Kraj: Liberecký kraj | Okres: Jablonec nad Nisou | Město: Desná | Lokalita: Desná | Hora: Jizerské hory

Penzion U Kocoura

Polubenská č.p. 747, 46861 Desná 3.16 km od centra Desná
Kapacita 28 lůžek
Ubytování již od 240 Kč
Obecný Penzion leží na rozhraní pohoří Jizerské hory a pohoří Krkonoše na okraji obce Desná ve výšce 720 m.n.m. Penzion je postavený na romantickém místě na polosamotě zajišťujícím pro ubytované hosty tolik potřebný klid k odpočinku a načerpání nových sil. Zároveň je však velmi dobře dostupný i v zimě. Penzion u Kocoura je rodinný penzion a našim přáním je, aby každý z hostů, který se u nás ubytuje se cítil jako doma. Vše začíná výbornou (domácí) kuchyní, pokračuje kvalitním ubytováním a končí příznivou cenou. Chceme, aby jste se k nám rádi vraceli a doporučili náš penzion a Jizerské hory Vašim přátelům.
Ubytování Dvou, tří a čtyř lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením, TV/SAT, celý penzion je nekuřácký. Pro ubytované hosty zajišťujeme relaxační a reflexní masáže, aromaterapii, hydromasáž s perličkou.

Domácí mazlíčci po dohodě.

Letní sezóna

Pobyt v délce
2 - 6 dní
Dospělí 590 Kč (s polopenzí)
Děti od 3 do 8 let 540 Kč (s polopenzí)
Děti do 3 let 100 Kč bez lůžka a stravy
(v ceně dětská postýlka s lůžkovinami)
Týdenní pobyt 10% SLEVA z ceny pobytu
1 den Osoba 640 Kč (se snídaní)
Poplatek za psa   100 Kč


Zimní sezóna

Pobyt v délce
2 - 6 dní
Dospělí 590 Kč (s polopenzí)
Děti od 3 do 8 let 540 Kč (s polopenzí)
Děti do 3 let 100 Kč bez lůžka a stravy
(v ceně dětská postýlka s lůžkovinami)
Týdenní pobyt 10% SLEVA z ceny pobytu
1 den Osoba 640 Kč (se snídaní)
Poplatek za psa   100 Kč


Silvestrovský týden

6 - 7 nocí 780,-Kč os/den s polopenzí
5 a méně nocí příplatek 100 Kč / os / pobyt
Lůžka Dvou, tří a čtylůžkové pokoje
Stravování Restaurace s barem, salónek.
Další služby Lyžárna, vlastní parkoviště, v létě možnost posezení venku s občerstvením .

Firemní školení - outdoor meetingy:
Náš penzion je také velmi často využíván jako prostor pro uspořádání firemních školení a meetingů. Vyměňte Vašim zaměstnancům důvěrně známé prostředí kanceláře za překrásnou přírodu Jizerských hor. Po dohodě jsme připraveni celý areál našeho penzionu uzavřít pro Vaše potřeby, připravit výborné domácí občerstvení a pomoci Vám zorganizovat víkend, na který budou všichni dlouho vzpomínat.
Volný čas Pěší turistika - výlety v okolí Penzionu u Kocoura Jizerské hory:
Pokud jste se rozhodli prozkoumat okolí penzionu po svých určitě nebudete zklamáni. Naleznete stovky romantických zakoutí, skalnatých vyhlídek, rozhleden a pokud Vám ještě zbudou síly můžete zdolat některý z okolních vrchů. Ať už se vydáte na výpravu pro zdatné turisty nebo jen na krátkou procházku okolní příroda Vám bude vděčným společníkem. Na cestu k nám si určitě nezapoměňte přibalit košík na houby, protože celé Jizerské hory jsou houbařským rájem.
Zimní aktivity Penzion u Kocoura se nachází 200m od od SKI Areálu Černá říčka v Jizerských horách. Ski areál Černá Říčka je součástí obce Desná v Jizerských horách. Svou polohou a nadmořskou výškou nabízí ideální podmínky pro lyžování na přírodním sněhu. Terény jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé a také pro snowboarding. Jsou zde čtyři sjezdové tratě, různé obtížnosti, o celkové délce 2,4 km. Hlavní červená sjezdovka je velmi kvalitně světlena a poskytuje tak bezpečné a pohodlné noční lyžování. Ve středisku je rovněž dětský provazový vlek s lyžařskou a snowboardovou školou pro děti i pro dospělé. Pro vyznavače ssnowboardingu jsou zde budovány skoky, board slyding, atd.

Sjezdové tratě jsou denně strojově upravovány a pokud počasí lyžování nepřeje i uměle zasněžovány. V areálu najdete také půjčovnu lyžařského vybavení a snowboardů, servis s broušením hran, voskováním, seřizováním a dalšími službami.

Pro náročnější lyžaře můžeme nabídnout nedaleko vzdálené lyžařské středisko Harrachov (12 km). Lyžařské sjezdovky jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, a proto nabízí jedinečné podmínky po celou zimu a kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Ve středisku lze najít tři lyžařské areály: Zákoutí, Amálka a Čertova hora s nejdelší sjezdovkou 2200 m. Dále mohou lyžaři využít dvě sedačkové lanovky a dalších sedm vleků. Na své si přijdou i milovníci snowboardingu. A pro ty, kteří by chtěli vyzkoušet i něco jiného je zde Bobová dráha a Fly Park Harrachov, odkud si můžete odnést spoustu nezapomenutelných zážitků.

Běžecké trasy v Jizerských horách:

V blízkosti našeho penzionu naleznete Jizerskou magistrálu. Patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast i národní parky jako Jizerskohorské bučiny nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky. Cestu zpestřují rozhledny s výhledem na Jizerské hory nebo řada pomníčků připomínající památné události jako pytlácké přestřelky nebo případy zbloudění a umrznutí :-). Nejúchvatnější je ovšem sama příroda. Stopa je vedena lesními pěšinami mezi zasněženými smrky, po bílých pláních s výhledy do krajiny i kolem zamrzlých vodopádů, říček a potoků pokrytých bledě modrou krustou. Trať je pravidelně udržována frézovou rolbou a na každém rozcestí naleznete orientační mapy a rozcestníky. Po dobu sezóny jsou i o víkendech při cestě otevřeny kiosky ( na Hřebínku, na promenádní cestě, Na Knajpě) a na Bedřichově, Nové Louce, Smědavě a Jizerce i restaurace.
Aktualizováno dne: 07.10.2016
Penzion U Kocoura
GPS: 50.7791435,15.3347178
Adresa: Polubenská č.p. 747, 46861 Desná
Telefon: +420 483 306 345
Mobil: +420 608 384 850, +420 608 384 852

Zajímavá místa v okolí

Kamenná novogotická rozhledna Štěpánka na vrchu Hvězda (959 m.n.m.) na Příšovickém hřebeni je nejsta...
Muzeum ozubnicové dráhy se nachází v budově bývalé železniční stanice Kořenov. Vstup do muzea je z n...
Hnojový dům - původní dům byl postaven na počátku 18. století, pak sloužil také jako skladiště hnoje...