Kraj: Prešovský | Okres: Poprad | Město: Tatranská Javorina | Lokalita: Tatranská Javorina | Hora: Belianské Tatry - Ždiar..., Vysoké Tatry - Smokovce, Štrbské pleso...

Hotel Kolowrat

Tatranská Javorina č.p. 27, 5956 Tatranská Javorina km od centra Tatranská Javorina
Kapacita 125 lůžek
Ubytování již od 52 EUR
Obecný
Hotel leží v nádhernom prostredí Belianskych Tatier, v obci Tatranská Javorina, vo výške 1000 m n.m., kde sa snúbi panenská krása prírody s rázovitým folklórom a zaujímavou históriou.

V minulom režime slúžil hotel prominentným hosťom z najvyšších vládnych kruhov. Po zmene spoločensko-politických pomerov sa v ňom však naďalej konali dôležité politické stretnutia. Tu rokovali aj vládni predstavitelia Českej a Slovenskej republiky o rozdelení štátu na dva nezávislé štáty.

Po celkovej rekonštrukcii v roku 2003 je hotel ideálnym miestom pre hostí vyhľadávajúcich komfort, kvalitu, najnovšie trendy a vysokú profesionalitu poskytovaných služieb. Uspokojí náročné potreby klientov, ktorí ocenia pokojné prostredie pre relax, šport, pracovné stretnutia, školenia, kongresy či firemné prezentácie.

Ubytování Izby a apartmány

Hotel Kolowrat poskytuje svojim hosťom ubytovanie v pohodlných a vkusných izbách rozličných typov, od jedno a dvojposteľových izieb, izby pre hendikepovaných hostí, cez rodinné suity a komfortné apartmány až po V.I.P. apartmán. K dispozícii sú izby pre nefajčiarov.

Z okien a balkónov väčšiny izieb sa otvára prekrásny pohľad na Belianske Tatry.


Všetky izby sú vybavené priamou telefónnou a internetovou prípojkou, chladničkou s minibarom, TV so satelitným príjmom, trezorom, zabezpečovacím kartovým systémom, komfortnou kúpeľňou s vaňou alebo sprchovým kútom, sušičom na vlasy a WC.

Celková ubytovacia kapacita je 115 lôžok + 10 prísteliek.

Typ izby  
1/2 - obsadená jednou osobou 75 €
1.2 105 €
Rodinná izba 145 €
Apartmán 155 €
Prezidentský apartmán 170 €
Prístelka 20 €
Neskorý odchod 40 €

Ubytovanie možné od 14:00
Uvoľnenie izieb do 11:00
Ceny zahŕňajú ubytovanie za izbu a noc pre 2 osoby, raňajky a vstup do vitálneho sveta.
Deťom do 6 rokov bez nároku na lôžko sa poskytuje ubytovanie s raňajkami zadarmo.
Využite možnosť objednávky obeda alebo večere v cene 10 €, dieťa v cene 5€.
Hotelové parkovisko je pre ubytovaných hostí bezplatné.
Poplatok za garáž je 10 € na deň.
Poplatok za župan je 1 € na deň.
Poplatok za psa je 10 € na deň.
V cenách nie je zahrnutý kúpeľný poplatok vo výške 0,50 €/osoba/deň.

Lůžka 1/1, 1/2, apartmán (+ možnosť prístelky)
Stravování

K hotelu Kolowrat neodmysliteľne patrí reštaurácia s bohatým výberom gastronomických špecialít tradičnej miestnej, ale aj svetovej kuchyne. Invencia kuchárov poteší aj zástancov diétneho spôsobu stravovania. Hostia si iste pochutnajú aj na dobrej káve a zákusku v kaviarni alebo v dennom bare hotela.

Teplo ohňa z otvoreného kozuba a útulné prostredie Slovenskej izby s umeleckými folkórnymi dekoráciami láka hostí k posedeniu s ponukou jedál národnej kuchyne a grilovanými špecialitami.

Po športovaní či pracovnom stretnutí iste padne dobre pohár lahodného vína zo širokej ponuky domácich i zahraničných vín vinotéky hotela Kolowrat.

Další služby Spoločonské proestory

Prekrásna prírodná scenéria a ukľudňujúce ticho vytvárajú ideálny rámec pre organizovanie rokovaní, školení, firemných prezentácií a sympózií, jazykových kurzov, ale aj plesov či osláv.

K dispozícií sú dva Modré salóniky (s možnosťou vzájomného prepojenia) a Červený salónik. Široké možnosti pre poriadanie kongresov a seminárov ponúka kinosála pre 100 hostí s trvale inštalovaným premietacím plátnom. Samozrejmosťou je aj zapožičanie prezentačnej techniky a usporiadanie sedenia podľa priania klientov.

Elegancia veľkorysej vstupnej haly hotela Kolowrat s nádherným panoramatickým výhľadom na protiľahlý Nový vrch a vrch Muráň, tvorí exkluzívne prostredie pre inštaláciu výstav, panelových diskusií či predvedenie módnych prehliadok.

Široký oblúk a pôsobivé vysoké presklenie umožňujú výstavbu scény pre divadelné predstavenia či tanečné a hudobné vystúpenia. Galéria s kaviarňou a veľký foyer zároveň poskytujú príjemné posedenie v pohodlných pohovkách.

Aktivity:

k počasie nepraje turistike alebo sa hostia potrebujú uvoľniť po namáhavom pracovnom dni, hotel Kolowrat ponúka odreagovanie na squashovom kurte, v hotelovombazéne alebo vo fitnesscentre.

Bowling a biliard sú tiež zdrojom skvelej zábavy a príjemného rozptýlenia. V kúpeľnom komplexe "Vitálny svet" máte možnosť obnoviť svoju energiu a uvoľniť ducha i telo. Pre rodiny s deťmi je pripravený detský kútik, kde na požiadanie zabezpečíme opateru detí.

Volný čas

Ochotný personál Hotela Kolowrat Vám rád poradí a zorganizuje množstvo nenáročných i náročnejších možností na aktvíny oddych ako sú:

 • prechádzky do okolia, napr. k drevenému zámočku Hohenlohe alebo drevenému kostolíku v obci Tatranská Javorina
 • túra do Javorovej doliny alebo na Meďodoly
 • túra do Bielovodskej doliny
 • turistické mesteško Zakopane
 • Terma Bukowina - aqua park
 • túra na Morské oko
 • Belianska jaskyňa a Spider Park v Tatranskej kotline
 • Bike park - Bachledova dolina
 • výlet do Vysokých Tatier - napr. bobová dráha v Tatranskej Lomnici, lanovky na Skalnaté pleso a Lomnický Štít, pozemná lanovka na Hrebienok ...
 • termálne kúpalisko Vrbov
 • cyklistické výlety
 • splav Dunajca na pltiach
 • gotická cesta Spišom
 • lyžovačka a lyžiarske kurzy s inštruktorom na vleku v Tatranskej Javorine (400 m od hotela) i v lyžiarskych strediskách Ždiar-Strednica alebo Bachledova dolina
 • termálne kúpalisko AquaCity s celoročnou prevádzkou v Poprade
 • a mnohé ďalšie…
Aktualizováno dne: 20.06.2013
Hotel Kolowrat
GPS: 49.273224,20.140718
Adresa: Tatranská Javorina č.p. 27, 5956 Tatranská Javorina
Telefon: +421 52 47 63 111
Fax: +421 52 47 63 110
Mobil: +421 911 896 067