Kraj: Banskobystrický | Okres: Žarnovica | Město: Žarnovica | Lokalita: Žarnovica | Hora: Štiavnické vrchy - Sitno...

Penzión Pod Kamenným morom

Vyhne č.p. 54, 96602 Žarnovica km od centra Žarnovica
Kapacita 16 lůžek
Ubytování již od 16 EUR
Obecný Útulnú a štýlovú chatu nájdete v tesnej blízkosti prírodnej rezervácie s nevšedným vulkanickým úkazom - Kamenným morom. Obrovské žulové balvany rôznych veľkostí tu vzbudzujú v návštevníkovi pocit majestátnosti morských vĺn. Protipólom chladnej krásy kameňa je vyhniansky horúci liečivý prameň, ktorý kedysi obec preslávil a v časoch Františka Rákoczyho II., z nej takmer urobil kúpele na spôsob Karlových Varov. Liečivé účinky prameňa priaznivo vplývajú na nervové, ženské i srdcové choroby a pre svoj obsah železa sú vhodné i pri chudokrvnosti.  
 
Vychádzky dolinou Banskoštiavnických vrchov, v ktorej sa chata nachádza, dodajú vašim pľúcam kyslík a očiam i mysli doprajú radosť z pohybu v prírode. V celom okolí Vyhní a Banskej Štiavnice na vás dýcha banícka minulosť týchto končín. Potok Železný, jazero Rozgrund, ktoré je dnes zásobárňou pitnej vody, miesta, kde mali svoj kláštor templársky rytieri, zrúcaniny hradu Kerling, či rímsko-katolícky kostol sv. Michala z roku 1776, ktorý nájdete priamo v obci. Či už vás nohy zavedú na vrch Kamenná, alebo Košivar, kde údajne stála pevnosť Avarov, návrat do chaty Pod Kamenným morom bude zakaždým príjemným výdychom.  
 
Príjmite pozvanie do krajiny tajomnej minulosti, tvrdého baníckeho chlebíka a horúcej liečivej vody. Príjmite pozvanie do Penziónu pod Kamenným morom.  
 

Ubytování Penzión pod Kamenným morom ponúka ubytovanie v čarokrásnom prostredí Štiavnických vrchov.  
Celková kapacita ubytovania je 13 lôžok + 3 prístelky, z toho:  
• 2 x izba pre dve osoby  
• 3 x izba pre tri osoby s možnosťou prístelku.  
Všetky izby sú vybavené samostatnou kúpeľňou so sprchou, WC, TV príjmačom, prípojkou na satelit. V spoločnej jedálni ponúkame možnosť celodenného stravovania, posedenia pri bare a relaxu pri krbe. Penzión má vlastnú vínnu pivnicu, altánok s grilom, otvorené ohnisko, terasu, ihrisko s umelým povrchom.  
Lůžka 2x 1/2, 3x 1/3+1 prístelka
Stravování individuálne (možnosť doobjednania stravy)
Další služby Pre zákazníkov penziónu zabezpečujeme podľa požiadaviek aj nasledovné aktivity:  
* rodinné rekreácie  
* školenia  
* jazykové kurzy  
* relaxačné a skrášľovacie pobyty  
* kúpeľné pobyty, jaskynný kúpeľ, termálne kúpele  
* cykloturistika  
* biatlon  
* bežecké trate  
* tenisové kurzy  
* degustácia vín  
* poľovačky  
* rybolov  
* vodácke splavy  
* doprava mikrobusom  
 
Volný čas Historická banícka lokalita, množstvo starobylých královských miest so zachovanými pamiatkami, krása Štiavnickýhc vrchov a množstvo termálnych liečivých prameňov vytvárajú ideálnu lokalitu pre aktívny oddych.  
 
BANSKÁ ŠTIAVNICA je jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest na Slovensku. V decembri roku 1993 sa Banskej Štiavnici dostalo najvyššieho medzinárodného uznania, keď bolo historické jadro mesta spolu s technickými pamiatkami v okolí zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.  
 
KREMNICA patrí medzi stredoveké mestá stojace v čase svojej slávy v centre pozornosti panovníkov. Príčinou ich záujmu boli bohaté zlaté bane. Predpokladá sa, že zlato a striebro sa v Kremnici a jej okolí ťažili už od 10. storočia. V roku 1328 jej udelil uhorský kráľ Karol Róbert privilégia slobodného kráľovského banského a minciarskeho mesta. V jej blízkosti sa nachádza geografický stred Európy so symbolickým pamätníkom.  
 
SITNO najvyšší vrch Štiavnických vrchov (nadmorská výška 1009 metrov) ukončený členitou hradbou rozpadávajúcich sa andezitových skál. Plošina na jeho vrchole chranená skalnými bralami a prudkými úbočiami poskytovala už v praveku bezpečné miesto na osídlenie. Už 1000 rokov p.n.l. sa tu usadili ľudia lužickej kultúry a v hradištnej dobe tu bývali starí Slovania.  
 
POČÚVADLO - jazero patrí medzi najnavštevovanejšie lokality v oblasti Banskej Štiavnice. Rozprestiera sa tu jazero s rozlohou 12 ha, ktoré je obľúbeným letným ale aj zimným rekreačným strediskom chatárov, turistov, detských táborov a miestom kultúrnych podujatí.Zároveň je východiskom na najvyšší vrch Štiavnických vrchoch - Sitno ( 1009 m.n.m.), ktorý je bohatý na svoju rastlinnú a živočíšnu ríšu.  
 
Kúpele SKLENNÉ TEPLICE - prvá zmienka o kúpeľoch je z roku 1550. Sklené Teplice vlastnili postupne rôzni feudálni majitelia. Na území obce vyvierajú termálne pramene s teplotou vody 28-53°C. Alkalicko-sadrové minerálne pramene s jaskynným kúpeľom boli známe už v 16. storočí. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby.  
 
VODNÝ RAJ Vyhne bude uspopkojovať potreby a želania náročných zákazníkov. Spokojnosť zákazníka má zabezpečiť rekreačné kúpanie, relaxačno - športové centrum, športoviská, stravovacie služby a doplnkové služby. Základom viacúčelového oddychového areálu je rekreačné kúpanie. Zákazník si môže vybrať ako chce pobyt pri vode stráviť, aký chce mať celkový pobyt v našom zariadení.  
 
*** LYŽIARSKE STREDISKÁ ***  
- v blízkosti obce Vyhne sa nachádza niekoľko významných lyžiarskych stredísk. Medzi najznámejšie patria: lyžiarske stredisko S k a l k a p r i Kremnici, lyžiarske stredisko K r a h u l e a lyžiarske stredisko Sky Blanc Ostrý Grúň - K o l l á r o v á .  
Aktualizováno dne: 09.04.2013
Penzión Pod Kamenným morom
GPS: 48.503358,18.804066
Adresa: Vyhne č.p. 54, 96602 Žarnovica
Telefon: +421 45 6772 498
Mobil: +421 905 172 641,+421 911 660 620