Kraj: Plzeňský kraj | Okres: Klatovy | Město: Kolinec | Lokalita: Kolinec - Jindřichovice | Hora: Šumava

Pension - tvrz Chroust

Jindřichovice č.p. 24, 34142 Kolinec 3.44 km od centra Kolinec
Kapacita 38 lůžek
Ubytování již od 190 Kč
Obecný Zrekonstruovaná tvrz z poloviny 14. století, se stylovým vybavením v pošumavské obci Jindřichovice u Velhartic. Tvrz byla prohlášena kulturní památkou.
Její dnešní podoba pochází z renesanční přestavby v letech 1618 - 1621. Od té doby neproběhly žádné významnější stavební úpravy, což tvrz řadí mezi naše nejzachovalejší a nejvýznamnější raně renesanční památky.
Ubytování Komnata A1
Pokojíček s označením A1 se nachází hned za velkými těžkými dveřmi tvrze, které otvíráte klíčem, jaký jste ještě nikdy nedrželi v ruce.
Po otevření dveří do pokoje vejdete do prostorné klenuté obývací ložnice s krbem a TV. Tato místnost je architektonicky nejhodnotější prostor tvrze.
Najdete v ní dvě manželské postele a jednu samostatnou postel, stolek s posezením u krbu.
Z této místnosti vedou jedny dveře do koupelny s WC a jedny do kuchyně, kteráVás překvapí svou prostorností a tím se velmi liší od panelákových kuchyní z 21. století.
Apartmán je určen až pro 5 osob.
Pokud by Vám byla zima, můžete si jednak přitopit elektrikou, ale dobovější a romantičtější asi bude dřevo, kamna a krb.

Komnata A2
Do tohoto apartmánu se dostanete po původním schodišti do 1. patra pravého křídla tvrze.
Ze schodiště vejdete do prostorné kuchyně, z té pak do obývací ložnice s krbovými kamny, posezením, televizí + SAT.
Dále pokračují 3 ložnice s manželskými postelemi a možností přistýlky. Poslední ložnici zdobí unikátní starobylá kachlová kamna, v kterých si můžete dle libosti přitopit.
K apartmánu náleží 2 sociální zařízení s vanou a sprchou.Topit můžete jak dřevem, tak elektrikou. Celkem 12 lůžek.

Komnata A3
V levém křídle 1. patra tvrze se nachází prostorná obývací ložnice s 3 lůžky, krbem a kuchyňským koutem. Hned vedle ještě jedna ložnice se 3 lůžky.
Sociální zařízení s WC a sprchovým koutem.Díky staletým původním podlahám a stylovému nábytku se ponoříte hluboko do historie.
Vytápění dřevem v krbu nebo elektřinou.

Komnata A4
Na konci dlouhé chodby v přízemí je nejstarší místo původní gotické palácové tvrze a zároveň poslední z apartmánů .
Najdete zde kuchyň, ložnici se 4 lůžky a obývací pokoj s jedním lůžkem, krbovými kamny a TV. Sociální zařízení se sprchovým koutem je samozřejmostí.
Topení dřevem a el.přitápění. Celkem 5 lůžek.
  • ceny uvedeny za celý pokoj/komnatu!

  • ideální dovolená pro rodiny s dětmi, větší rodiny či skupiny přátel.

Komnata 1 (až 5 osob)

1.000,- Kč / noc

Komnata 2 (až 12 osob)

2.200,- Kč / noc

Komnata 3 (až 6 osob)

1.000,- Kč / noc

Komnata 4 (až 6 osob)

1.000,- Kč / noc

Přistýlka - navíc dvoulůžkový pokoj bez soc.zař.

500,- Kč / noc

Přistýlka - navíc třílůžkový pokoj bez soc.zař.

600,- Kč / noc

Přistýlka - navíc čtyřlůžkový pokoj bez soc.zař.

800,- Kč / noc

Celá tvrz

7.000,- Kč / noc

Maštal

dohodou

Pes

50,- Kč / noc

Lůžka Komnata A1 - 5 osob
Komnata A2 - 12 osob
Komnata A3 - 6 osob
Komnata A4 - 5 osob
Stravování plně vybavená kuchyň 
Další služby Pokud se vydáte směrem na Šumavu a vjedete do Jindřichovic u Kolince, přesunete se v čase o 700 let do minulosti a můžete směle vstoupit do tvrze.
U tvrze se rozkládá obrovské uzavřené nádvoří, kam se vejde nejen na tucet koňských spřežení, ale i několik tuctů tabulí sjídlem a pitím.
Na nádvoří se nachází také maštal, kde si může panstvo po objednání uspořádat různé akce. Dále je zde místnost vhodná na semináře, školení a pro ty aktivnější i pro cvičení. Našlápne se sem až 40 lidiček.
Tvrz není nutno pronajmout celou, ale můžete si vybrat z různých komnat. Kromě výdobytků 21.století jako jsou elektrospotřebiče (mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, lednice, TV), kuchyňská linka, splachovací záchod, teplá voda, Vás jinak čeká zcela stylové vybavení.
V tvrzi pak ještě najdete prostory společné pro všechny návštěvníky tvrze jako je lovecký salónek s TV, stylový sklípek s posezením, krbovými kamny.
Také původní černou kuchyni s grilem, kde si můžete za jakéhokoliv počasí i v zimě orožnit nějakou tu flákotu masa.
Na nádvoří najdete zabavení pro pážata, jako jsou houpačky, skluzavka, dětský koutek s pískovištěm, zastřešený stolní tenis, volejbalové hřiště.
Pro všechny pak zahradní nábytek, venkovní krb, ohniště s posezením. A najdete zde samozřejmě i prostor, jak již bylo výše připomenuto, pro Vaše koně pod kapotou.
Pokud budete mít koně šlapací, i na ty se najde místečko.
Volný čas Co je zde a v okolí zajímavého? Pro milovníky koupání je v Kolinci (vzdálenost 3 km ) venkovní koupaliště, v obci Chlistov přírodní koupaliště ( 5 km ). Pokud máte raději aquaparky, navštivte Horažďovice. Vodákům pro celodenní výlet doporučujeme sjet si Otavu, půjčovnu lodí a vybavení zajišťuje Otava tour Sušice. Milovníci hradů a zámků si v našem kraji jistě přijdou na své, ve vzdálenosti 5 km lze i pěšky navštívit hrad a zámek Velhartice, dále pak zříceninu hradu Rabí se zajímavými programy, hrad a zámek Klenová , hrad Kašperk, hrad Švihov, které jsou přímo u nosu.
Nejen pro cyklisty jsou na dosah další zajímavosti jako vrch s rozhlednou Svatobor, skanzen a zámek v Chanovicích. Pokud si budete chtít o dovolené trochu zasportovat, můžete navštívit tenisové kurty a minigolf v kempu Běšiny, který je od tvrze pouhých 7 km. Veškeré potřebné náčiní Vám zde rádi zapůjčí. V malé vesničce Podolí máte možnost si objednat vyjížďku na koních po krásném okolí i s průvodcem. Vyjížďka je vhodná pro malé i pro úplné začátečníky. Ti, co jsou v jízdě na koni zdatnější, si mohou zajet do nedalekých Mlázov. Pro větší cestovatele nebudou daleko ani ty největší skvosty Šumavy jako jsou ledovcová jezera v okolí Železné Rudy (cca 40km) -Černé, Čertovo, Laka, blíže u Prášil pak Prášilské jezero, vrch Poledník.
V blízkém okolí je možné navštívit i města s bohatou historií a památkami - Sušice, Horažďovice, Klatovy.
Aktualizováno dne: 16.07.2018
Pension - tvrz Chroust
GPS: 49.297248,13.393396
Adresa: Jindřichovice č.p. 24, 34142 Kolinec
Mobil: +420 723 926 387, +420 602 478 625

Zajímavá místa v okolí

Hrad Velhartice, sídlo pánů z Velhartic, z Hradce a posléze řady dalších významných šlechtických rod...
Zřícenina tvrze ze 14.století, s dochovanými zbytky obytné budovy se střílnami, prevéty a velkými sá...
Turistické informace , nabídka výletů, informačních materiálů a upomínkových předmětů.