Kraj: Nitranský | Okres: Nitra | Město: Nitra | Lokalita: Nitra

Penzión POHODA

Chrenovská č.p. 13, 94901 Nitra km od centra Nitra
Kapacita 10 lůžek
Ubytování již od 16 EUR
Obecný Penzion POHODA sa nachádza v mestskej časti Chrenová v NITRE, v blízkosti nákupných a zábavných centier, atletického štadiónu a fitnescentra. Od areálu A g r o k o m p l e x je vzdialený 10 min. pešej chôdze.  
 
Ubytovanie je v príjemnom prostredí rodinného typu s možnosťou poskytnutia raňajok. Ďalšie stravovanie je možné v blízkych reštauráciách.  
 
Súčasťou penziónu je parkovisko v uzavretom areáli. Penzión poskytuje aj spoločenskú miestnosť pre cca 10 ľudí , ktorú je možné využiť na firemné š k o l e n i e.  
 
Izby:  
3 izby – 2-lôžkové  
2-izby – 1-lôžkové /s možnosťou prístelku/  
 
Izby sú vybavené novým nábytkom, 2-lôžkové /s možnosťou oddelených lôžok/, TV, rádio, chladnička-minibar, vlastné sociálne zariadenie /sprchový kút, umývadlo,WC/.  
 
Kuchyňa je kompletne zariadená s jedálňou pre ubytovaných hostí.  
 
Do centra mesta sa dostanete MHD, so zastávkou v bezprostrednej blízkosti penziónu.  
 
Lůžka 1/2, 1/1+1 prístelka
Stravování individuálne, možnosť raňajok
Volný čas ZAUJÍMAVOSTI:  
* N i t r a - Nitriansky hrad, Ponitrianske múzeum, Slovenské poľnohospodárske múzeum  
* Divadlo Nadreja Bagara  
* Nitrianska galéria  
* malé letisko - 5 km  
* Termálne kúpalisko Poľný Kesov – 20 km  
* Termálne kúpalisko Podhájska - 35 km s celoročnou prevádzkou  
* Arborétum Mlyňany - 10 km  
 
Mesto N I T R A - rozvíjalo sa ako centrum kultúry, umenia a obchodu od roku 1248. Bola známa ako hlavné centrum Veľkej Moravy a z tohto najstaršieho obdobia sa v okolí mesta zachovalo mnoho archeologických lokalít - napríklad Nitriansky hrad, Mačací Hrádok, hradiská Lupka, Šindorka, Zobor či Martinský vrch. Taktiež v centre mesta je mnoho historických budov. V súčasnosti sa na území Nitry nachádza 57 historických pamiatok. V roku 1981 bola časť Horné Mesto prehlásená za Mestskú historickú rezerváciu. K tejto časti patrí aj zastavaná časť pod Zoborom. Dolné mesto (pešia zóna, centrum mesta okolo Štefánikovej ulice a časť Calgary) bola vyhlásená za územie historických pamiatok. Napriek mnohým vojnám a nepriateľským inváziám sa zachovalo mnoho cenných objektov, napríklad Nitriansky hrad a podhradie a budovy v okolí pešej zóny. Okrajové zóny sú taktiež bohaté na architektonické pamiatky. Asi najznámejší je kostolík Svätého archanjela Gabriel v Drážovciach. Okrem budov ja tu aj veľa sôch a pamiatok, ktoré sú v konečnej fáze rekonštrukcie.  
 
Na druhej strane je Nitra moderným mestom. Je tu mnoho obchodov na prekrásnej zrekonštruovanej pešej zóne, ktorá vedie k malému námestiu s fontánou a Divadlom Andreja Bagara. Každoročne v septembri sa tu koná medzinárodný divadelný festival Divadelná Nitra.  
 
Nitra je známa aj svojou poľnohospodárskou výstavou Agrokomplex, ktorá sa koná v auguste. Prezentuje sa tu množstvo firiem (zvyčajne okolo 500) na ploche 35 625 štvorcových metrov.  
 
Nitra je domovom aj dvoch univerzít: Slovenskej poľnohospodárskej univerzity a univerzity Konštantína Filozofa.  
Aktualizováno dne: 18.04.2013
Penzión POHODA
GPS: 48.317868,18.107109
Adresa: Chrenovská č.p. 13, 94901 Nitra
Telefon: +421 37 6506538
Mobil: +421 905 926 858