Kraj: Žilinský | Okres: Žilina | Město: Teplička nad Váhom | Lokalita: Teplička nad Váhom | Hora: Malá Fatra - Vrátna Dolina...

Penzión MARTINOV DVOR

Fatranská č.p. 1133, 01301 Teplička nad Váhom km od centra Teplička nad Váhom
Kapacita 25 lůžek
Ubytování již od 22 EUR
Obecný Penzión M a r t i n o v d v o r je postavený v tôni vysokých borovíc (je to tradičná slovenská zemianska kúria), pod známym horským hrebeňom Dubeň, s pekným výhľadom na mesto Žilinu a jej okolie. Zároveň je ľahko dostupný z hlavných cestných smerov (Bratislava, Poprad, Ostrava), čo ešte viac umocňuje výhodnosť jeho polohy.  
 
Penzión Vám ponúka UBYTOVANIE v útulných dvojposteľových izbách (3x), apartmánoch s romantickým mezonetovým spaním a tiež v rodinnom trojizbovom apartmáne s kuchynkou. Náročnejších návštevníkov určite uspokoja dva luxusné dvojizbové apartmány, pričom v jednom z nich s názvom „Ľudovít XVI“ sa prenesiete do čias výnimočnej noblesy a pohodlia. Penzión disponuje celkovo piatimi apartmánmi - všetky sú s možnosťou prístelku. Príjemnú atmosféru celého penziónu umocňuje citlivo dobovo ladený interiér, vrátane originálov výtvarných diel a ostatných dekoratívnych predmetov slovenských umelcov. Pre najmenších návštevníkov je pripravený detský kútik.  
 
REŠTAURÁCIU so slnečnou terasou pre približne 60 hostí zútulňuje oheň a teplo kozubu, umiestneného uprostred. Tiež štýlovo ladená BANKETKA pre 20 hostí, s biliardovým separé, Vám vytvorí príjemnú pohodu v uzavretej spoločnosti.  
 
Kuchyňa je zameraná výlučne na tradičné slovenské špeciality. V originálne zostavenom jedálnom lístku sa vtipne uvádza, že nechýbajú ...polievočky, niečo z maštale, niečo z chlieva, niečo z kurína, niečo pre štíhlu líniu, či aj niečo na pribratie... Zaujímavými sa už podľa názvu a pri prvom pohľade javia „medaily pána richtára“ či „guláš sváka Belina“ alebo „steak tety z Ameriky“.  
 
Veríme, že v našom penzióne strávite len príjemné chvíle, či už ako ubytovaní hostia, alebo pri posedeniach s dobrým jedlom a všetkým čo k tomu patrí aj v rámci osláv životných jubileí, svadieb, krstín, či firemných banketov.  
 
45 EUR/noc  Dvojposľová izba klasik pre dve osoby                         
30 EUR/noc  Dvojposteľová izba klasik obsadená jednou osobou      
49 EUR/noc  Apartmán s mezonetovým spaním pre dve osoby s možnosťou prístelku  
15 EUR/noc  Prístelok
35 EUR/noc  Apartmán s mezonetovým spaním obsadený jednou osobou
59 EUR/noc Dvojizbový apartmán s veľkou kúpelňou pre dve osoby s možnosťou prístelku pre dve osoby
15 EUR/noc  Prístelok
59 EUR/noc Luxusný apartmán "Ľudvíka XVI"  pre dve osoby  s veľkou kúpelňou
85 EUR/noc Trojizbový rodinný apartmán s kuchynkou a dvoma spálňami pre 4 osoby
(poschodový apartmán s obývačkou, dvoma spálňami, kuchynkou, kúpelňou)
 5 EUR          Poplatok za psa    
15 EUR      Cena za prístelok         


Lůžka 1/2, apartmán (1/2, 1/3)
Stravování možnosť stravovania v reštaurácii penziónu
Volný čas Penzión sa nachádza necelé 3 km od centra Žiliny pred vstupom do obce Teplička nad Váhom, na trase do známej turistickej oblasti rázovitej Terchovej s vyhľadávanou Vrátnou dolinou s pokračovaním na Oravu a neďaleké Roháče. Z penziónu sú ľahko dostupné známe lyžiarske a turistické strediská Vrátnej, Veľkej Rače, Martinských holí, ako aj viaceré lokálne lyžiarske strediská (Stránik, Považský Chlmec, Višňové, atd., v okruhu do 10km od penziónu).  
 
Rovnako vyhľadávanými miestami sú neďaleké kúpele Rajecké Teplice so svojimi termálnymi bazénmi a letnými kúpaliskami, neďaleký stredoveký hrad Strečno s historickým pozadím známej svetice Žofie Bosniakovej, niekoľko storočí mumifikovanej a uloženej v kostole sv. Martina v susednej Tepličke nad Váhom, ako aj ďalšie historické zaujímavosti a prírodné skvosty mesta Žiliny a jej okolia zovretého v prstenci hrebeňov Malej Fatry, Strážovských a Súľovských vrchov, Javorníkov a Kysuckej vrchoviny, s výstižným geografickým pomenovaním Žilinská kotlina.  


 
Možnosti okolia:  
*******************  
* ŽILINA (1 km) = Budatínsky zámok, kino, divadlo, Považské múzeum, Bábkové divadlo, Verejná motokarová hala, Vyhliadkové lety, Zimný štadión  
* STREČNO (10 km) = hrad, plte na Váhu  
* RAJECKÉ TEPLICE (22 km) = termálne kúpalisko, minigolf, kone, kúpele, sauna a masáže  
* OŠČADNICA (22 km) = športcentrum (lyžovanie), kaštiel - galéria, Kysucké múzeum, Snow Paradise Veľká Rača (lyžovanie), Sun Paradise Veľká Rača, Liečebno-relaxačné vodné centrum  
* TERCHOVÁ (25 km) = Vrátna dolina (lyžovanie), Horná Tižina - kone, drevená zvonica, Múzeum Juraja Jánošíka, Cyrilometodské dni (podujatie), Jánošíkové dni (podujatie), Psie záprahy (podujatie), Jánošíkové diery, Štefánová, 4-kolesové motorky  
* RAJEC (30 km) = termálne kúpalisko, múzeum  
Aktualizováno dne: 22.04.2013
Penzión MARTINOV DVOR
GPS: 49.228171,18.776842
Adresa: Fatranská č.p. 1133, 01301 Teplička nad Váhom
Telefon: +421 41 5982472
Mobil: +421 905 235 391, +421 905 616 839