Kraj: Žilinský | Okres: Žilina | Město: Žilina | Lokalita: Žilina | Hora: Malá Fatra - Vrátna Dolina...

Hotel Slovan

Andreja Kmeťa č.p. 2, 01001 Žilina km od centra Žilina
Kapacita 46 lůžek
Ubytování již od 24 EUR
Obecný Hotel bol založený v 30-tych rokoch dvadsiateho storočia a leží v historickej a zároveň i centrálnej časti mesta Žilina. Susediaci park poskytuje možnosť nerušeného odpočinku priamo v centre.  
 
Ubytování:  v plne zrekonštruovaných jedno a dvojposteľových izbách zodpovedajúcim náročným požiadavkám klientov. Možnosť prístelky. V obývacej časti sa nachádza príjemné posedenie s TV prijímačom. O pohodlný a zdravý spánok sa postará vodná posteľ. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s toaletou a vaňou, prípadne sprchovacím kútom.  

Stravování: - ponúkame Vám rozmanitý výber kvalitných jedál z našej kuchyne. Raňajky majú naši klienti zahrnuté v cene pobytu.  
 
 Vybavenie hotela je možné využiť na rôzne prezentácie, školenia, posedenia firmám, pracovné obedy, svadby, či rodinné oslavy v priestoroch banketky, denného baru a reštaurácie.
 
K hotelu je jednouchý prístup, pretože leží v blízkosti železničnej stanice a autobusového nástupišťa.  
Lůžka 1/1, 1/2 (štandard, štandard plus), apartmán
Stravování raňajky
Volný čas  
Príjemné prechádzky sú po pešej zóne, ktorá je jednou z najdlhších na Slovensku - jej súčasťou je i Námestie Andreja Hlinku, či Mariánske námestie.  
Možnosti turistiky - pre letnú turistiku sa v okolí mesta nachádza vrch Dubeň a vrch Veľké Hradisko. Na vrchu Straník sú pre lyžovanie v zime dva lyžiarske vleky. Tento vrch má najlepšie podmienky aj pre závesné lietanie na Slovensku a často sa tu konajú i preteky v tomto športe. Možnosti pre beh na lyžiach sú aj na každom okraji mesta.  
V Budatíne sídli Športový jazdecký klub, ktorý sa zaoberá parkúrovým skákaním, drezúrou koní a výukou jazdenia.  
Zaujímavosťou okolia Žiliny sú aj hrady Strečno, Bytčiansky hrad, Hričovský hrad, Súľovský hrad, lákavé turistické chodníky v Terchovej, Martinské hole, či Súľovské vrchy.  
Aktualizováno dne: 20.04.2013
Hotel Slovan
GPS: 49.226941,18.740728
Adresa: Andreja Kmeťa č.p. 2, 01001 Žilina
Telefon: +421 415 620 134, +421 500 5182- 4
Fax: +čě+ 41/5621430