Kraj: Košický | Okres: Košice I | Město: Košice | Lokalita: Košice | Hora: Vihorlatské vrchy - Vihorlat...

Reštaurácia & Penzión Slamený dom

Smreková č.p. 2, 4420 Košice km od centra Košice
Kapacita 24 lůžek
Ubytování již od 22 EUR
Obecný Reštaurácia & Penzión SLAMENÝ DOM ponúka celoročné stravovacie a ubytovacie služby v príjemnom prostredí prímestskej obce Malá Ida, v blízkosti krajského mesta Košice (5 km).  
 
Vďaka blízkosti letiska Barca (Košice) je Reštaurácia & Penzión Slamený Dom vhodný najmä pre obchodných cestujúcich, rôzne zahraničné návštevy, turistov, ale slúži aj domácim na organizovanie rôznych rodinných osláv, pracovných stretnutí, stravovanie či ubytovanie domácich návštevníkov a zájazdov.  
 
Reštaurácia & Penzión Slamený Dom je zariadený moderne a elegantne, interiér dotvárajú originálne umelecká diela výtvarníčky Viery Černákovej, ktoré sú určené aj na predaj.  
 
Príďte si vychutnať jedinečnú atmosféru a pohodlie nášho zariadenia!  
 
UBYTOVANIE  
Ponúkame Vám celoročné ubytovanie prímestského typu v príjemnom domáckom prostredí moderne a elegantne riešeného interiéru izieb a apartmánov.  
Penzión má netradičnú strechu zo slamy, ktorá má blahodarné účinky na organizmus, udržiava v objekte optimálnu vlhkosť a v spojení so zdravotnými matracmi podporuje zdravý spánok. Prostredie je hypoalergénne, samotná slamená strecha je oddelená od priestrorov priečkami.  
 
K dispozícii je ubytovanie v:  
* jednolôžkovej izbe  
* dvojlôžkových izbách STANDARD  
* dvojlôžkových izbách BUSINESS (s možnosťou prístelky)  
* dvojlôžkovom apartmáne ATELIER (s možnosťou prístelky)  
* dvojlôžkovom apartmáne BUSINESS (s možnosťou prístelky)  
Každá izba (aj apartmán) je vybavená TV, telefónom (v rámci penziónu), ponúka možnosť pripojenia na internet, zdravotné matrace, má vlastnú toaletu a kúpeľňu.  
 
REŠTAURÁCIA  
Ďalej Vám ponúkame stravovanie v štýlovej reštaurácii s výhľadom na okolie. Podávame menu kontinentálneho typu, kulinárske špeciality domácej i zahraničnej kuchyne, napr. Kačacie prsia Slamený dom, baraní guláš s domácimi knedlíčkami, živánska, zajac na francúzsky spôsob, ryby (losos teriyaki), pravá talianska pizza, dezerty - čokoládový fondant, tarta tatin alebo pohár mascarpone.  
Príjemnú atmosféru reštaurácie dotvára pec na pizzu a dekorácie tvorené umeleckými dielami.  
 
Počas teplejších dní je možné podávať jedlo aj na vonkajšej terase. K dispozícii je aj SALÓNIK s kapacitou 10 osôb.  
Reštauračné služby môžu využívať ubytovaní hostia, ale aj široká verejnosť.  
 
SLUŽBY  
Reštaurácia & Penzión Slamený Dom ponúka širokú paletu služieb podľa individuálnej potreby klienta, napríklad:  
* recepcia otvorená nonstop  
* informačné turistické služby  
* pripojenie na internet  
* zabezpečenie objednávky taxi služby  
* čistenie a žehlenie odevov  
* kopírovanie a faxovanie  
* bezplatné parkovanie pre hostí v areáli penziónu  
 
Súčasťou areálu penziónu je záhrada s ihriskom pre deti, záhradný krb vhodný na posedenie počas teplejších dní, jazierko a vonkajšia terasa.  
 
V dohľadnej budúcnosti plánujeme zriadenie veľkej kongresovej miestnosti vhodnej na usporadúvanie obchodných stretnutí, rokovaní, seminárov či školení.  
 
Speciální nabídka Ubytovanie v blízkosti LETISKA Barca v Košiciach - pre obchodných cestujúcich!
Lůžka 1/1, 1/2 (STANDARD, BUSINNES), 1/2+1 prístelka (apartmán ATELIER, BUSINESS)
Stravování raňajky
Volný čas Reštaurácia & Penzión Slamený Dom sa nachádza v blízkosti krajského mesta Košice, čo zabezpečuje dobrú infraštruktúru a dostupnosť lokality Malá Ida.  
 
Okrem príjemného prostredia samotného penziónu a jeho areálu sa v bezprostrednej blízkosti nachádza mnoho možností na relax a trávenie voľného času, napr. tenisové kurty, či onedlho aj golfové ihrisko.  
 
Vďaka dobrej infraštruktúre, blízkosti krajského mesta a najmä vďaka blízkosti l e t i s k a Barca (Košice) majú obchodní cestujúci vynikajúce predpoklady na prežitie svojej obchodnej cesty v príjemnom prostredí, komforte a pri zabezpečení všetkých potrebných náležitostí.  
 
Záujemcovia o históriu a architektúru si prídu na svoje v meste K O Š I C E. Dominantou historického jadra tohto mesta je D ó m s v . A l ž b e t y postavený v slohu vrcholnej gotiky, v ktorom sú uložené pozostatky Františka Rákocziho II. a jeho druhov.  
 
Mesto Košice ponúka aj ďalšie možnosti kultúrneho a spoločenského vyžitia: múzeá, galérie, divadlá, ZOO, botanická záhrada, bary a reštaurácie, disko cluby, aktuálne podujatia a akcie, kiná, športové zariadenia, centrá voľného času, parky a mnoho ďalších.  
 
Mesto Košice leží na T o k a j s k ej v í n n e j c e st e, ktorá sa viaže na históriu regiónu ako vinohradníckej oblasti.  
 
Neďaleký N á r o d n ý p a r k S l o v e n s k ý k r a s ponúka možnosť relaxu prechádzkou po panenskej prírode s mnohými vodnými tokmi, povrchovými a podzemnými krasovými javmi, jedinečnou faunou a flórou,, a j a s k y ň a m i (Domica, Gombasecká, Jasovská, Ochtinská aragonitová jaskyňa).  
 
Okolitá príroda ponúka možnosť výjsť si na pešiu prechádzku, či zajazdiť si na bicykli. V širšom okolí je možné venovať sa cykloturistike, horolezectvu, jazde na koni, poľovníctvu, rybárčeniu, potápaniu či lyžovaniu.  
Aktualizováno dne: 17.04.2013
Reštaurácia & Penzión Slamený dom
GPS: 48.637875,21.167758
Adresa: Smreková č.p. 2, 4420 Košice
Telefon: +421 (0)55 729 79 97