Kraj: Prešovský | Okres: Poprad | Město: Tatranská Lomnica | Lokalita: Tatranská Lomnica | Hora: Vysoké Tatry - Smokovce, Štrbské pleso...

Aplend Resort Beatrice

č.p. 103, 05960 Tatranská Lomnica km od centra Tatranská Lomnica
Kapacita 41 lůžek
Ubytování již od 37 EUR
Obecný Resort Beatrice, sa nachádza v blízkosti centra Tatranskej Lomnice, v centre Národného parku Vysoké Tatry, ktoré sú najvyššou časťou Karpát a dosahujú nadmorskú výšku 2600 m. Resort sa skladá z 2 susediacich objektov vzdialených od seba cca 50 m. V hlavnom objekte sa nachádza recepcia, raňajková miestnosť a detský kútik. Resort so svojím výhodným umiestnením je ľahko dostupný autom, autobusom, vlakom. V blízkosti sa nachádza lyžiarske stredisko s najvyššie položenou a zároveň najdlhšou zjazdovkou na Slovensku, ktorá je garanciou najlepšej lyžovačky na slnečnej strane Vysokých Tatier. Nad Tatranskou Lomnicou bdie majestátny Lomnický štít s nadmorskou výškou 2633 m, na ktorý sa môžete dosť visutou lanovkou a vychutnať si neopakovateľný pohľad na krásne štíty a doliny Tatier. V najbližšom okolí nájdete množstvo turistických trás dostupných v zime aj v lete, fantastické prírodné scenérie, čistú prírodu, malebné dedinky so stále žijúcimi folklórnymi prvkami.
Ubytování  
Apartmán typ A  
Ubytovanie vhodné pre 2-4 osoby (veľkosť obytnej plochy ? m²).  
Apartmán pozostáva z 2 miestností: spálňa pre 2 osoby, obývacia miestnosť s rozkladacou pohovkou, kuchynský kút s vybavením, sprcha, WC, TV.  
 
Každý apartmán je vybavený chladničkou, televíznym prijímačom, satelitom, telefónom, minibarom, fénom na ruky a vlasy.  

Apartmán typ B  
Ubytovanie vhodné pre 4-6 osôb (veľkosť obytnej plochy ? m²).  
Apartmán pozostáva z 3 miestností: 2 x spálňa pre 2 osoby, obývacia miestnosť s rozkladacou pohovkou, kuchynský kút s vybavením, sprcha, WC, TV.  
 
Každý apartmán je vybavený chladničkou, televíznym prijímačom, satelitom, telefónom, minibarom, fénom na ruky a vlasy.  
  
Apartmán typ C  
Ubytovanie vhodné pre 8-10 osôb (veľkosť obytnej plochy ? m²).  
Prízemie: veľká obývacia miestnosť s krbom, veľká jedáleň s presklenenou stenou vybavená kuchynským kútikom, spálňa, balkón s priamym výhľadom na Tatry, kúpeľňa s hydromasážnou vaňou, WC.  
 
Poschodie: 3x spálňa, kúpeľňa s s veľkou rohovou JACUZZI, sauna a separátne WC.  
 
Každý apartmán je vybavený chladničkou, televíznym prijímačom, satelitom, telefónom, minibarom, fénom na ruky a vlasy.  
"
Ubytovanie / Accommodation Mimosezóna        Low season Sezóna           Season TOP Sezóna      TOP Season
cena za noc / price per night 15.03. - 21.04.  25.04. - 30.06.  01.09. - 19.12. 07.01. - 15.03.  21.04. - 25.04.  26.06. - 18.09. 19.12. - 07.01.
apartment type A (max. 4 osoby/persons)      
Cena pre 2 osoby / price for 2 persons 49,- Eur  65,- Eur  98,- Eur 
Cena pre 3 osoby / price for 3 persons 63,- Eur  82,- Eur  98,- Eur 
apartment  type B (max. 6 osôb/persons)      
Cena pre 3 osoby / price for 3 persons 69,- Eur  98,- Eur  159,- Eur 
Cena pre 4 osoby / price for 4 persons 90,- Eur  120,- Eur  159,- Eur 
Cena pre 5 osôb / price for 5 persons 109,- Eur  135,- Eur  159,- Eur 
apartment type C - LUX (max. 10 osôb/persons)      
Cena pre 8 osôb / price for 8 persons 250,- Eur  300,- Eur  390,- Eur 
       
Prístelka pre osobu staršiu 12 rokov                           Extra bed for person of 12 years and older 12,- Eur 
Dieťa 6 - 12 rokov                                          Child from 6  to 12 years old   6,- Eur   
       
Miestny poplatok
  1,- Eur / dospelý / noc  
Local tax 1,- Eur / adult / night
Vratná záloha / Guarantee deposit 70,- Eur / pobyt (stay)

Deti do 6 rokov na prístelke zdarma. Na požiadanie poskytujeme detskú postieľku.
Children until 6 years free of charge, child bed on demand

Minimal stay: summer 5 nights, winter 4 nights, low season 2 nights.
Special offer 7=6 low season.
Contract prices "

Lůžka 4x 2+2, 3x 4+2, 1 x 8+2
Stravování
Možnosť objednania raňajok podávaných v hlavnej budove Resortu Beatrice , alebo možnosť vlastnej prípravy jedál (štúdia a apartmány s kuchynským kútom).
Další služby Vo vile sa nachádza sauna a fitness, na recepcii je zmenáreň, veľký sejf, predaj suvenírov, požičovňa lyží a bicyklov, rezervácia tenisových dvorcov a v zimnom období ľadovej plochy.  
 
Možnosť rezervácie tenisu, golfu, jazdy na koni, masáže, kaderníctva, exkurzií atď. V blízkosti recepcie sa nachádza bar s terasou.  

Parkovanie  
V zadnej časti objektu sa nachádzajú garáže pre osobné motorové vozidlá, k dispozícii je i podzemná garáž.  
 
Volný čas
V Tatranskej Lomnici nájdete tenisové kurty, futbalové ihrisko, volejbalové ihrisko, golf, mini-golf, lyžiarske vleky, klzisko, kino, biliard, a množstvo rozličných reštaurácii. Nachádza sa tu botanická záhrada, prezentujúca väčšinu divo rastúcich rastlín a kvetov rastúcich v tatranskejoblasti, a taktiež múzeum Tatranského Národného Parku, kde sú vystavované zvieratá volne žijúce v Tatrách. Lanovkou sa môžete vyviezť až na Lomnický štít, jeden z najvyšších štítov v Karpatoch s nadmorskou výškou 2633 m.


Približne 400 m od Resortu Beatrice sa nachádza malý lyžiarsky vlek, s umelým zasnežovaním počas celej zimy. Stanica lanovky spájajúcej Tatranskú Lomnicu s vyššie položeným lyžiarskym strediskom sa nachádza približne 10 minút chôdze od hotela. Tu si môžete vychutnať úžasnú lyžovačku na dosť náročnom teréne. Sedačkou sa vyveziete až do výšky 2200 m., a z tejto výšky sa môžete spustiť dole - priamo až ku hotelu, ak to snehové podmienky dovoľujú. V Tatranskej Lomnici sa nachádza niekoľko vlekov pre začiatočníkov s jednoduchým terénom. Sú tu lyžiarske školy a súkromné hodiny sú cenovo dostupné. V Tatrách je niekoľko iných lyžiarskych stredísk. Taktiež v Nízkych Tatrách, 60 km smerom na juh, môžete nájsť podmienky na vynikajúcu lyžovačku v mnohých strediskách s výborne rozvinutým vlekovým systémom. Najľahšia doprava do týchto stredísk je vlastným autom.


Korčuľovanie: Počas zimných mesiacov môžete v Lomnici nájsť prírodné klzisko s požičovňou korčulí. V najbližšom meste Poprad (15 km), sa nachádza veľká klzisková hala.


Tenis: Nedávno otvorená tenisová hala ponúka možnosť hrať tenis kedykoľvek počas celého roka. V letných mesiacoch môžete využiť vonkajšie tenisové kurty.

Golf: Približne 3 km od Tatranskej Lomnice sa nachádza 9-jamkové golfové ihrisko v roztomilom prostredí s pohorím v pozadí. Ihrisko sa rozrastie o ďalších 9 jamiek v roku 2005. www.golftatry.sk


Turistika: Je určite najobľúbenejšou aktivitou v tejto oblasti. Je tu rôzna škála spôsobov dopravy, ktoré vám uľahčia prístup k východziemu miestu pre vašu turistickú trasu. Celá oblasť Tatier je poprepletaná turistickými chodníkmi. V nadmorskej výške približne okolo 2000 m. môžete nájsť horské chaty, na ktorých máte možnosť prenocovať v prípade, že sa vyberiete na niektorú z dlhších a náročnejších túr, prípadne, ak sa rozhodnete zdolať niektorý z vrcholov. V týchto chatách vám radi pripravia rôzne druhy jedál, takže nie ste nútení nosiť so sebou príliš veľké zásoby jedla. Nájdete tu množstvo ľahkých turistických trasí, zložitejších trasí, ale taktiež množstvo horolezeckých možností, akú trasu si vyberiete, záleží len od vašej fyzickej kondície. Je veľmi nerozvážne vybrať sa na túru bez potrebného vybavenia, a teda bez mapy a turistického sprievodcu, hlavne v prípade, ak sa rozhodnete pre náročnejší výstup. Taktiež je nutné počítať s tým, že počasie sa počas vašej túry môže zmeniť z úplne jasnej a čistej oblohy na dažďovú víchricu len v priebehu niekoľkých minút. Vždy je potrebné upovedomiť recepciu hotela, pre akú trasu ste sa rozhodli, koľko vás je v skupine a kedy približne očakávate, že sa z túry vrátite.


Horolezectvo: Táto oblasť je dobre známa horolezcom z blízka aj zďaleka pre svoje vynikajúce horolezké možnosti. Avšak, horolezkú výstroj si musíte priniesť so sebou, nakoľko požičovne tohto druhu sa v tejto oblasti vôbec nenachádzajú. Vo vysokohorských chatách môžete nájsť ručne zakreslené mapy a vysvetlivky k najrozličnejším horolezeckým výstupom.

Cykloturistika: Je tu množstvo vynikajúcich cykloturistických trás, či už prírodných a náročnejších pre skúsenejších cyklistov, alebo klasických asfaltových ciest medzi dedinami, mestami či osadami Vysokých Tatier. Úplne bez problémov je možné požičať si horské bycikle.


Termálne kúpalisko: Slovensko je široko známe pre množstvo kúpeľov s teplými a liečivými prameňmi. Vo vzdialenosti približne hodinu cesty z Tatranskej Lomnice môžete nájsť niekoľko vynikajúcich prírodných termálnych kúpalísk. Niektoré z nich sú dokonca v prevádzke počas celého roka. V susednej dedine môžete nájsť tzv. Vodný svet (krytý bazén) s množstvom rozličných druhov sáun a vodnej terapie.


Jaskyne: Na Slovensku je možné nájsť taktiež veľké množstvo jaskýň rôzneho druhu: vápencové jaskyne, ľadové jaskyne a arogonitovú jaskyňu (jednu z dvoch nachádzajúcich sa v Európe). Najznámejšie a najveľkolepejšie jaskyne sú otvorené aj pre verejnosť a v prípade, že sa rozhodnete ich navštíviť, budete mať možnosť k prehliadke jaskyne so sprievodcom.


Architektúra a história: V blízkej vzdialenosti od Villy Beatrice sa nachádza veľa historicky zaujímavých miest, ako napr. mesto Levoča s jej presláveným gotickým oltárom, najvyšším na svete, meriacim 18,62 m. v kostole sv. Jakuba (oltár je vyrobený z lipového dreva v dielni Majstra Pavla v 16. st.), stredoveké zrúcaniny Spišského hradu zapísané do Zoznamu svetových prírodných a kultúrnych pamiatok UNESCO, blízka dedinka Ždiar s jej prekrásne maľovanými drevenicami a množstvo prekrásnych hradov, zámkov a kláštorov.
 
Aktualizováno dne: 30.05.2013
Aplend Resort Beatrice
GPS: 49.163087,20.277554
Adresa: č.p. 103, 05960 Tatranská Lomnica
Telefon: +421 904 744 111, +421 904 744 000
Mobil: +421 904 744 111, +421 904 744 000