Kraj: Středočeský kraj | Okres: Praha-západ | Město: Lety | Lokalita: Mníšek pod Brdy

MMX PIVOTEL - hotel a pivovar

Dobřichovická č.p. 452, 25229 Lety 0.29 km od centra Lety
Kapacita 60 lůžek
Ubytování již od 700 Kč
Obecný Objekt pivovaru a hotelu je vůbec prvním PIVOTELEM na světě. MMX Pivotel zahrnuje služby restaurační, ubytovací a kulturní. Dále také nabízíme exkurze pivovaru. To vše pod jednou střechou.

MMX Pivotel je účastníkem turistického projektu Karlštejnské šachy, který byl slavnostně otevřen právě u nás. Okruh v sobě skrývá dvě nej. Jednak je s více než 72 kilometry nejdelším okruhem a také je označen šachovými figurami, které jsou zapsány v České knize rekordů jako největší.
Turistický okruh spojuje nejzajímavější místa Karlštejnska a navazuje na něj i 6 nových místních naučných stezek. Černá šachová figura pěšce před budovou pivotelu je reprezentantem této stezky.
Ubytování HOTEL MMX
MMX Pivotel se díky své luxusní ubytovací sekci a unikátnímu architektonickému provedení řadí mezi stále více vyhledávané designové hotely. Hostům je k dispozici komfortní ubytování ve 30 pokojích.

30 pokojů
57 lůžek
Antialergické materiály
Bezbariérový přístup

Pokoje jsou vybaveny:
Elektrické adaptéry
Mini bar
Antialergické materiály
Trezor na velké notebooky
Toaletní potřeby
Bezbariérový přístup a využití ve vybraných pokojích
Zábava
TV - Kabelová / satelitní TV - 29 televizních kanálů - české, anglické, německé, ruské
Internet (kabel na recepci hotelu oproti záloze 100,- Kč)

Obchodní vybavení:
Elektrické zásuvky
Fax
Telefon
Tiskárna
Úklidová služba denně
Limousine servis
Místní restaurace MMX
Noviny v lobby
Pokojová služba
Další služby SLUŽBY PIVOTELU:
- celý objekt je plně bezbariérový a nekuřácký
- možnost kouření na terase
- dětský koutek v restauraci
- vstup do restaurace psům povolen
- možnost zakoupení našeho piva s sebou, 2l PET láhve, KEG sudy 10, 15, 30 a 50l s narážecí hlavou FLACH (zálohované KEG sudy lze vrátit i v Praze)
- možnost dopravy návštěvníků po konzumaci alkoholu na nedaleký vlak, na metro či domů
- zajištění projížděk v kočáru s koňským spřežením
- možnost využití limuzíny
- prohlídky pivovaru
- možnost pronájmu prostor na svatby, večírky, oslavy, koncerty, firemní akce a školení a další společenské akce
- kompletní zajištění rautu
- možnost využití našeho podia a velkoplošné projekce v prostorách restaurace
- internetové připojení Wi-Fi
- možnost zakoupení skleněných půllitrů s logem MMX

PIVOTEL MMX JE 100. MINIPIVOVAREM V ČR

Věděli jste, že Pivotel MMX je stým minipivovarem v České republice? Dle svých statistik to oznámilo Sdružení přátel piva (SPP), které je oficiálním členem Evropské unie pivních spotřebitelů (European Beer Consumers Union - EBCU).

Parkování je zajištěno na našem pozemku s kapacitou 50 aut, až 4 autobusy.

PIVO MMX

To nejlepší pivo neměnné vysoké kvality je pro nás základ. Na čepu máme vždy světlé spodně kvašené pivo plzeňského typu, vyrobené z tuzemských surovin té nejvyšší kvality – moravský a český slad, žatecké chmely – Poloraný červeňák, Sládek a Premium, a místní voda s parametry kojenecké vody z naší šedesátimetrové studny. Stabilně je na čepu 10° a 12° pivo, a v průběhu roku také speciální a sváteční piva světlá, polotmavá, tmavá, pšeničná, kvašená spodně i svrchně.
Čím se liší od standardního ředěného europiva? Liší se hlavně tím, že toto pivo je nefiltrované, nepasterované, nestabilizované a neředěné systémem HGB ( High Gravity Brewing ). Všechny prospěšné látky tedy zůstávají v pivu.

MMX Pivotel se může pochlubit nejmodernější, plně automatizovanou pivovarskou technologií. Tu má na starost jeden z nejlepších sládků – pan Josef Korbel.

TECHNOLOGIE

Pochází od absolutní špičky v oboru – firmy Kaspar Schulz s téměř 340 letou tradicí z německého Bamberku, v jehož okolí se nachází na 150 pivovarů. Právě proto je Bamberk označován za centrum světového pivovarnictví. Nerezová varna má objem 10 hl a ležácké cylindrokónické tanky umožňují roční výstav cca 3000 hl. Technologie našeho pivovaru je plně automatizovaná, tudíž umožňuje setrvale produkovat pivo neměnné kvality, charakteru a chuti, což je naším cílem. Nikdy nehodláme nabízet proměnlivou produkci.
Volný čas MMX Pivotel je citlivě zasazen do malebné obce Lety a krásné přilehlé přírody. Přilehlému okolí pivotelu s parkovou úpravou vévodí vzrostlé, asi čtyřicetileté stromy. Lípy, habry, duby, jeřáby a buky tak korunují celkovou estetiku projektu. Přímo v obci jsou tenisové kurty a hala. V nedalekých Všenorech je pak wellness centrum, kde naleznete golf, squash, bowling, fitness atd.

KULTURNÍ PAMÁTKY
Pouhých 8 kilometrů od pivotelu se nachází hrad Karlštejn, který založil roku 1348 král český a císař římský Karel IV, a patří mezi naše nevýznamnější středověké památky. Opačným směrem, o kousek dál se nachází Křivoklát, jeden z nejstarších českých hradů, jehož počátky sahají do 12. století. Na nedaleké Dobříši se pak nachází rokokový zámek rodu Colloredo-Mansfeldů s krásným francouzským parkem, který se stal útočištěm mnoha významných českých umělců.

PŘÍRODNÍ PAMÁTKY
Jen 17 kilometrů od pivotelu naleznete Koněpruské jeskyně. Tento třípatrový jeskynní systém s krápníkovou výzdobou, vznikl v devonských vápencích, starých až 400 milionů let. Jedinečnost těchto jeskyň je v opálonosné výzdobě a vzácných paleontologických nálezech. Nádherným přírodním úkazem je také 7 kilometrů vzdálený bývalý lom Amerika, ve kterém se natáčel např. populární film Limonádový Joe.CYKLOSTEZKY
Okolí pivotelu je rájem cykloturistiky a v Letech naleznete hned dvě cyklostezky – náročnou a rekreační. Červeně značená je určena pro náročné cyklisty. Začíná u tenisového kurtu Sokola Lety, pokračuje podél řeky Berounky až k železničnímu mostu Mokropsy. Odtud ostře stoupá až na hřebeny Brd. Dále pak krásnými brdskými lesy na Černolické skály, Pláštík, Skalku a přes Kytínské louky do Haloun. Z Haloun vede trasa k Jezírku, na Babku a odtud po značkách do Řevnic. Cílem jsou Lety. Stezka je dlouhá 42 km. Druhá, modře značená je určena pro rekreační cykloturistiku. Začátek trasy je stejný - podél řeky Berounky až k železničnímu mostu Mokropsy. Zde se modrá značka odděluje. Vede přes železniční most na druhý břeh Berounky. Po krátkém stoupání vás dovede na Vráž. Dále se dostanete do Solopysk, Třebotova, Kaly a Vonoklas. Odtud přes Roblín na Mořinu, Pod Dračí Skálu a Karlštejn, pak na Mořinku a Karlík. Stezka opět končí v obci Lety.

TURISTICKÉ STEZKY
MMX Pivotel je součástí největší turistické stezky v ČR s názvem Karlštejnské šachy. Na dlouhé trase, zdobené největšími šachovými figurami na světě, si přijde každý na své.

GOLF
Pro milovníky golfu je v dosahu pivotelu 7 golfových hřišť. Například golfový klub Karlštejn, Líšnice, Zbraslav, Beroun a Vysoký Újezd.
Aktualizováno dne: 01.12.2016
MMX PIVOTEL - hotel a pivovar
GPS: 49.923316,14.258929
Adresa: Dobřichovická č.p. 452, 25229 Lety
Telefon: +420 257 711 296; +420 774 282 221; +420 774 282 256
Fax: +420 261 264 109
Mobil: +420 602 783 903 - pivovar

Zajímavá místa v okolí

Vrcholně gotický hrad založený v roce 1348 zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Byl...
Unikátní sbírka umístěná v rekonstruované tvrzi Třebotov obsahuje několik set nočníků od obyčejných ...
Amerika- soustava vápancových lomů v Českém krase. Lomy jsou propojené podzemními štolami. Nejznáměj...