Kraj: Žilinský | Okres: Liptovský Mikuláš | Město: Liptovská Sielnica | Lokalita: Liptovská Sielnica | Hora: Nízké Tatry - Donovaly..., Západné Tatry - Oravice...

Penzión Villa Betula

Brnice č.p. 166, 03223 Liptovská Sielnica km od centra Liptovská Sielnica
Kapacita 44 lůžek
Ubytování již od 20 EUR
Obecný Penzión VILLA BETULA ** bol postavený v roku 2000 a svojou polohou je predurčený klientom, ktorý vyhľadávajú pre svoje chvíle odpočinku pokoj a zároveň vyšší štandard . Je vhodným útočiskom pre rodinné dovolenky, firemné stretnutia, školenia, prezentácie či iné súkromné i spoločenské podujatia.  
 
Penzión bol v roku 2005 ocenený 2. miestom v celoslovenskom projekte *Vstúpte s dieťaťom! Poloha je na periférii obce, od ktorej je vzdialený len pol kilometra. V bezprostrednej blízkosti je priehrada Liptovská Mara.  
 
V útulnom prostredí, vytvára príjemnú atmosféru krb, milý personál a mnoho iných maličkostí, ktoré tvoria celkový pohodový dojem. Vaše ratolesti si radi skrátia čakanie na svoju porciu v detskom kútiku.  
 
UBYTOVANIE - typológia izieb:  
-- 2x apartmán 2+3 = zložený z dvoch izieb, z ktorých jedna je prechodná, obidve sú obývateľné, v spálni dve pevné lôžka a jedna prístelka /vysúvacia posteľ/ a v obývacej izbe rozťahovacia pohovka pre 2 osoby, toaletný stolík, stolík na batožinu, konferenčný stolík a stoličky pre 2 osoby V apartmáne je TV, telefón, minibar, soc. zariadenie so sprchou.  
-- 2x 2+2 izba = s balkónom, dvoma pevnými lôžkami a jednou rozťahovacou pohovkou pre 2 osoby, ktorá v zloženom stave slúži ako gauč na denné používanie, toaletný stolík, stolík na batožinu a konferenčný stôl s dvoma stoličkami. Izba je priestranná /20m2/ s balkónom, TV, telefón, minibar a soc. zariadenie so sprchou. Po roztiahnutí pohovky, ostáva ešte klientom dosť voľného priestoru. Izba rodinného typu.  
-- 2x 2+1 izba = s balkónom, dvoma pevnými lôžkami a jednou vyťahovacou prísteľkou, toaletným stolíkom, konferenčným stolíkom a dvoma stoličkami. Dostatočne veľká pre ubytovanie 3 osôb, TV, telefón, minibar, soc. zariadenie so sprchou /vaňou/.  
-- 4x dvojpodlažný apartmán 4+1 = v apartmáne sú dve nad sebou umiestnené izby. V podkrovnej spálni sú dve pevné lôžka a jedna vyťahovacia prísteľka, toaletný stolík, TV, konferenčný stolík a stoličky pre 2 osoby. V spodnej obývacej miestnosti je rozťahovacia pohovka pre 2 osoby, a konferenčný stolík s dvoma stoličkami, TV, telefón, minibar , kúpelňa so sprchovým kútom a WC, miestnosť na odkladanie športových potrieb, z tejto miestnosti sa vychádza na terasu, na ktorej je v letnom období zastrešené terasové sedenie a z ktorej sa dá prejsť na detské ihrisko a do areálu penziónu.  
 
Každý apartmán ma vlastný vchod a p a r k o v a n i e je pred vchodom do apartmánu /zdarma pre všetkých klientov/.  
 
REŠTAURÁCIA s krbom je otvorená počas celého dňa /v lete aj terasa/, kde sa podávajú raňajky, a občerstvenie /obedy a večere/ prevažne formou výberu z jedálneho lístka, ktorý je pre klientov pripravený v AJ, NJ a PJ. Kapacita reštaurácie je 50 miest a terasy je 25 miest. Jeho rozmanitosť a cenová dostupnosť poskytuje klientom bezstarostné trávenie dovolenky. Nefajčiarska prevádzka s detským kútikom, detskými stoličkami a všetkým čo potrebujete pre spokojnosť našich najmladších klientov.  
 
Spoločenský SALÓNIK je umiestnený v podkrovných reprezentačných priestoroch penziónu a je pre spoločnosť max. 30 osôb. Je klimatizovaný a pre potreby prezentácií alebo školení su k dispozícii: dataprojektor, flipchart, premietacie plátno a pod.  
 
Reštaurácia a modrý salónik sa stal obľúbeným miestom na rodinné o s l a v y, svadby, priateľské i pracovné stretnutia, školenia či iné s p o l o č e n s k é p o d u j a t i a. Vysoká gastronomická úroveň poskytovaných služieb je garantovaná počas celého roka.  
 
Prekrásna záhrada dotvára príjemnú atmosféru aj pri piknikoch a koktailoch usporiadaných v prírode.  
 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY:  
- sauna a vírivá vaňa sú poskytované klientom počas celého dňa,  
- je možnosť objednať si aj masáž., prípadne si požičať športové potreby ako bicykel, kolobežku, bedminton, pentangue, lopty a pod.,  
- v letných mesiacoch môžete s nami absolvovať prehliadku
ROK 2012/2013 3.9.-16.12. 17.12.-6.1. 7.1.-27.3. 29.3.-2.4.
MEDZISEZÓNA VIANOCE ZIMNÁ SEZÓNA VEĽKÁ NOC
1-LÔŽKOVÁ IZBA 34 € 60 € 43 € 60 €
2-LÔŽKOVÁ IZBA 40 € 69 € 49 € 69 €
APARTMÁN KLASIK 55 € 79 69 79 €
MEZONETOVÝ APARTMÁN 71 € 99 € 89 € 99 €
APARTMÁN S KRBOM 95 € 139 € 119 € 139 €
PRÍSTELKA OD 15 ROKOV 10 € 19 € 10 € 19 €
PRÍSTELKA OD 3 DO 15 ROKOV 5 € 10 € 5 € 10 €
POSTIEĽKA DETI DO 3 ROKOV (jednorazový poplatok) 5 € 5 € 5 € 5 €
DOMÁCE ZVIERATKO 7 € 7 € 7 € 7 €
VÍRIVKA A SAUNA (1,5 hod.) 7 € 7 € 7 € 7 €
BIOBAZÉN (2 hod.) - - - 2 €
MIESTNY POPLATOK 0,65 € 0,65 € 0,65 € 0,65 €

Deťom do 3 rokov poskytujeme ubytovanie v penzióne zdarma bez nároku na ďalšie služby. Ubytovať sa môžete v deň nástupu po 14.00 hodine (check in) a odubytovať sa je potrebné v deň odchodu do 10.00 hodiny (check out).

 
1/2 izba - 1.800,- Sk / noc  
apartmán (max. 5 osôb) - 2.800,- Sk / noc  

Speciální nabídka  
V areáli penziónu sa nachádza aj A U T O C A M P I N G s celoročnou prevádzkou.  
Camping sa nachádza v rozprávkovej scenérii, zeleň a pokoj sú jeho výsadou. V areáli sú vytvorené výborné podmienky pre deti, ktoré majú k dispozícii detské ihrisko a spoločenské hry v prírode.  
 
Návštevníci majú príležitosť obdivovať koníka, augánske a domáce kozičky, práve pri obede, alebo odpočinku, domácim pánom je pes Áron, dobre sa tu budú cítiť aj Vaši domáci miláčkovia.  
 
Nepochybnou súčasťou sú čisto udržiavané sociálne zariadenia, priestory na umývanie riadu, práčka, elektrické prípojky a osvetlenie. Kapacita pre caravan, alebo cemper je 20 miest, kapacita pre stany cca 20 miest. K dispozícii je záhradný gril v blízkosti jazierka.  
 
Hostia z campingu majú možnosť využívať naše reštauračné a doplnkové služby. Z doplnkových služieb sa ponúkajú využitie sauny, alebo vírivej vane a neobmedzený prístup na internet zdarma.
Lůžka 1/2+1, 1/2+2, 1/2+3 (apartmán), 1/4+1 (apartmán)
Stravování individuálne (možnosť stravovania v reštaurácii penziónu)
Volný čas Vzdialenosti do najbližších miest, kultúrnych a šport. centier:  
* Liptovský Mikuláš - 10 km  
* Ružomberok - 20 km /Ski Park – lyžiarske centrum/  
* Bešeňová - 9 km /Termálne kúpalisko s celoročnou prevádzkou/  
* Nízke Tatry- Jasná - 25 km /Ski Jasná – lyžiarske centrum, dostupné jaskyne/  
* AQUAPARK Tatralandia - 5 km /Termálne kúpalisko s celoročnou prevádzkou/  
 
OKOLIE V L E T E:  
********************  
Súčasťou penziónu je a u t o c a m p , čo určite privítajú priaznivci autoturistiky, vaše detičky určite poteší krásne detské ihrisko. Vo voľnom čase si môžete vypožičať horské bicykle , relaxovať pri našom jazierku alebo stráviť čas v saune, vírivej vani či pod rukami skúseného maséra.  
 
V jeho bezprostrednej blízkosti je priehrada Liptovská Mara, objemom najväčšia vodná nádrž na Slovensku /1970-75/. Poskytuje výhodné podmienky pre vodné športy, rybolov, vyhliadkovú plavbu či romantické prechádzky po jej pobreží.  
 
Možností, ako stráviť čas v lete je skutočne neúrekom. Priaznivci turistiky majú k dispozícii prekrásne turistické a cyklistické trasy, populárne sú aj netradičné druhy športov ako rafting, horolezectvo, jazda na koni /v susedstve penziónu je spustený do prevádzky jazdecký areál/, priamo v penzióne si môžete prenajať štvorkolku a absolvovať dobrodružnú jazdu po okolí. Za spomenutie tiež určite stoja jaskyne. Demänovská jaskyňa Slobody je najnavštevovanejšia jaskyňa na Slovensku /1800m/.  
 
Ostatné možnosti - napr.:  
*** Múzeum liptovskej dediny – Pribylina  
*** Vlkolínec – pamiatková rezervácia /UNESCO/  
*** Drevený artikulárny kostol v Svätom Kríži  
*** Havránok – archeologické múzeum v prírode  
*** Liptovský Mikuláš – spoločenské a kultúrne turistické centrum Liptova  
 
Počas celého roka Liptov ponúka svojim návštevníkom možnosť využitia liečivých termálnych prameňov, v najväčšom zariadení akým je bez pochyby AQUAPARK TATRALANDIA, ktorý je od nás vzdialený len 5 km a THERMAL PARK BEŠEŇOVÁ, vo vzdialenosti 9 km. Tradičnú klasiku nám však ponúka aj samotná Liptovská Mara.  
 
 
OKOLIE V Z I M E:  
********************  
Liptov v zime je krajinou pre tých, ktorý majú radi pestrosť a zmenu. Nijaký mráz nemôže odradiť vyznávačov bieleho športu. Pre nich má Liptov mimoriadne bohatú ponuku.  
 
*** JASNÁ – Nízke Tatry, najväčšie stredisko zjazdového lyžovania na Slovensku Priemerná dĺžka lyžiarskej sezóny je 120 dní  
Kapacita lyžiarskych vlekov 12 150 osôb za hodinu  
Vzdialenosť: 25 km  
 
*** SKIPARK RUŽOMBEROK - obľúbené lyžiarske stredisko vhodné pre rodinnú klientelu bohatý vyber strmých slalomových tratí aj nenáročného zjazdového lyžovania celková prepravná kapacita vlekov je cca 10000 os/h, dĺžka tratí 12 km, nízkotlakový systém zasnežovania 30 km trás na bežecké lyžovanie Vzdialenosť: 22 km  
 
Ostatné strediská v blízkom a vzdialenom okolí:  
*** ZUBEREC - 25 km  
*** ŽIARSKA DOLINA - 16 km  
*** ZÁVAŹNÁ PORUBA – 14 km  
*** LIPTOVKÝ JÁN – 18 km  
*** ČERTOVICA - 35 km  
*** DONOVALY – 45 km  
 
Aktualizováno dne: 19.04.2013
Penzión Villa Betula
GPS: 49.138772,19.511976
Adresa: Brnice č.p. 166, 03223 Liptovská Sielnica
Telefon: +421 445 598 464
Mobil: +421 907 812 327