Kraj: Jihočeský kraj | Okres: Český Krumlov | Město: Frymburk | Lokalita: Frymburk | Hora: Šumava

Wellness Hotel Frymburk

č.p. 140, 38279 Frymburk 0.49 km od centra Frymburk
Kapacita 357 lůžek
Ubytování již od 1800 Kč
Obecný Wellness Hotel Frymburk je největší hotelový wellness komplex v České republice. Rozkládá se na břehu Lipenské přehrady ve stejnojmenném městečku Frymburk, na ploše 6,5 ha v nadmořské výšce 740 m.

Díky své jedinečné poloze a vybavenosti i dostupnosti dalších aktivit v nejbližším okolí je ideálním místem pro příjemné rodinné dovolené, se zaměřením na aktivní prožitky a zároveň relaxační a oddychové chvíle, pro rekreační a sportovní pobyty, soustředění, ozdravné pobyty, wellness aktivity, pořádání kongresů, prezentací, seminářů a školení, pro organizaci teambuildingových akcí, pro uzavřená obchodní jednání aj.

Hotel nabízí vysoký standard kvality ubytovaní, gastronomických služeb, wellness  služeb.
Ubytování 168 pokojů, které jsou standardně vybaveny koupelnou se sprchovým koutem, popřípadě vanou, WC, TV-sat, přípojkou na internet a telefonem. Z oken se vám naskytne jedinečný pohled na Lipenskou přehradu nebo na zalesněné vrcholky Šumavy.

Hotel je nekuřácký.
Pokoj / Období Low Middle Low Middle High (Top)

1.-11.-21.12. 2017

7.3.-6.4. 2017

7.4-31.5. 2017

2.10.-31.10. 2017

3.3.-16.3. 2017

2.1-2.2. 2017

1.6.-29.6. 2017

18.8.-1.10. 2017

3.2.-.2.3. 2017

30.-6. 17.8. 2017

22.12.- 4.1.2018

Sigle room 1.600,- Kč  1.840,- Kč  1.920,- Kč  2080,- Kč 
Double room 1.800,- Kč 2.130,- Kč  2.240,- Kč  2.460,- Kč 
Junior Suite 2.300,- Kč  2.720,- Kč  2860,- Kč  3.140,- Kč 
Family room 3.100,- Kč 3.640,- Kč  3.820,- 4.180,- Kč 
Sleva Rezervujte si ubytování 60 dní předem a získejte tak slevu 15% na ubytování! K jednodenním a dvoudenním pobytům mají naši hosté slevu 20% na Aquapark, Solnou jeskyni a Saunový svět. K vícedenním pobytům mají naši hosté slevu 30% na Aquapark, Solnou jeskyni a Saunový svět. Pro naše hosty je dále poskytnuta opakovaná sleva 30% na vstup do unikátní expozice Světa pod hladinou. Pro ubytované hosty sleva 10% na všechny typy masáží, ošetření kosmetikou Alcina (nevztahuje se na depilaci obličeje, barvení řas/obočí, vstup do solária a LPG).
Lůžka Jednolůžkové pokoje (SGL) - pokoj s lůžkem pro jednu osobu
Dvoulůžkové pokoje - pokoj se dvěma lůžky ve formě double (manželské stlaní) či twin (oddělené stlaní)
- standard (DBL)
- superior (DBL+) - (trezor, výhled na Lipenské jezero)
Rodinné pokoje (FAM) - dvě oddělené ložnice, vhodné pro max. 4 osoby
Junior Suite (JS) - oddělená ložnice a obývací místnost s možností přistýlky
Stravování Hotel Frymburk nabízí hostům možnost stravování v hotelové restauraci. Dle vašeho přání zajistíme rauty, recepce, bankety, grilování a jiné gastronomické akce, včetně doprovodných programů.
Další služby Součástí Wellness Hotelu Frymburk je rozsáhlé kongresové centrum nabízí velkých kongresové sály, místnosti a salónky (20 – 276 m2), které zařídíme přesně dle vašich požadavků.

Ve Wellness Hotelu Frymburk najde zábavu celá rodina. Pro ty nejmenší jsou k dispozici dětský koutek s hračkami pro děti ve věku 1 až 5 let. Atrakcí je unikátní expozice Svět pod hladinou, akvárií a artefaktů, přibližující podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Na ploše 500m2 spatříte více jak 30 akvárií. To vše v překrásné lokalitě jižních Čech, na břehu lipenského jezera, v prostorech Wellness Hotelu Frymburk.

Maminky si zase přijdou na své v našem wellness centru kde se mohou nechat hýčkat týmem profesionálních masérek a kosmetiček. Aquapark Wellness Hotelu Frymburk s 50m dlouhým tobogánem jistě potěší každého příznivce vodních sportů.

Místem odpočinku je nově otevřená Solná jeskyně s zabudovanou 3D projekcí podmořského světa.

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází prostorný aquapark pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500 m2.
Náš vodní svět poskytuje zábavu i odpočinek hostům všech věkových kategorií i díky různým vodním atrakcím, které jsou denně v provozu.
Volný čas Lipno je ideální místo pro turistiku a sport v každém období, k dispozici vlastní pláž a přímo pod ním je přístaviště pro jachty s možností jejich pronájmu. Hotel sám disponuje několika plavidly pro zpestření pobytu našich klientů.  

Ve vzdálenosti 5 km od hotelu je nejmodernější rodinný lyžařský areál Kramolín se širokým zázemím lyžařské školy - výuka lyžování a snowboardingu, pro úplné začátečníky výuka ve speciálním areálu Foxparku. Nachází se zde největší snowboardový areál v České republice. Udržované stopy pro běžky jsou samozřejmostí.  

Díky obrovské rozloze zamrzlého jezera je možné provozovat snowkiting, snowjöring, udržuje se čistá ledová dráha okolo celého jezera pro bruslení.

V létě je okolí vhodné pro in-line brusle, cyklistiku (cyklostezky nádhernou neporušenou šumavskou přírodou) a nordic walking. Samozřejmě zase blízkost veliké vodní plochy skýtá obrovské možnosti pro jachting, surfing, kanoistiku. Čertovské proudy na řece Vltavě jsou pěkný raftingový adrenalin.

Jižní Čechy jsou také známé svým množstvím kulturních památek ( množství hradů, zámků a klášterů), 20 km od Wellness Hotelu Frymburk se nachází Český Krumlov, město plné historie, zapsané na listině památek UNESCO, město, které bylo vyhodnoceno jako 16 nejkrásnější historické místo na světě a také město s bohatým letním kulturním programem (hudební festivaly, dny národních kultur, výstavy apod.)
Zimní aktivity Skipark Frymburk
sjezdové lyžování dětské zimní hřiště Méďi Kubíka snowboarding snowtubing běh na lyžích
Velkou výhodou Skiparku Frymburk je vzdálenost 1,2 km od hotelu. Malý, ale fajn, tak by se dal nejlépe charakterizovat nový Skipark Frymburk na kopci Marta.
Skiareál Lipno

sjezdové lyžování dětské zimní hřiště Foxpark snowboarding běh na lyžích
Zimní radovánky si užijete ve skiareálu v Lipně nad Vltavou. Rozsáhlý areál nabízí návštěvníkům vše, na co si vzpomenou. Různě obtížné sjezdové tratě, upravené běžecké stopy, snowpark a zimní dětské hřiště (svah s vlekem, snowtubing, kolotoč). K dispozici je i lyžařská škola, půjčovna, občerstvení atd. Běžkaři si užijí i na trasách v okolí Černé v Pošumaví.
Lední bruslení - Ledová magistrála Lipno

Lední bruslení si můžete dopřát za příznivých podmínek na zamrzlém Lipenském jezeře. Ledová magistrála má délku až 11 km a je nejdelší na světě.
Běžecké trasy

Cca 40 km upravených běžeckých stop na Vás čeká přímo v okolí Frymburku. Na trase, kterou nazýváme Šumavskou magistrálou, se můžete napojit na tratě v okolí Schönebenu a můžete tak ujet až 140 km.
Sport Wellness hotel Frymburk nabízí svým hostům mnoho možností indoorových, ale též oudoorových aktivit přímo v hotelovém komplexu.
Hosté tak nejsou nuceni odcházet za sportovním vyžitím mimo hotel. Pod střechou Hotelu Frymburk si mohou hosté zaplavat, zahrát squash, bowling, ping-pong a nebo využít Cardio zonu.
Plavání: Lipenská přehrada je ideální pro koupání, vodu obklopují mnohé pláže. Na některých plážích najdete atrakce nejen pro děti. Jste-li spíše na bazény, vyhoví Vám třeba aquapark v našem hotelu.
Jachting a windsurfing: Na Lipně se díky jeho rozloze mohou prohánět plachetnice a surfy jako na moři. Půjčovny vybavení pro tyto sporty a sportovní instruktory najdete ve Frymburku (půjčovna plachetnic) či v Černé v Pošumaví (jachting, windsurfing, půjčovna i škola).
Kiteboarding: Už jste pouštěli draka na vodě? V Černé v Pošumaví si můžete vyzkoušet adrenalinový sport - kiteboarding. Nechte se táhnout na plováku po Lipenské hladině drakem.
Šlapadla: Vyjet na šlapadlech můžete skoro z každé lipenské pláže, třeba z Horní Plané, Černé v Pošumaví, nebo Lipna n. Vltavou.
Lodičky: Malé lodičky, motorové čluny i plachetnice si můžete zapůjčit např. v Lipně nad Vltavou, Černé v Pošumaví nebo Vyšším Brodě.
Rybaření: Lipensko se často označuje za „Ráj rybářů“. Lipenské rybářské revíry čítají stojaté vody i horní tok řeky Vltavy. Nabízí možnosti klasického stylu chytání i muškaření. Mimo to i rybařit bez povolenky můžete a to na soukromých rybnících v Černé v Pošumaví nebo v Hůrce, vlastnoručně chycenou rybku Vám v případě zájmu připraví ke konzumaci třeba na grilu.
Aktualizováno dne: 21.10.2017
Wellness Hotel Frymburk
GPS: 48.6674157,14.1639226
Adresa: č.p. 140, 38279 Frymburk
Telefon: + 420 380 735 208; + 420 380 300 389; + 420 380 300 311
Fax: + 420 380 300 310

Zajímavá místa v okolí

Aquapark se nachází v areálu hotelu Wellness Frymburk. Areál disponuje bazénem s plaveckými draham...
Turistické informace o regionu, internet, nabídka výletů, ubytovaání, informačních materiálů a upomí...
Přijeďte si zkusit klopené zatáčky, terénní vlny, lavice, kamenné pole a dřevěné lávky, skoky a dalš...