Kraj: Jihočeský kraj | Okres: Prachatice | Město: Bošice | Lokalita: Vimperk | Hora: Šumava

Rodinný penzion U Jezevce

Budilov č.p. 22, 38481 Bošice 1.11 km od centra Bošice
Kapacita 14 lůžek
Ubytování již od 250 Kč
Obecný Renovovaná chalupa z 18. století se nachází na úpatí Mářského vrchu nedaleko šumavské perly – Boubínského pralesa.
Ubytování V prostorách chalupy se nachází 4 samostatné ložnice. 3 ložnice jsou vybaveny manželskou postelí a 1 ložnice je čtyřlůžková. V každém pokoji je na požádání možnost instalace přistýlky. Pokoje jsou vybaveny klasickým šumavským nábytkem.

Jedna toaleta se nachází v přízemí a druhá v prvním patře. Koupelna je vybavena sprchovým koutem.

Penzion se vytápí kachlovou pecí s výměníkem, pokoje mají dále svoje kamínka. Každý pokoj má možnost přitápění elektrickými přímotopy.
  objekt/ týden objekt/ víkend
od 1. května do 31. října 14600 Kč 4800 Kč
od 1. listopadu do 31. dubna 16900 Kč 8900 Kč
Vánoce a Silvestr
16900 Kč  

Víkendové pobyty jsou možné dle dohody a vytížení penzionu.
K ceně pronájmu účtujeme zvlášť poplatek za skutečné množství odebrané energie.

Lůžka 3 ložnice s manželskou postelí + 1 ložnice je čtyřlůžková (v každé ložnici možnost přistýlky)
Stravování Možnost stravování je v hospůdce, která je asi 200 metrů od penzionu, nebo v obci Čkyně. Penzion je plně vybaven pro Vaší kulinářskou pohodu, takže si zde můžete sami navařit, co máte nejraději.

Možnost nákupů je v okolních obcích Čkyně, Bošice nebo větších nákupů ve Vimperku. Nedaleko penzionu se nachází pstruhařství, kde je možné si nakoupit čerstvé pstruhy i jiné rybí pochoutky. Nákupy Vám na vyžádání rádi po předešlé dohodě zajistíme a přivezeme za drobný příplatek.
Další služby Vlaková zastávka Čkyně je vzdálená 3 km. Autobusový spoj 4 km. Nejlepší doprava je vlastním dopravním prostředkem. Na objednávku Vás rádi dopravíme.
Parkování je zajištěno přímo před objektem.
Volný čas Navštivte hrad Kašperk, založený v r. 1356 císařem Karlem IV. Který sloužil k ochraně hranic původního prácheňského kraje.
V Kašperských horách si prohlédněte renesančně-barokní radnici ze 16. stol. a muzeum Šumavy se sbírkou skla ze Šumavských skláren.
Ve Volyni můžete nalézt hrad Helfenburg, kde se natáčela nejedna filmová pohádka či historické drama.
Dobrš historická tvrz ze 14 století s jedinečným architektonickým řešením.
Prachatice - městská památková rezervace - renesanční radnice na náměstí, goticko-renesanční dolní (Písecká) brána.
Vimperk - Původně hrad, sloužící k ochraně zlaté stezky přestavěn na renesanční zámek, později barokně upravený. Dnes sídlo městského muzea.

Výlety
Poloha penzionu přímo vybízí k celodenním výletům. Doporučujeme Vám udělat si čas na výlet do Boubínského pralesa, na vrch Svatou Máří, Malý i Velký Bobík. V blízkosti penzionu se nachází mnoho tajemných a romantických šumavských zákoutí, které Vás donutí se na chvíli zastavit a pořádně si je užít. V našem penzionu Vás čeká kniha výletů, kde si podle své kondice můžete sami najít ta místa, která během svého pobytu na Šumavě navštívíte.

Cyklistika
Přímo z penzionu můžete vyrazit na cyklistické výlety k šumavským cílům na vrchu Javorník, Zadově, Churáňově, nebo třeba na Kvildu, Boubín či k pramenům Vltavy. V případě Vaší potřeby rádi zajistíme zapůjčení cyklistické výbavy pro Vaši dovolenou včetně map a doporučení.

Koupání
Chce se Vám během Vašeho pobytu jen odpočívat u vody? Pro tyto účely Vám doporučujeme navštívit přírodní koupaliště Rohanov, kde je možné během dne využít i místní občerstvení. Pokud máte rádi kryté bazény po celý rok je zde možnost navštívit bazén ve Vimperku.

Houbaření
Náš penzion nabízí ty nejlepší podmínky pro Vaše houbaření v šumavských lesích, které začínají hned za naším plotem.

Zimní sporty
Vaše zimní pobyty v našem šumavském penzionu si můžete zkrášlit návštěvou největších šumavských zimních středisek na Zadově a Javorníku, kde se nacházejí po celou sezónu upravené sjezdové tratě, či běžecké stopy.

Lenošení
Pokud máte jako my rádi lenošení náš šumavský penzion Vám nabízí pro ně to nejlepší prostředí. Máme pro Vás připraveno množství knih a společenských her a naše zahrada Vás vybídne k slunění nebo jen obyčejnému lelkování.

Aktualizováno dne: 16.05.2016
Rodinný penzion U Jezevce
GPS: 49.0900852,13.8555807
Adresa: Budilov č.p. 22, 38481 Bošice
Telefon: +420 602 360 201

Zajímavá místa v okolí

TIC poskytuje informace o zajímavostech, dopravě, ubytování a kulturním i sportovním vyžití ve městě...
Hrad založený kolem poloviny 13. století byl v 16.století přestavěn na zámek a později byl k němu př...
Město zřejmě vzniklo na Zlaté stezce, po které se do Čech dopravovala sůl. Je zde zámek, gotický kos...