Kraj: Zlínský kraj | Okres: Vsetín | Město: Rožnov pod Radhoštěm | Lokalita: Rožnov pod Radhoštěm | Hora: Beskydy, Javorníky

Penzion Vinium

Šlapetova č.p. 55, 75661 Rožnov pod Radhoštěm 1.98 km od centra Rožnov pod Radhoštěm
Kapacita 84 lůžek
Ubytování již od 350 Kč
Obecný Penzion VINIUM je umístěn v těsné blízkosti lesoparku, asi 20 minut chůze od centra města Rožnova pod Radhoštěm. Nabízíme pobyty pro rodiny, školy v přírodě, lyžařské výcviky, pobyty pro seniory s programem.
Ubytování Ve 23 dvou až čtyřlůžkových pokojích (max. kapacita 78 lůžek) se sprchou a WC.
Stupeň školy Cena/žák
265,-Kč/den
ZŠ - 1.-4.stupeň 310,-Kč/den
ZŠ - 5.-9.stupeň 340,-Kč/den
individuální rekreace 350 Kč/ osoba/ noc/ se snídaní

Děti do 3 let zdarma.

Lůžka Dvou až čtyřlůžkové pokoje.
Stravování Hosté mohou využívat restauraci s domácí kuchyní, společenskou místnost s TV a videem a menší salonek. V létě hosté využívají příjemného posezení na terase (kapacita 40 míst), která je vybavena krbem a ohništěm..
Další služby Před penzionem je na travnaté ploše umístěn venkovní bazén.

Parkování před penzionem.
Volný čas V městě Rožnově pod Radhoštěm je návštěvníkům k dispozici krytý bazén s tobogánem, kuželna, tenisové kurty, jezdecký areál a koupaliště - vše v dosahu 20-ti minut pěší chůze. V zimním období se nabízí možnost využít lyžařských vleků (do 14 km - střediska v okolí Horní Bečvy, Pusteven a Soláně s celkem 22 vleky), také milovníci běžek si přijdou na své. V létě jsou na Valašsku ideální podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku. Rožnov pod Radhoštěm se nachází v údolí řeky Bečvy, v malebném kraji, k jehož nejbližšímu okolí patří posvátná hora Radhošť a nedaleké Pustevny se svými typickými dřevěnými stavbami v secesním stylu, navržené architektem Dušanem Jurkovičem. Na hřebenové túře mezi oběmi místy návštěvník spatří známou sochu pohanského boha Radegasta.

V blízkém okolí penzionu se nachází nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě, jehož počátky založení sahají do r. 1924. V letních a zimních měsících se v skanzenu - Valašském muzeu v přírodě (od r. 1995 národní kulturní památka) - konají národopisné slavnosti (přehlídky tradičních tanců a lidových písní) spojené s ukázkami řemeslných tradic valašského lidu. Valašské muzeum v přírodě (vzdálené přibližně 20 minut chůze od penzionu) tvoří rozsáhlý soubor dřevěných roubených staveb z 18. a 19. století, v němž jsou zpřístupněny tři rozsáhlé areály expozic - Dřevěné městečko (roubené stavby měšťanského typu), Valašská dědina a Mlýnská dolina (funkční mlýn, pila a hamr včetně ukázky, jak lidé v dřívějších dobách mleli obilí, řezali dříví na pile a vyráběli v kovářské dílně své nástroje).
Aktualizováno dne: 14.11.2016
Penzion Vinium
GPS: 49.475486,18.14984
Adresa: Šlapetova č.p. 55, 75661 Rožnov pod Radhoštěm
Telefon: +420 603 846 591

Zajímavá místa v okolí

Gibon park je zábavní centrum pod širým nebem, kde nabízíme největší počet atrakcí a zábavy na jedno...
Kyvadlová doprava v Rožnově pod Radhoštěm, v podhůří Beskyd. ZASTÁVKY ROŽNOVÁČKU: Valašské muzeum...
Krytý areál v Rožnově pod Radhoštěm nabízí 25 metrů dlouhý plavecký bazén, dětský bazén, whirlpool, ...