Kraj: Žilinský | Okres: Žilina | Město: Stráža | Lokalita: Žilina | Hora: Malá Fatra - Vrátna Dolina...

Poľovnícky Hotel Diana

č.p. 255, 1304 Stráža km od centra Stráža
Kapacita 35 lůžek
Ubytování již od 27 EUR
Obecný  
Ponúkame Vám:  
» 11 luxusne zariadených izieb  
» 3 luxusné apartmány  
» štýlovú reštauráciu a bar  
» kaviareň  
» poľovnícky salónik  
» školiacu miestnosť  
» detský kútik  
 
Hostia majú tiež bezplatne k dispozícií:  
» strážené parkovisko  
» WIFI pripojenie  
» Audio - vizuálny systém  
» Dennú tlač  
» posilňovňa  
» knižnica  
» spoločenské hry  
» biliard  
 
Ubytovanie:  
Hotel má kapacitu 35 lôžok + 3 prístelky. Izby sú ladené do teplých farieb v kombinácií s masívnym vyrezávaným drevom. V hoteli sa nachádza 14 izieb, z toho 6 dvojlôžkových, 3 trojlôžkové, 2 štvorlôžkové a 3 apartmány.  
Každá izba má svoje sociálne zariadenie (vaňa resp. sprchovací kút), sušič na vlasy, TV so satelitným príjmom, rádio, telefón, minibar, bezdrôtové pripojenie na internet a trezor. Izby hotela poskytujú komfort, ktorý je zárukou príjemne a pokojne stráveného pobytu.  
 
Reštaurácia:  
Stravovanie v Poľovníckom hoteli Diana je nezabudnuteľným zážitkom. Ponúkame Vám špeciality poľovníckej kuchyne, ale i množstvo delikátnych jedál. Kulinárske špeciality našej reštaurácie nadmieru splnia Vaše očakávania.  
Návštevníkom hotela sú k dispozícii reštaurácia, kaviareň a poľovnícky salónik. V letných mesiacoch je súčasťou reštaurácie a kaviarne terasa.  
 
Hotel ponúka viacero tematických večerov (večer slovenských špecialít, gurmánsky večer, poľovnícke hody, husacie a kačacie hody, zabíjačkové špeciality a množstvo ďaľších) V prípade záujmu Vám ochotne zostavíme menu podľa Vašich predstáv.  
 
Reštaurácia - kapacita 60 osôb  
Reštaurácia Diana, je ako stvorená pre všetkých, ktorí sa radi nechávajú očariť príjemným prostredím, jedinečným interiérom a harmóniou chuti. Nádherná rezbárska architektúra priestoru, ktorú dopĺňajú ručne maľované obrazy spolu s príjemným personálom urobia z vašej návštevy nezabudnuteľný zážitok, do ktorého sa budete radi vracať.  
 
Kaviareň - kapacita 60 osôb  
Kaviareň Vám poskytuje priestor na pracovné stretnutia , firemné večierky , prezentácie, rodinné oslavy , svadby ale aj n a oddych. Môžete si tu vychutnať teplé raňajky , prečítať noviny a skvele sa naštartovať do nového dňa. Po namáhavom dni si tu môžete príjemne posedieť pri pohári značkového vína v kruhu svojich známych.  
 
Poľovnícky salónik
- kapacita 24 osôb  
Poľovnícky salónik je jeden z najväčších skvostov hotela Diana, ktorý sa nesie v duchu poľovníctva. Je vhodný pre organizovanie osláv menšieho typu, prípadne organizovanie nerušeného firemného posedenia. Môžete sa tu pokochať rezbárskym umením a vystavenými poľovníckymi trofejami zo Slovenska, Afriky a Ázie, ktoré sú pýchou majiteľa hotela. V prípade potreby je možné prepojiť salónik so susediacou reštauráciouu a zvýšiť tak potrebnú kapacitu.  

Jednoposteľová izba 33,00 € / osoba 33,00 €
Dvojposteľová izba 55,00 € / osoba 27,50 €
Trojposteľová izba 72,00 € / osoba 24,00 €
Štvorposteľová izba 89,00 € / osoba 22,25 €
Apartmán 66,00 € / osoba 43 €
Prístelka 17,00 €
Poplatok obci 0,33 €
Domáce zviera 10 €

Ubytovaným hosťom ponúkame zdarma raňajky, miesto na parkovanie a pripojenie na internet  


Sleva Ponuka pre jednotlivcov: zľava 10% z ceny ubytovania pri obsadení hotela na 2 noci, zľava 15% z ceny ubytovania pri obsadení hotela na 3 noci, zľava 20% z ceny ubytovania pri obsadení hotela na 4 a viac nocí. Ponuka pre skupiny: Pri obsadení polovičnej kapacity hotela (t. j. 20 osôb) hotel poskytuje: zľavu 15% z ceny ubytovania, zľavu 30% z ceny prenájmu konferenčných priestorov, zľavu 5% na stravovanie v hotelovej reštaurácii, (zľava sa nevzťahuje na konzumáciu v bare). Pri obsadení celej kapacity hotela (t. j. 40 osôb) hotel poskytuje: zľavu 20% z ceny ubytovania, zľavu 40% z ceny prenájmu konferenčných priestorov, zľavu 5% na stravovanie v hotelovej reštaurácii, (zľava sa nevzťahuje na konzumáciu v bare).
Lůžka 7/2, 2/4, 4 prístelky 3 apartmány
Stravování Celodenné vo vlastnej reštaurácii
Volný čas  
Hotel sa nachádza 12 km od krajského mesta Žilina, smerom na turisticky atraktívnu oblasť Slovenska – Terchovskú dolinu (8 km).  
 
Leží na úpätí hôr Kysuckej vrchoviny a Národného parku Malá Fatra, ktorý ponúka široké možnosti rekreácie, športu a množstvo turistických trás pre náročných aj menej zdatných turistov vo všetkých ročných obdobiach. Vzhľadom na hlavné dopravné trasy robí z tejto lokality dostupnú a atraktívnu oblasť.  
 
Poľovnícky hotel Diana ponúka kvalitné služby v oblasti gastronómie, oddychu a športu, pričom uspokojí nároky a požiadavky aj najnáročnejších návštevníkov. Luxus však v tomto prípade nevylučuje pohodlie, útulnosť a pocit príjemného tepla v každom z jeho kútov.  
 
Turistika a lyžiarske strediská:  
Národný park Malá Fatra  
Vyznačuje sa zaujímavou a rozmanitou prírodou, kde si každý nájde niečo podľa svojej chuti. Krivánska časť Malej Fatry patrí k turisticky najatraktívnejším pohoriam Slovenska.Môžete si zvoliť akékoľvek kombinácie turistík a odkiaľkoľvek. Malá Fatra skutočne ponúka obrovské množstvo možností.  
 
Vrátna dolina
- je vyhľadávaným zimným aj letným strediskom. Ponúka široké športové vyžitie:  
(zjazdové lyžovanie, snowboarding, bežecké lyžovanie, zimnú a letnú turistiku -Tiesňavy, Veľký Kriváň, Chleb, Jánošikové Diery, Rosutec...., cykloturistiku, mototuristiku, horolezectvo)  
Obec Terchová - je významným kultúrnym a športovým strediskom európskeho významu. (socha Juraja Jánošíka, expozícia Jánošík a Terchová, Terchovský betlehem..)  
Martinské hole - Winter Park Martinky - stredisko je unikátne množstvom prírodného snehu  
 
  
Kysucké beskydy  
Vďaka bohatstvu lesov oblasť Kysúc poskytuje rôznorodé možnosti oddychu a rekreácie. Najkrajšími miestami vedú turistické značkované chodníky umožňujúce pešie túry na vyhliadkové končiare.  
 
Veľká Rača Oščadnica - ponúka ideálny terén na bežecké lyžovanie, zimnú a letnú turistiku, zjazdové lyžovanie. (Snow Paradise -najväčie lyžiarske stredisko Kysúc , Sun Paradise - najdlhšia bobová dráha, lezecké steny, lanový park, trampolíny)  
Skanzen Vychylovka - je stálou expozíciou v prírode, ktorá je jednou z najrozsiahlejších na Slovensku. Súčasťou je taktiež úzkokoľajová lesná železnica s úvraťovým systémom.  
 
Hrady, zámky, ruiny:  
Budatínsky zámok (11 km) - postavený v gotickom štýle v 13.stročí po tatárskom vpáde ako vodný hrad. Dnes sú tu umiestnené expozície Považského múzea a drotárske výrobky.  
Hrad Strečno (18 km) - je národnou kultúrnou pamiatkou. Vznikol na prelome 13 - 14. storočia.  
Strarý hrad (8 km) - ruina, postavený v 13. storočí ako mýtny hrad.  
Lietavský hrad (25 km) - ruina, zrúcanina hradu z 13. storočia. Rozlohou patrí medzi najrozsiahlejšie hrady na Slovensku.  
Bojnícky zámok (60 km) - pôvodne drevený hrad z 12. storočia bol v priebehu 13. storočia vybudovaný ako kamenný. Dnes je na zámku múzeum, ktoré je súčasťou Slovenského národnéh múzea. Bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.  
Oravský hrad (60 km) - je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorý vznikol v 13. storočí. Konečná podoba bola vytvorená v 17. storočí. Dnes je sídlom Oravského múzea.  
 
Zjazdové lyžovanie, snowboarding - V zimnom období je Vrátna dolina vyhľadávaným strediskom zimných športov. Sú tu výborné podmienky na lyžovanie s garanciou 120 dní pre menej náročných, ako i náročných lyžiarov. Priamo v hotelovom areály je k dispozícii lyžiarsky vlek.  
V blízkom Ski Centre je situovaných 11 lyžiarskych vlekov a dve sedačkové lanovky s celkovou prepravnou kapacitou 9154 osôb za hodinu a dĺžkou 7825 m. Lyžiarske terény sú v celkovej dĺžke 12,6 km. Sú upravované a časť z nich je umelo zasnežovaná. Lyžiarom sú k dispozícii aj tieto služby: požičovňa lyží, lyžiarsk
Aktualizováno dne: 10.06.2013
Poľovnícky Hotel Diana
GPS: 49.223427,18.907685
Adresa: č.p. 255, 1304 Stráža
Telefon: +421 415 693 715
Fax: +421 415 693 715
Mobil: +421 911 718 565