoří, renesanční mříž před kaplí sv. Urbana, figurální náhrobek, kamenné erby olomouckého biskupa Stanislava Pavlovského a pražského arcibiskupa Martina Medka. Také rokokový mobiliář má mimořádnou hodnotu (lavice, oltáře, kazatelna, chórové lavice...)


3) Rodný dům S.Freuda - v muzeu zřízeném v rodném domě Vás bude po celou dobu návštěvy provázet hlas pana Freuda. Součástí expozice je i Freudova pohovka ve zcela výjimečném provedení!


4) Kostel sv. Valentina Příbor ze 16.st - kostel je památkovým objektem I. třídy a je zapsán v Seznamu památkových objektů České republiky.


Zajímavých objektů včetně historického náměstí zde naleznete ještě mnohem více.Pokud v našem penzionu pobudete více dnů, doporučujeme navštívit i sousední Kopřivnici a Štramberk, Hukvaldy s hradem a oborou, případně shlédnout Skanzen lidové architektury ve 20 km vzdáleném Rožnově pod Radhoštěm.
Ve 4 km vzdálené Kopřivnici je možné navštívit Šustalovu vilu s expozicí kopřivnické majoliky, kachlových kamen a rodáků Z.Burian). V nejstarším kopřivnickém objektu, v bývalém Fojtství, se nachází expozice zaměřená na historii Kopřivnice a počátky již zmiňované automobilky, dřívější kočárovky. S historií samotné automobilky a s exponáty značky Tatra vás seznámí nejznámější z expozic – Technické muzeum TATRA. V objektu muzea se nachází rovněž nevšedně ztvárněná expozice Emila a Dany Zátopkových. Všechny tyto expozice lze samozřejmě navštívit na základě zvýhodněné okružní vstupenky.

V malebném městečku Štramberk vzdáleném 9 km doporučujeme navštívit hrad s věží Trúba, rozhlednu Bílou horu, botanickou zahradu a arboretum, zlatou uličku pod náměstím, muzeum figurín, muzeum Zdeňka Buriana, aqua terra expozici, jeskyni Šipku aj.
Zimní aktivity Okolí Příbora láká k projížďkám na běžkách, nejbližší lyžařský vlek se nachází v Kopřivnici vzdál. cca 6 km, další pak v Rybí a v Novém Jičíně. Do ski areálu Pustevny je to od nás 20 km. Na Pustevny se můžete dostat sedačkovou lanovkou z Ráztoky, k dispozici cca 10 vleků a upravované běžecké trasy.

Aktualizováno dne: 16.11.2016
Penzion Freudův sen
GPS: 49.640984,18.14012
Adresa: Jičínská č.p. 543, 74258 Příbor
Telefon: +420 603 426 904
Mobil: +420 603 426 904

Zajímavá místa v okolí

Barokní budova postavená v letech 1694-1700. Interiér je vyzdoben četnými freskami a výmalbami. K...
Pamětní síň S. Freuda přibližuje život a dílo S. Freuda a historii Společnosti S. Freuda v Příboře. ...
Přehrada Větřkovice se nachází v údolí mezi Kopřivnicí a obcí Hukvaldy. Vede k ní cyklostezky 502 a...