Hotel Julianin dvor

č.p. 390, 02732 Habovka km od centra Habovka
Kapacita 52 lůžek
Ubytování již od 21 EUR
Obecný Hotel Julianin dvor*** Habovka je podhorský hotel v Západných Tatrách - Roháčoch.

Ubytovanie: dvojlôžkové, trojlôžkové izby s vlastným TV-SAT, rádiom, chladničkou a vlastným sociálnym zariadením s kúpeľkou. Kapacita hotelu je 26 dvojlôžkových izieb (z toho 1 bezbariérová izba), čo činí 52 základných lôžok.  

Stravovanie:
 v príjemnom prostredí môžete ochutnať nielen pravú oravskú kuchyňu, ale aj špeciality medzinárodnej kuchyne. V zimnej a letnej sezóne Vám ponúkame pripravené bufetové stoly plné gurmánskych dobrôt.  

Volný čas:

Relaxačné centrum:
je miestom, ktoré privedie Vaše telo a dušu do prirodzenej rovnováhy. Práve tu vyniknú protiklady chladu a tepla, ticha a príjemnej hudby. A ešte niečo, príjemná architektúra, moderná technológia a prírodné produkty esencií sú predpokladom na dokonalé využitie priaznivých účinkov nášho relaxačného centra.  

V našom relaxačnom centre si môžete zahrať aj biliard a bowling na dvoch bowlingových dráhach.  

Fínska sauna:
Kúpeľ v horucom a suchom vzduchu (teplota 60° - 90°C, ale s nízkou vlhkosťou 10-30%). Teplota vzduchu v saune je typicky rozložená podľa výšky jednotlivých stupňov lavíc (pri podlahe je najnižšia - cca 40°C, pri strope najvyššia - až 110°C). Pot sa dobre odparuje, čo organizmus účinne ochladzuje.  

Neoddeliteľnou súčasťou saunovania je následné ochladenie studenou vodou (sprchovanie, plávanie). Tento cyklus Vám odporúčame opakovať 2-3krát a dokončiť ho relaxáciou na lehátkach alebo prechádzaním. Sauna podporuje otužovanie a je vhodnou prevencou proti chorobám z nachladnutia, priaznivo ovplyvňuje funkčné cirkulačné poruchy, ľahké reumatické ochorenia a niektoré alergické choroby.  

Požičovňa bicyklov: V okolí hotelu Julianin dvor je krásna príroda a malá hustota premávky na cestách láka na cyklotrasy.
Lůžka 1/2, 1/3
Stravování raňajky (možnosť stravovania v hotelovej reštaurácii)
Volný čas Lyžiarske stredisko Ski Zverovka - Spálená dolina  
Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1500 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku

Lyžiarske stredisko Zuberec - Janovky  
 Stredisko sa nachádza v obci Zuberec v lokalite Janovky. Je určené pre všetky kategórie lyžiarov a je ideálne pre rodinnú lyžovačku. Plochy zjazdoviek sú mechanicky zasnežované a upravované, umožňuje lyžovanie aj v období, keď nie je dostatok snehu. Veľmi popúlárna ja aj večerná lyžovačka (lyžiarský svah je osvetlený).  

Lyžiarske stredisko Zuberec - Milotín  
 Stredisko sa nachádza v obci Zuberec. Je určené pre všetky kategórie lyžiarov, okrem náročnejších lyžiarov. Plochy zjazdoviek sú mechanicky zasnežované a upravované, umožňuje lyžovanie aj v období, keď nie je dostatok snehu. Pri vleku je parkovisko. Veľmi popúlárna ja aj večerná lyžovačka (lyžiarský svah je osvetlený).  

Náučný chodník Roháčske plesá  
Ťatliakovo jazierko – Prvé Roháčské pleso – Druhé a tretie Roháčské plesá – štvrté Roháčské pleso – Opálové pliesko – Roháčský vodopád – Adamcuľa  

Jedným z najkrajších turistických podujatí je prechod okolo Roháčskych plies. Je to vlastne okruh, ktorý vedie najzaujímavejšími časťami Roháčskej doliny v horskom pásme kosodreviny okolo šiestich horských plies a Roháčskeho vodopádu. Nad nimi sa týčia horské štíty s nadmorskou výškou nad 2000 m. n. m. Túto horskú túru Vám pre jej nenáročnosť vrelo odporúčame!  

Termálne kúpalisko O r a v i c e - MEANDER PARK
Od hotelu Julianin dvor*** Habovka je termálne kúpalisko Oravice - Meander Park vzdialené 10km. V areáli vodného sveta je vybudovaných niekoľko relaxačných bazénov s teplotou vody 35-37°C.  
Termálne kúpalisko Oravice ponúka tiež niekoľko druhou masáží. Vzdialenosť Meander Parku Oravice z hotelu Julianin dvor*** Habovka je 10km.  

Termálne kúpalisko Bešeňová - THERMAL PARK B e š e ň o v á  
V bazénoch je voda ochladzovaná, tak aby mala relaxačný aj liečivý účinok. Pôsobí blahodárne na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy, dýchacie ústrojenstvo aj pleť. Celkový priaznivý vplyv sa prejavuje až po opakovaných návštevách termálneho kúpaliska. Pozitívne účinky na psychiku so prejavujú takmer okamžite vďaka obsiahnutému lítiu.  

Termálne kúpalisko je prístupné verejnosti po celý rok, teplota vody kolíše vplyvom počasia: bazén Termal (34 °C), plavecký (24 °C) a 2 detské bazény (hlbší a plytší, 25 °C). K dispozícii sú aj 3 hotelové bazény: kľudový (33 °C), plavecký (24 °C) a sedací bazén (33 °C). Kúpalisko má tobogán, ponúka masáže, plážový volejbal a stravovacie možnosti, do vírivkové bazény a posedenie v mokrom bare.  
Thermal Park Bešeňová sa nachádza 30km od hotelu Julianin dvor*** Habovka, smerom na Liptovský Mikuláš.  

Aktualizováno dne: 07.04.2013
Hotel Julianin dvor
GPS: 49.280236,19.600285
Adresa: č.p. 390, 02732 Habovka
Telefon: +421 43 5821 023
Fax: +421 43 5821 024
Mobil: +421 911 655 955