Kraj: Prešovský | Okres: Poprad | Město: Vysoké Tatry | Lokalita: Horný Smokovec | Hora: Vysoké Tatry - Smokovce, Štrbské pleso...

APLEND Mountain Resort

Horný Smokovec č.p. 7, 06201 Vysoké Tatry km od centra Vysoké Tatry
Kapacita 70 lůžek
Ubytování již od 28 EUR
Obecný
APLEND Mountain Resort je umiestnený v príjemnom vysokohorskom prostredí Horného Smokovca, jednej z tatranských osád, ktorá je dôležitým východiskom do centrálnej časti Vysokých Tatier. V APLEND Mountain Resort  sa nachádza recepcia, spoločenská miestnosť v ktorej sa podávajú raňajky, detský kútik a izby hotelového typu.  APLEND Mountain Resort sa nachádza cca 100 m od zastávky Tatranskej elektrickej železnice spájajúcej všetky turistické a lyžiarske centra Vysokých Tatier (Štrbské pleso, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica). V letnej sezóne je vhodným východiskom pre vysokohorské túry na Sliezsky dom, Slavkovský štít, Zbojnícku chatu, Skalnaté pleso, výlety do Popradu, Kežmarku, Belianskej jaskyne, alebo termálneho kúpaliska Vrbov. Pri hoteli sa nachádza chodník, ktorý spája Starý Smokovec, Dolný Smokovec a Tatranskú Lomnicu vhodný na prechádzky a cykloturistiku. 

Ubytovanie v APLEND Mountain Resort je vďaka svojej rodinnej atmosfére obľúbeným miestom pre rodinnú dovolenku, milovníkov turistiky a seniorské pobyty. Ubytovanie je možné v komfortne a pohodlne zariadených apartmánoch, jedno a dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou so sprchovacím kútom, WC, rádiom, farebným TV prijímačom so SAT programami. Niektoré izby sú vybavené aj chladničkami.
Ubytování APLEND Mountain Resort sa skladá z 2 susediacich objektov vzdialených od seba cca 30 m. V hlavnom objekte sa nachádza recepcia, spoločenská miestnosť v ktorej sa podávajú raňajky, detský kútik a izby hotelového typu, vo vedľajšej budove ( depandance ) sa nachádzajú apartmány a štúdia s kuchynkou. 

Ubytovanie v APLEND Mountain Resort je vďaka svojej rodinnej atmosfére obľúbeným miestom pre rodinnú dovolenku, milovníkov turistiky a seniorské pobyty. Ubytovanie je možné v komfortne a pohodlne zariadených apartmánoch, jedno a dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou so sprchovacím kútom, WC, rádiom, farebným TV prijímačom so SAT programami. Niektoré izby sú vybavené aj chladničkami.  
 
Dvojlôžková izba  
Ubytovanie vhodné pre 2 - 4 osoby. Vybavenie: 2 x pevne lôžko, pohovka, FTV/SAT, chladnička, samostatná kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC.  
 
 
Apartmán typ A  
Apartmán typ A (veľkosť obytnej plochy 30 – 37 m² ) Ubytovanie v apartmáne vhodné pre 2 - 4 osoby. Apartmán pozostáva z malej predsiene so šatníkom, spalne s 2 lôžkami, obývacej miestnosti s rozkladacou pohovkou, konferenčným stolíkom, TV/SAT, rádiom, chladničkou. Každý apartmán ma samostatnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC.  
 
Apartmán typ B - Lux  
Apartmán typ B - Lux (veľkosť obytnej plochy 50 – 55 m² ) Ubytovanie v priestrannom apartmáne vhodné pre 2 - 5 osôb. Apartmán pozostáva z predsiene so šatníkom a 2 miestností: spálne pre 2 osoby, obývacej miestnosti s jedným pevným lôžkom, pohovkou, kreslami, konferenčným stolíkom TV/SAT, rádiom, chladničkou. Každý apartmán má samostatnú kúpeľňu s vaňou a WC.  

Apartmány s kuchynským kútom  
Depandance (vedľajšia budova) APLEND Mountain Resort. Apartmány s kuchynským kútom (veľkosť obytnej plochy 48 – 53 m² ). Ubytovanie v apartmánoch vhodné pre max. 4 - 6 osôb. Apartmán pozostáva z predsiene, kúpeľne so sprchovacím kútom a s WC a dvoch miestnosti: spalne s 2 lôžkami, obývacej miestnosti s rozkladacou pohovkou, konferenčným stolíkom, TV/SAT, rádiom, kuchynským kútom so základným kuchynským vybavením, dvojplatničkou a chladničkou.  
 
Štúdia s kuchynským kútom
  
Depandance (vedľajšia budova) APLEND Mountain Resort. Štúdia s kuchynským kútom (veľkosť obytnej plochy 25 – 30 m² ). Ubytovanie v štúdiu vhodné pre max. 3 – 4 osoby. Štúdio pozostáva z predsiene, kúpeľne so sprchovacím kútom a WC a jednej miestnosti s 2 lôžkami s pohovkou, konferenčným stolíkom, TV/SAT, rádiom, kuchynským kútom so základným kuchynským vybavením, dvojplatničkou a chladničkou.  
 


Typ  ubytovania      Mimosezóna          Letná  sezóna      Zimná sezóna    Top  sezóna        
 31.03.-21.06.
21.09. - 21.12.
minimum 2 noci
21.06. - 21.09.
minimum 5 noci 
09.01. -31.03.
minimum 4 noci
21.12. - 09.01.
minimum 5 noci
Dvojlôžkova izba (2 osoby)33,00 €55,00 €60,00 €90,00 €
Apartmán typ A (3 osoby)44,00 €85,00 €85,00 €99,00 €
Apartmán typ B - Lux (3 osoby)59,00 €90,00 €95,00 €110,00 €
Štúdio s kuchynským kútom (2 osoby)39,00 €85,00 €85,00 €99,00 €
Apartmán s kuchynským kútom (3 osoby)59,00 €90,00 €95,00 €110,00 €
Prísteľka (osoba nad 6 rokov)10,00 €10,00 €10,00 €10,00 €
Prísteľka (dieťa do 6 rokov)0,00 €
Miestny poplatok1,00 €

Detská postieľka zadarmo.
Dvojlôžková izba obsadená jednou osobou zľava 35 %
Apartmán typ A a Apartmán typ B - Lux obsadené 2 osobami zľava 20 %
Objednánie raňajok pri rezervacii pobytu zľava 20 % z ich ceny.

Cenník stravovania
Typ stravovaniaDospelá osobaDieťa do 12 rokov
Raňajky5,00 €3,00 €


Lůžka 4x2+0, 6x3+1, 2x3+2, 7x2+1, 2x2+2
Stravování Možnosť objednania raňajok podávaných v  budove APLEND Mountain Resort, alebo možnosť vlastnej prípravy jedál. 
Další služby Parkovanie  
Priamo pri objektoch APLEND Mountain Resort sa nachádzajú parkovacie miesta pre osobné motorové vozidlá. Parkovanie je bezplatné.  
  
Kongresové služby

APLEND Mountain Resort ponúka okrem rekreačných možností aj usporadúvanie školení a konferencií. Kapacita miestnosti je 50 miest.  


Sauna a Fitness

APLEND Mountain Resort ponúka kvalitne vybavené fitness a saunu .
Volný čas V letnej sezóne je vhodným východiskom pre vysokohorské túry na Sliezsky dom, Slavkovský štít, Zbojnícku chatu, Skalnaté pleso, výlety do Popradu, Kežmarku, Belianskej jaskyne, alebo termálneho kúpaliska Vrbov. Pri hoteli sa nachádza chodník, ktorý spája Starý Smokovec, Dolný Smokovec a Tatranskú Lomnicu vhodný na prechádzky a cykloturistiku.  

Turistika: Je určite najobľúbenejšou aktivitou v tejto oblasti. K východiskovým miestam turistických tras je možne dôjsť pešo, prípadne odviesť sa Tatranskou elektrickou železnicou ktorej zástavka je vzdialená cca 100 m. Celá oblasť Tatier je poprepletaná turistickými chodníkmi. V nadmorskej výške približne okolo 2000 m. n m. môžete nájsť horské chaty, na ktorých je možne prenocovať v prípade výberu dlhšej a náročnejšej túry. V blízkom okolí je množstvo ľahkých turistických tras, zložitejších tras, ale taktiež množstvo horolezeckých možností. Pre milovníkov prírody sú tu úžasné doliny, jazerá a plesá.  

Horolezectvo: Táto oblasť je dobre známa horolezcom z blízka aj zďaleka pre svoje vynikajúce horolezecké možnosti. Vo vysokohorských chatách je možné nájsť ručne zakreslené mapy a vysvetlivky k najrozličnejším horolezeckým výstupom.  

Cykloturistika: Je tu množstvo vynikajúcich cykloturistických trás, či už prírodných a náročnejších pre skúsenejších cyklistov, alebo klasických asfaltových ciest medzi dedinami, mestami či osadami Vysokých Tatier. V okolí je niekoľko požičovni, kde si je možné požičať horské bycikle.  

Tenis: Nedávno otvorená tenisová hala (vzdialená cca 4 km) ponúka možnosť hrať tenis kedykoľvek počas celého roka. V letných mesiacoch môžete využiť vonkajšie tenisové kurty.  

Golf: Približne 7 km od Horného Smokovca sa nachádza 27-jamkové golfové ihrisko v zaujímavom vysokohorskom prostredí /www.golftatry.sk/. 

Termálne kúpalisko: Vo vzdialenosti 12 km sa nachádza aquapark AquaĆity Poprad /www.aquacityresort.com/ a vo vzdialenosti 20 km sa nachádza termálne kúpalisko vo Vrbove /www.termalnekupalisko.com/.  
Zimní aktivity Lyžovanie: Vo vzdialenosti 4 km od APLEND Mountain Resort sa nachádza lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica (najväčšie vo Vysokých Tatrách), z ktorej Vás lanovky vyvezú až do výšky 2200 m. n m. kde si nájdu svoje svahy náročný aj stredne náročný lyžiari. V okolí 4 km sa nachádza taktiež niekoľko vlekov pre začiatočníkov s jednoduchým terénom. Sú tu lyžiarske školy a súkromné hodiny sú cenovo dostupné. Priamo vo Vysokých Tatrách a blízkom okolí je taktiež niekoľko ďalších lyžiarskych stredísk.  
Sport Šport a zábava  
V blízkom okolí nájdete viacero východiskových miest k turistickým trasám, tenisové kurty, golf, mini-golf, lyžiarske vleky, klzisko, kino, biliard, termálne kúpaliska, množstvo rozličných reštaurácii. Vo vzdialenosti 4 km sa nachádza botanická záhrada, prezentujúca väčšinu divo rastúcich rastlín a kvetov rastúcich v tatranskej oblasti, a taktiež múzeum Tatranského Národného Parku, kde sú vystavované zvieratá voľne žijúce v Tatrách.  

Aktualizováno dne: 30.05.2013
APLEND Mountain Resort
GPS: 49.142576,20.238808
Adresa: Horný Smokovec č.p. 7, 06201 Vysoké Tatry
Telefon: +421 52 7796 321
Mobil: +421 904 744 000, +421 910 899 111