Kraj: Žilinský | Okres: Ružomberok | Město: Liptovská Teplá | Lokalita: Liptovská Teplá | Hora: Západné Tatry - Oravice...

Penzión Za Mlynom

Mlynská č.p. 389, 03483 Liptovská Teplá km od centra Liptovská Teplá
Kapacita 32 lůžek
Ubytování již od 505 Kč
Obecný Penzión „Z a m l y n o m“ ** sa nachádza v katastri obce Liptovská Teplá v srdci malebného Liptova. Obec je situovaná osem kilometrov východne od Ružomberka. Leží na hlavnom železničnom ťahu východ-západ, na mieste ľahko dostupnom z diaľnice Ivachnová-Hybe; cestnom ťahu sever-juh Ružomberok-Banská Bystrica-Zvolen, no dôležitá je jeho orientácia pri cestnej komunikácii do kúpelnej obce Lúčky.  
Cestovný ruch v tejto oblasti je najviac determinovaný celoročnou prevádzkou termálneho kúpaliska v blízkej obci B e š e ň o v á . Jeho sedem bazénov s teplotou vody od 25oC do 40oC priťahuje do tejto oblasti širokú klientelu hostí. Najpočetnejšou zložkou návštevníkov kúpaliska sú občania Poľskej republiky. Až za nimi nasledujú domáci, hostia z Čiech, Maďarska, z krajín západnej Európy ale aj z krajín bývalého Sovietskeho Zväzu.  
 
UBYTOVANIE  
- 8 dvojlôžkových izieb s prístelkou, vlastnou sprchou, WC, TV-sat, rádio  
- 1 bezbariérová izba  
- 1 apartmán Veža pre 4 osoby, 2 2-lôžkové izby, sprcha, WC, TV-sat, rádio  
- 1 apartmán Lucia pre 4 osoby, dvojizbový, obývacia izba, kompletne zariadená kuchyňa, WC, kúpelňa s vaňou, TV-sat, rádio  
 
STRAVOVANIE  
> raňajky, večere  
> krytá terasa – 24 miest – grilované špeciality  
> reštaurácia s krbom – 35 miest – liptovské špeciality  
 
SPOLOČENSKÁ MIESTNOSŤ  
- možnosť školenia pre 25 osôb, spoločenské hry, šípky  
 
OSTATNÉ SLUŽBY  
> svadby, rodinné oslavy, bezplatné parkovisko v areáli, požičiavanie bicyklov, predaj turistických máp a doplnkových predmetov, vyhliadkové jazdy na terénnych autách, rafting, adrenalínové športy  
 
PROSTREDIE, v ktorom sa penzión nachádza:  
- tiché miesto mimo rušných komunikácií, veľký areál plný zelene, pieskovisko pre deti, jazierko, gril, ohnisko, výhľad na Nízke Tatry, nefajčiarska reštaurácia a všetky izby.  
 
Veríme, že sa v našom penzióne budete cítiť príjemne a tešíme sa na Vašu návštevu!  
 
Speciální nabídka  
!!! 15% zľava pre ubytovaných hostí na kúpanie v Thermal parku BEŠEŇOVÁ !!!  
Lůžka 8x 1/2 (+1 prístelka), 2x apartmán pre 4 osoby (možnosť suity = izby pre 4 osoby + izby pre 2 osoby)
Stravování individuálne (možnosť doobjednania stravy)
Volný čas Hory, ktorými je obklopená Liptovská kotlina, poskytujú návštevníkom výborné podmienky na zimnú a letnú turistiku.  
 
ZIMA - najlepšie lyžiarske strediská Nízkych Tatier v Jasnej sú vzdialené len 30 km od Madočian. Výbornú lyžovačku poskytuje aj lyžiarske stredisko M a l i n ô B r d o v Ružomberku vzdialené iba 10 km od penziónu. Ďalšie možnosti lyžovania poskytujú aj vleky v okolitých obciach (Turík, Lúčky, Kalameny a Dúbrava).  
 
V LETE môžu návštevníci penziónu vychutnávať krásu liptovskej prírody na turistických výletoch v Chočskom pohorí (Malý a Veľký Choč, Pravnáč, Sivý vrch, Prosiecka a Kvačianska dolina), v Západných Tatrách (Roháče – Baníkov, Baranec, Žiarska dolina) a v Nízkych Tatrách ( Chopok, Ďumbier, Prašivá, Jánska a Ľupčianska dolina s Magurkou).  
 
Na svoje si prídu aj milovníci v o d n ý c h š p o r t o v (kúpanie, jachting, windsurfing, vodné bicyklovanie, člnkovanie a výhliadkové plavby loďou) a rybárstva. Toto všetko im ponúka LIPTOVSKÁ MARA s celkovou vodnou plochou 20 km2. Rieka Váh a Belá sú vhodné na rybolov a splavovanie.  
 
Pozornosti návštevníkov Liptova neujdú ani z r ú c a n i n y stredovekých h r a d o v (Likava, Starý hrad, Liptovský Hrádok), veľké množstvo prevažne renesančných kaštieľov, kúrií a kostolíkov. Najznámejší je drevený kostol z Paludze, ktorý bol prenesený zo zatopenej obce do lokality medzi Svätý Kríž a Lazisko. Evanjelický artikulárny kostol z roku 1774 je najväčšou drevenou stavbou na Slovensku.  
 
Pre Liptov je charakteristický aj bohatý výskyt minerálnych a t e r m á l n y c h p r a m e ň o v , ktoré sa využívajú na kúpeľnú liečbu (Lúčky, Korytnica, Ľubochňa), ale aj na rekreačné účely ( Liptovský Ján, Bešeňová).  
 
Neobyčajné krásy sú ukryté v j a s k y n i a c h, z ktorých najznámejšie sú Demänovská jaskyňa Slobody, Demänovská ľadová jaskyňa a Važecká jaskyňa.  
 
História Liptova siaha do dávnej minulosti, o čom svedčí archeologická lokalita Havránok pri Liptovskej Mare neďaleko obce Bešeňová so zrekonštruovanou časťou keltskej osady z 1. storočia pred n. l.  
 
Aktualizováno dne: 11.04.2013
Penzión Za Mlynom
GPS: 49.105322,19.407359
Adresa: Mlynská č.p. 389, 03483 Liptovská Teplá
Telefon: 00421-44-439 21 00
Fax: 00421-44-439 21 00