Kraj: Jihočeský kraj | Okres: Český Krumlov | Město: Horní Planá | Lokalita: Horní Planá | Hora: Šumava

Pension HOCHWALD

Náměstí 28. října č.p. 11, 38226 Horní Planá 0 km od centra Horní Planá
Kapacita 15 lůžek
Ubytování již od 480 Kč
Obecný Pension HOCHWALD je určen pro milovníky hlubokých lesů, vysokých hor, rozlehlých šumavských plání a nekonečné vodní hladiny Lipenského jezera.

Pension se nalézá uprostřed náměstí, avšak již při vstupu do romantické zahrady získáte dojem, že se nacházíte mimo ruch městečka.

Pension Hochwald si zakládá na příjemné, uvolněné a pozitivní rodinné atmosféře.
Naším cílem je spokojenost hostů. Pension je určen pro lidi kultivované, diskrétní a nekonfliktní. Častými hosty bývají známé osobnosti, kteří chtějí v klidu načerpat nových sil.
Ubytování Pro hosty je připraveno ubytování v pěti dvou a třílůžkových pokojích standardního vybavení. Každý pokoj má svou sprchu, umyvadlo a WC. V případě zájmu lze na pokoj dát zdarma dětskou postýlku pro nejmenší hosty.
  Osoba/ noc Neobsazené lůžko
pobyt nad 3 noci 480,- Kč 95,- Kč
pobyt 2 až 3 noci 585,- Kč 190,- Kč
jednodenní pobyt 685,- Kč 310,- Kč
Speciální nabídka Naši hosté obdrží zdarma VÝLETNÍ BALÍČEK - nabídku výletů na celý týden spolu s pohlednicemi uvedených míst.
Lůžka 5 x dvou a třílůžkové pokoje
Stravování Snídaně jsou podávány ve vlastní snídárně, obědy a večeře lze doporučit v sousední restauraci (20 metrů od pensionu). Snídani Vám sestavíme podle Vašeho výběru. Na pokojích není možno si vařit.
Další služby Na pension navazuje zahrada s krbem a ohništěm, umožňující celodenní posezení, večerní grilování na ohni. Zájemci o cykloturistiku si mohou v pensionu zapůjčit kolo; vlastní kola si mohou uložit v kolárně.
S ohledem na ostatní hosty není možný přístup zvířecích mazlíčků.
Volný čas Z Horní Plané můžete podniknout mnoho výletů pěšky i na kole po upravených cyklistických stezkách. Nedotčenou přírodou se po pravém břehu Lipenského jezera (přejezd přívozem) dostanete zapomenutým krajem až na Svatý Tomáš, se zříceninou proslulého hradu Vítkův hrádek (byl zde Rožmberky vězněn český král Václav II.).
Také lze vyrazit proti proudu Vltavy až k Plešnému jezeru a pokračovat po horském hřebenu přes Trojmezí (styčný bod pro Čechy, Rakousko a Bavorsko) až na Třístoličník (posezení ve staletém bavorském hostinci ve stínu obřích skal).
Aktualizováno dne: 04.05.2016
Pension HOCHWALD
GPS: 48.7666935,14.0320655
Adresa: Náměstí 28. října č.p. 11, 38226 Horní Planá
Mobil: +420 607 010 887

Zajímavá místa v okolí

Původním majitelem všech exponátů (až asi na pět zapůjčených kusů) byl místní sběratel pan Antonín B...
Byl vybudován v letech 1789 až 1822 podle projektu inženýra Josefa Rosenauera části Šumavy která by...
Vítkův kámen - leží ve výšce 1035 m n.m., výrazný kopec porostlý smíšenými lesy. Na samotném vrcholu...