Kraj: Trenčínský | Okres: Trenčín | Město: Trenčianske Teplice | Lokalita: Trenčín

PARK HOTEL na Baračke

Baračka č.p. 89, 91451 Trenčianske Teplice km od centra Trenčianske Teplice
Kapacita 62 lůžek
Ubytování již od 44 EUR
Obecný PARKHOTEL na Baračke je malý, komfortný hotel rodinného typu so službami na úrovni ****, schopný uspokojiť i požiadavky náročnejších hostí. Leží v krásnom prírodnom prostredí kúpeľného mesta, na okraji kúpeľného parku. Vedľa hotela sa nachádza Labutie jazierko s možnosťou člnkovania a rybolovu a športový areál s tenisovými kurtami a minigolfovým ihriskom. Vzdialenosť do centra mesta s pešou zónou, kúpeľnou dvoranou, vonkajším bazénovým komplexom Grand a orientálnym kúpeľom Hammam je 10 min. prechádzkou cez kúpeľný park. 

Ubytování Dokonalý komfort a pohodlie na Vás čaká v priestranných izbách a v apartmánoch. Celková kapacita hotela je 62 lôžok. Všetky ubytovacie kapacity sú nefajčiarske.


Jednolôžková izba


Každá izba je vybavená vlastnou kúpeľňou s vaňou alebo sprchovým kútom a toaletou, sušičom vlasov, káblovou TV, pay TV, prípojkou na internet, rádiom, telefónom, minibarom, trezorom a kúpacím plášťom.


Ubytovaní hostia môžu využívať bezplatne hotelový bazén, fínsku saunu a parný kúpeľ. V cene ubytovania sú zahrnuté raňajky, ktoré sú podávané bufetovou formou.


Dvojlôžková izba


Každá izba disponuje priestranným šatníkom, vlastnou kúpeľňou s vaňou alebo sprchovým kútom a toaletou, sušičom vlasov, káblovou TV, pay TV, prípojkou na internet, rádiom, telefónom, minibarom, trezorom a kúpacím plášťom.


Ubytovaní hostia môžu využívať bezplatne hotelový bazén, fínsku saunu a parný kúpeľ. V cene ubytovania sú zahrnuté raňajky, ktoré sú podávané bufetovou formou.


Apartmán

Štúdio tvorí jedna miestnosť s manželským dvojlôžkom a obývacou časťou s posedením. Malý apartmán pozostáva z dvoch miestností - spálne s manželským dvojlôžkom a obývacej miestnosti. Veľký apartmán sa skladá z troch miestností - spálne s manželským dvojlôžkom, obývacej miestnosti a pracovne. K ich výbave patrí priestranný šatník, vlastná kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom a toaletou, sušič vlasov, káblová TV, pay TV, prípojka na internet, rádio, telefón, minibar, trezor a kúpací plášť.


Ubytovaní hostia môžu využívať bezplatne hotelový bazén, fínsku saunu a parný kúpeľ. V cene ubytovania sú zahrnuté raňajky, ktoré sú podávané bufetovou formou.


Rodinná izba

Rodinná izba pozostáva z dvoch rovnocenných dvojlôžkových izieb s možnosťou prístelky, ktoré sú prepojené uzamykateľnými dverami. Každá izba má svoju vlastnú kúpeľňu s rohovou vaňou a toaletou. Izby sú štandardne vybavené sušičom vlasov, káblovou TV, pay TV, prípojkou na internet, rádiom, telefónom, minibarom, trezorom a kúpacím plášťom.


Ubytovaní hostia môžu využívať bezplatne hotelový bazén, fínsku saunu a parný kúpeľ. V cene ubytovania sú zahrnuté raňajky, ktoré sú podávané bufetovou formou. 
Speciální nabídka  
 
Lůžka 1/1, 1/2, 1/2+1 prístelka, 1/2 apartmán (+1)
Stravování

Reštaurácia

Bohatý raňajkový bufet, obedy a večere podávané á la carte alebo formou bufetu Vám ponúka hotelová reštaurácia. Vďaka svojmu exkluzívnemu interiéru je mimoriadne vhodná na pracovné obedy s obchodnými partnermi, či na poriadanie rodinných osláv, recepcií a banketov. V našom jedálnom lístku nájdete jedlá medzinárodnej a slovenskej kuchyne, a nechýbajú ani špeciality šéfkuchára. Akostné odrodové a prívlastkové vína domácej i zahraničnej produkcie ocenia znalci a milovníci vín. Počas letných mesiacov môžete k príjemnému posedeniu využiť menšiu terasu, na ktorú je z reštaurácie priamy vstup.


Kaviareň so zimnou záhradou

Šálku kávy a domáci dezert si môžete vychutnať v kaviarni, na ktorú nadväzuje zimná záhrada. Bezprostredne pri kaviarni sme otvorili nový detský miniklub, ktorý Vám umožní príjemné posedenie bez zbytočných starostí o Vaše ratolesti. Zo zimnej záhrady je priamy prístup na letnú terasu s altánom a vonkajším krbom. Počas víkendov kaviareň pravidelne ožíva pri hudobných a tanečných popoludniach, ktoré Vás prenesú späť do čias kúpeľnej noblesy.


Letná terasa s vonkajším krbom

Rozľahlá terasa s altánom a vonkajším krbom priamo nadväzuje na zimnú záhradu a vytvára ideálne miesto na poriadanie grill party ako aj menších záhradných slávností. Vedľa letnej terasy je pre našich najmenších návštevníkov k dispozícii vonkajšie detské ihrisko. Počas letných mesiacov organizujeme tanečné večierky pod holým nebom.


Další služby

Konferenčná miestnosť

Priestranná miestnosť s priamym denným svetlom poskytuje dostatok pohodlia pre 60 osôb. V miestnosti je k dispozícii bezdrôtové pripojenie na internet. Typy sedenia je možné upravovať podľa požiadaviek hostí. Na Vaše prianie radi vybavíme konferenčnú miestnosť školiacou technikou.


Salón 1

Určite aj tých najnáročnejších hostí uspokojí reprezentačný salónik s kapacitou 12 osôb. Pracovný obed či slávnostná večera, počas ktorej oceníte príjemné prostredie a profesionálny prístup nášho personálu.


Salón 2

Miestnosť s priamym denným svetlom s kapacitou 14 osôb je vhodná na poriadanie menších firemných školení, tréningov a posedení. Hostia ocenia blízkosť reštaurácie, ako aj letnej terasy.


Variabilný interiér prízemia hotela

Dispozičné riešenie interiéru s priamym prepojením na letné terasy dovoľuje miestnosti vzájomne prepájať a vzniká tým priestor na rôzne príležitosti. V konferenčnej miestnosti, zimnej záhrade, salónikoch a reštaurácii je klientom k dispozícii bezdrôtové pripojenie k internetu.


Fitness

Priamo v hoteli môžete využiť malú telocvičňu s multifunkčnou vežou a kardio prístrojmi. Miestnosť sa využíva i na organizované cvičenia jógy, pilatesu, brušných tancov a cvičení s fit loptami.


Detský miniklub

Našim najmenším návštevníkom je k dispozícii novo otvorený detský mini klub s video rozprávkami, hrami, hračkami a omaľovávankami. Na požiadanie Vám radi zabezpečíme baby sitting. Mini klub sa nachádza za hotelovou kaviarňou.


Tenis

Tri kvalitné antukové dvorce sa nachádzajú v športovom areáli TCTT Baračka, vo vzdialenosti 50 m od hotela. Počas zimných mesiacov sú tenisové kurty prekryté nafukovacou halou. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme rezerváciu vopred, prípadne dohodneme sparing partnera. Viac informácii o ponuke športového areálu nájdete na www.tennis-camp.sk.


Minigolf

Súčasťou športového areálu TCTT Baračka, nachádzajúceho sa v tesnej blízkosti hotela, je i udržiavaná plocha minigolfového ihriska. Minigolf je výbornou zábavou predovšetkým pre rodiny s deťmi. Areál je pre Vás otvorený denne od mája do októbra. Viac informácii o ponuke športového areálu nájdete na www.tennis-camp.sk.

Volný čas

Trenčianske Teplice patria medzi najvýznamnejšie a najkrajšie kúpeľné mestá na Slovensku. Ležia v jeho juhozápadnej časti, 130 km severovýchodne od Bratislavy a 20 km od krajského mesta Trenčín. V Trenčianskych Tepliciach sa liečia ochorenia pohybového aparátu. Základným prvkom pre úspešnú liečbu je tunajšia termálna minerálna liečivá voda, ktorá sa vyznačuje špecifickými vlastnosťami:

  • termálne pramene vyvierajú priamo v kúpeľných bazénoch (piscinách) a umožňujú tak kúpanie v pôvodnej pramenitej vode bez dodatočných úprav
  • optimálna teplota termálnej minerálnej liečivej vody pre ľudské telo sa pohybuje medzi 37 až 40,2 °C
  • pre vysokú nasýtenosť voľným sírovodíkom 5 mg/l, a pri celkovej mineralizácii 2900 mg/l, majú termálne pramene výborné liečivé účinky
  • vek vody bol uhlíkovou metódou stanovený na 2500 rokov, čo je garancia ekologickej čistoty.

Ďalšie tipy a zaujímavosti na trávenie voľného času:  
--------------------------------------------------------------------------  
T u r i s t i k a  
Vychutnajte si prírodu kúpeľného mestečka  
Množstvo značkovaných kúpeľných chodníkov je vhodných aj menej skúsených turistov. Tí náročnejší si môžu zvoliť celodenné túry do okolia Trenčianskych Teplíc s prevýšením asi 700 m.  
 
J a z d e c t v o  
Najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta  
Pre milovníkov jazdenia na koňoch ale aj začiatočníkom odporúčame návštevu jazdeckého klubu Žihlavník. Na požiadanie Vám zabezpečíme jazdy s inštruktorom, jazdenie pre detí a dospelých, prechádzky prírodou na kočoch a saniach.  
 
T u r e c k ý k ú p e ľ H a m m a m  
Vyskúšajte aj Vy účinky termálnej vody  
Jedna z najznámejších historických pamiatok V Trenčianskych Tepliciach patrí medzi najvyhľadávanejšie hlavne kvôli typickej architektúre. Priestoroch tureckého kúpeľa sa v súčasnosti využíva na oddych po kúpeli v zrkadlisku.  
 
A r t F i l m - filmový festival  
Poriadna dávka filmových lahôdok  
Posledné dva júnové týždne sa každoročne v Trenčianskych Tepliciach koná medzinárodný filmový festival ART Film. Mesto v tomto období žije fenoménom filmu a je navštevované nielen domácimi ale aj zahraničnými návštevníkmi. Medzi najsledovanejšie udalosti počas festivalu patrí odovzdávanie ceny Hercova misia významnej osobnosti zo sveta filmu.  
 
H u d o b n é l e t o  
Niečo pre milovníkov klasiky  
Spoločenský život v meste počas leta sprestruje hlavne tradičný festival komornej hudby. Jedná sa o najstarší festival v strednej Európe, ktorý prebieha v priestoroch Kúpeľnej dvorany.  
 
T r e n č i a n s k y h r a d  
Dobrodružstvo počas dňa aj noci  
Jeden z najkrajších hradov na Slovensku, známy hlavne povesťou o „studni lásky“, ktorú pre milovanú princeznú Fatimu vykopal turecký princ Omar. Medzi turistami sú obľúbené hlavne nočné prehliadky hradu a rytierske súboje, ktoré je možné navštíviť počas letnej sezóny.  
 
Č l n k o v a n i e na Labuťom jazere v Trenčianskych Tepliciach  
Prídťe aj Vy vyskúšať znovuotvorenú atrakciu Trenčianskych Teplíc, ktorá sa v minulosti tešila veľkej obľube.  
Po dvadsiatich rokoch sa obnovila tradícia letného člnkovania na Labuťom jazere, ktoré bolo vybudované v roku 1873. Jazero v minulosti slúžilo ako priestor pre koncerty a tanečné vystúpenia baletných súborov v rámci najstaršieho hudobného festivalu vážnej hudby v strednej Európe, Hudobného leta. Nádych romantiky tomuto jazeru pridáva takmer 30-metrov vysoký tisovec dvojradový, ktorý rastie v jeho strede.  
Labutie jazero, vzdialené od PARKHOTELa*** na Baračke len 50m, je miestom, kde zabudnete na svoje starosti a dokonale si vychutnáte atmosféru kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. V bezprostrednej blízkosti jazera je vybudované aj detské ihrisko, čo určite privítajú najmä rodiny s deťmi. Člnkovanie je otvorené od 5.7. 2008, odkedy premáva na jazere 6 člnov, každý pre 4 osoby. Otváracia doba počas ktorej sa môžete povoziť na člnkoch je v prípade priaznivého počasia v pondelok až piatok od 13.00 do 18.00 a v sobotu, nedeľu a sviatky od 10:00 do 18:00. Cena za požičanie člnu na 30 min. je 150 Sk. Pre hostí PARKHOTELA*** na Baračke člnky na požiadanie zarezervujeme a tak si v kľude a bez stresu vychutnajú chvíľky spojené s oddychom v tomto kúpeľnom meste.  
 
Aktualizováno dne: 09.04.2013
PARK HOTEL na Baračke
GPS: 48.904814,18.188836
Adresa: Baračka č.p. 89, 91451 Trenčianske Teplice
Telefon: +421-32-655 68 68
Fax: +421-32-655 12 60