Kraj: Prešovský | Okres: Stará Ľubovňa | Město: Stará Ľubovňa | Lokalita: Stará Ľubovňa | Hora: Pieniny

Penzión a reštaurácia U JELEŇA

Námestie sv. Mikuláša č.p. 22, 06401 Stará Ľubovňa km od centra Stará Ľubovňa
Kapacita 24 lůžek
Ubytování již od 16 EUR
Obecný Penzión U JELEŇA poskytuje ubytovanie v samostatnom objekte v ôsmich izbách ( 2 - 3 posteľových) a apartmáne, vybavených vlastným sociálnym zariadením (WC a sprchou).  
 
Okrem ubytovacích služieb penziónu sú Vám k dispozícii ozvučená REŠTAURÁCIA s kapacitou až 120 miest + SALÓNIK s kapacitou 30 miest a štýlovo zariadená POĽOVNÍCKA IZBA s kapacitou 40 miest.  
 
Reštaurácia s celodennou prevádzkou a s možnosťou stravovania (nielen pre hostí) je vhodná na konferencie, prednášky, školenia, rodinné oslavy, svadby, kary, bankety, stuškové slavnosti, jubilea ...  
Poskytujeme rozvoz stravy na prevádzky, ale aj do rodin.  
 
Pozývame Vás vyskušať si chuť nového piva Tatranská Lavína, oddychnuť si pri vôni Kubánskych cigár a vybrať si z ponuky naších miešaných nápojov.  
 
Tešíme sa na Vašu návštevu!  
 
Lůžka 1/2, 1/2+1 prístelka
Stravování individuálne (možnosť stravovania v reštaurácii penziónu)
Volný čas S t a r á Ľ u b o v ň a je krásnym a tichým mestom ležiacim na Ľubovnianskej vrchovine pri rieke Poprad. Ako kráľovské mesto je súčasťou spišského regiónu už viac ako sedem storočí. Návštevníkov okrem malebnej prírody , láka Ľubovniansky hrad, skanzen, renesančné námestie a kostol Svätého Mikuláša z 13. storočia a jeho barokový oltár.  
 
V prípade návštevy nášho mestečka Vás radi privítame v našom Penzióne u Jeleňa, ktorý sídli v historickom centre mesta.  
Ponúka ubytovanie v ôsmich dvoj a trojlôžkových izbách a v apartmáne. Môžete využiť aj možnosť vyhliadky na hrad ako aj na Tatry a taktiež sú odtiaľto dobre dostupné výlety do Ľubovnianskych a Ružbašských kúpeľov alebo jelenej obory. Zabezpečíme Vám plavbu plťami po rieke Dunajec a sprievod cyklotrasami, v zime ponúkame odvoz k lyžiarskym vlekom v okolí mesta.  
 
 
Z A U J Í M A V O S T I:  
*************************  
VYŠNÉ RUŽBACHY  
- dedinka postavená na vapencových vyvrelinách. V tejto oblasti vyviera niekoľko termalných prameňov, vapencové krátery, v ktorých je po celý rok teplá voda. Pri dedinke je z travertínu vytesaných niekoľko desiatok súsoší.  
 
ĽUBOVNIANSKY HRAD, GOTICKÉ VEČERE, SKANZEN  
- asi 3 km od penziónu sa nachádza Ľubovnianský hrad s bohatou historiou. Každý milovník historických pamiatok si tu príde na svoje. Zabezpečíme Vám gotickú večeru pre klientov na tomto historickom mieste, na nádvori hradu. Počas večere a prehliadky Vás bude sprevádzať skupina historického šermu Páni Spiša. Počas zimných a letných večerov organizujeme večerné prehliadky skanzenu s bohatým programom priamo podľa objednávky.  
 
PIENINSKÝ NÁRODNÝ PARK - splav na drevených pltiach  
- 30km od penziónu sa je Pieninsky národny park - PIENAP. Krásna príroda láka na prechádzky buď pešo alebo na bicykloch. Po rieke Dunajec sa dá splavovať na drevených pltiach. Pri splave sa dá objednať goralská živá muzika a ochutnať praví ovčí syr s domacou klobásou. Vaše deti si môžu vyskúšať ťažšké pltnícke remeslo a v goralskom oblečení zastupiť pltníka. Po pristaní plte sa dať odviesť konským záprahom do blízkej reštaurácii a ochutnať pečeného barana.  
 
Ostatné ATRAKCIE  
- poriadame aj zájazdy do Vysokých Tatier, Bardejovských Kúpeľov, do Slovenského raja, sprostredkujeme pre odvážnejších aj možnosť naučiť sa liezť na skaly za pomoci horolezeckej školy ALEX, splav na raftových člnoch po riekach Poprad a Dunajec. Pripravíme na objednávku komplet program na celé ubytovanie.  
 
V skratke:  
* Skanzen - Stará Ľubovňa - 2 km  
* Turistický chodník - Lesopark - 7 km  
* Ľubovniansky hrad - 2 km  
* Pieniny - splav Dunajca - 40 km  
* Jelenia obora - 2 km  
Aktualizováno dne: 04.06.2013
Penzión a reštaurácia U JELEŇA
GPS: 49.301782,20.690088
Adresa: Námestie sv. Mikuláša č.p. 22, 06401 Stará Ľubovňa
Telefon: +421 52 43 216 80
Mobil: +421 903 621 521