Kraj: Trnavský | Okres: Trnava | Město: Trnava | Lokalita: Trnava

Penzión u MaMi

Jeruzalemská č.p. 3, 91701 Trnava km od centra Trnava
Kapacita 28 lůžek
Ubytování již od 17 EUR
Obecný P e n z i ó n u Mami sa nachádza v centre mesta pri Arcibiskupskom paláci v Trnave v tichom prostredí. Z okien penziónu je výhľad na kostol sv. Mikuláša.  
 
UBYTOVANIE  
Ponúkame ubytovanie počas celého roka v 11 izbách a v 3 apartmánoch, izby sú dvojposteľové:  
= I z b y =  
Každá izba je vybavená samostatnou kúpelňou so sprchou a WC, TV- prijímačom, káblovou televíziou a prístupom na internet. Izby sú klimatizované.  
= A p a r t m á n o v ý d o m =  
Pre dlhodobé ubytovanie poskytujeme ubytovanie v samostatnom apartmánovom dome, kde sa nachádzajú dva dvojpodlažné samostatné apartmány so samostaným vstupon a vlastnými garážami, kuchyňou, spálňou, obývačkou a pracovňou. Apartmány sú kompletne vybavené spotrebičmi (práčka, chladnička, TV apod.). V areáli apartmánového domu je menšia záhradka so sedením.  
 
STRAVOVANIE  
Penzión má vlastnú reštauráciu len pre ubytovaných hostí.  
 
V interiéroch penziónu sú inštalované požiarne hlásiče (zákaz fajčiť).  
V areáli penziónu je k dispozícii parkovisko.  
Areál je strážený kamerovým systémom.  
 
Tešíme sa na Vašu návštevu a prajeme Vám príjemné chvíle oddychu v našom penzióne.  
 
 
1/2 izba (obsadená 1 osobou) = 40 EUR (1205 Sk) / noc  
1/2 izba (obsadená 2 osobami) = 50 EUR (1506 Sk) / noc  
apartmán (max. 2 osoby ) = 60 EUR (1808 Sk)  
 
- raňajky formou bufetových stolov sú v cene ubytovania  

Lůžka 1/2 izba, apartmán
Stravování raňajky (stravovanie v reštaurácii penziónu)
Volný čas Trnava leží v centre Trnavskej pahorkatiny 50 km od hlavného mesta Bratislavy.  
 
Významné mestké pamiatky:  
*********************************  
MESTSKÁ VEŽA  
Mestská veža sa nachádza na Trojičnom námestí a je dominantou mesta. Táto renesančná stavba pochádza z roku 1574 a jej celková výška je 54 m. Na juhovýchodnej strane veže su umiestnené slnečné hodiny. Na vrchole barokovej kupoly sa vypína pozlátená socha Immaculaty.  
 
MESTSKÁ RADNICA  
Ústredná budova radnice je upravená klasicistickým štýlom s doznievajúcimi barokovými prvkami. Dnes je sídlom primátora mesta Trnavy.  
 
SÚSOŠIE NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE  
Toto barokové súsošie bolo postavené v roku 1695 Jánom Khienom. Pozostáva z podstavca, skalného hrobu a stĺpa s plastikou korunovania Panny Márie Najsvätejšou Trojicou.  
 
KOSTOL SV. MIKULÁŠA  
Kostol sv. Mikuláša patrí k jedným z najstarších kostolov v Trnave. Táto trojloďová stavba bazilikálneho typu je postavená v štýle neskorej gotiky. V 18. storočí k severnej časti kostola pribudla osemboková baroková kaplnka, v ktorej sa nachádza obraz žehnajúcej Panny Márie, známej ako milostivá trnavská Panna Mária.  
 
ARCIBISKUPSKÝ PALÁC  
Renesančná stavba Arcibiskupského paláca bola postavená v roku 1562 na starších gotických základoch. Koncom 16. storočia boli k nej pristavané dvorové krídla. V roku 1615 tu bol vybudovaný archív a knižnica. Dnes Arcibiskupský palác je sídlom metropolitu trnavsko-bratislavskej arcidiecézy.  
 
KATEDRÁLNY CHRÁM SV. JÁNA KRSTITEĽA  
Nazývaný tiež Univerzitný kostol, ktorý je jedným z najkrajších ranobarokových chrámov v Európe. Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa je prvou monumentálnou slohovo čistou sakrálnou stavbou raného baroka u nás.  
 
BUDOVY TRNAVSKEJ UNIVERZITY  
V úzkej nadväznosti na kostol tu vybudovali jezuiti svoje kolégium, gymnázium  
a univerzitu. V blízkosti Univerzitného kostola bol postavený konvikt pre chudobných študentov založený v roku 1619.  
V roku 1769 bola Trnavská univerzita doplnená štvrtou fakultou - fakultou medicíny, pre ktorú postavil v rokoch 1770-1772 účeľovu stavbu staviteľ J. Hausmann.  
 
KOSTOL NANEBOVZATIA PANNY MÁRIE S KLÁŠTOROM  
Tento pôvodne románsky jednoloďový kostol bol postavený v polovici 13. storočia, kedy sa V Trnave usídlila rehoľa klarisiek. Z pôvodného zariadenia sa zachoval hlavný oltár z 1. polovice 18. storočia, tri bočné oltáre a ľavice tiež z 18.storočia. V súčasnosti tu sídli Západoslovenské múzeum.  
 
KOSTOL SV. HELENY  
Kostol sv. Heleny je gotický jednoloďový kostol pochádzajúci zo začiatku 14. storočia s výraznou barokovou prestavbou v polovici 17. storočí.  
 
KOSTOL NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE (jezuitský)  
Tento kostol bol postavený v neskorobarokovom štýle ako jednoloďový kostol s kláštorným komplexom. Slúžil reholi trinitárov. Po zrušení tejto rehole kostol spolu s kláštorom dostal rád jezuitov. Dominujúcou výzdobou interiéru je obraz sv. Trojice na hlavnom oltári od maliara F. A. Maulbertscha.  
 
TRNAVSKÉ DIVADLO J. Palárika  
Klasicistická stavba trnavského divadla bola postavená v roku 1831 a neskôr secesne upravená. Trnavské divadlo bolo prvým kamenným divadlom na Slovensku.  
 
MESTSKÉ HRADBY  
Mestské hradby sú najrozsiahlejšou kultúrnou pamiatkou mesta Trnavy. Toto gotické opevnenie bolo postavené v 13. storočí, neskôr upravované v 14., 15. ako aj v 16. storočí. Súčasťou tohto opevnenia je dodnes zachovaná západna brána - Bernolákova brána.  
 
SYNAGÓGA STATUS QUO  
Je to historizujúca stavba, ktorá bola postavená v 19. storočí. Pred vstupom do synagógy sa nachádza pamätník venovaný umučeným v rokoch 1938-42. V súčasnosti sa tu nachádzaju výstavné priestory Galérie Jána Koniarka.  
 
DOM HUDBY  
V tomto dome žil jeden z najvýznamnejších trnavských rodákov, hudobný skladateľ Mikuláš Schneider - T
Aktualizováno dne: 10.10.2012
Penzión u MaMi
GPS: 48.3795,17.590973
Adresa: Jeruzalemská č.p. 3, 91701 Trnava
Telefon: +421 33 535 4216-8
Fax: +421 33 535 4217