Kraj: Zlínský kraj | Okres: Vsetín | Město: Velké Karlovice | Lokalita: Velké Karlovice | Hora: Beskydy, Javorníky

Ubytování Ve dvoře u kříža

Velké Karlovice č.p. 999, 75606 Velké Karlovice 2.25 km od centra Velké Karlovice
Kapacita 12 lůžek
Ubytování již od 225 Kč
Obecný Dvůr u kříža je svým charakterem zemědělskou usedlostí. Proto jeho nedílnou součástí jsou hospodářské budovy. Ve dvoře chováme koně - tažné pro práci v lese a také jezdeckého. Pokud nepracují, pasou se v ohradách u dvora. K Valašsku patří ovce - proto ani u nás nechybí stádo oveček, které od jara do podzimu spásají okolní louky a pastviny. Po dvoře pobíhají dva hodní psíci.
Ubytování Ve „Dvoře u kříža“ nabízíme ubytování pro 18 – 20 osob ve dvou budovách
V první budově jsou tři samostatné pokoje, dva podkrovní a jeden přízemní, každý pro 4 osoby:

Podkrovní pokoje jsou oba vybaveny vlastním sociálním zařízením – toaleta, umyvadlo a sprchový kout. V pokoji nechybí stůl se židlemi, skříňky na osobní věci, TV. Lůžka tvoří praktické rozkládací postele s úložným prostorem.

Přízemní pokoj je trochu odlišný. Dominují mu krbová kamna s pecí, která může posloužit i jako 5-té lůžko v pokoji. Zbylá lůžka tvoří praktická rozkládací postel a rozkládací sedací válenda. Nechybí stůl se židlemi a skříňka na osobní věci. Pokoj má vybavenou rohovou kuchyňskou linku s dřezem, el.vařičem, ledničkou i varnou konvicí. Samozřejmostí je samostatná velká koupelna s toaletou, umyvadlem a sprchovým koutem.
Všechny tři pokoje mají k dispozici samostatné šatní skříně. Povlečené lůžkoviny, ručníky i utěrka určitě příjemně naladí všechny hosty.

Ve druhé budově je k dispozici valašská jizba s typickým nábytkem a posezením až pro 30 osob, TV se satelitním příjmem a plně vybavená kuchyně včetně sporáku, ledničky a mikrovlné trouby.
V podkroví je nový dvoupokojový apartmán s kuchyní a vlastním sociálním zařízením. V apartmánu může bydlet 4 - 7 osob.
  2 osoby/ noc 3 osoby/ noc 4 osoby/ noc 5 - 6 osob/ noc 7 osob/ noc
Přízemní pokoj 800 Kč 900 Kč 1000 Kč    
Apartmá   1200 Kč 1400 Kč 1500 Kč 1750 Kč
Podkrovní pokoj 700 Kč 900 Kč 1000 Kč    

Děti do 3 let zdarma.

Sauna 150 Kč/ hodina

Pro Vánoční a Silvestrovský pobyt platí zvláštní ceny.

Lůžka 3x 4 lůžkové apartmá, dvoupokojový apartmán s kuchyní.
Stravování V pokojích jsou kuchyňské kouty se skříňkou, policí, dřezem, el.vařičem, ledničkou. K dispozici je i rychlovarná konvice. Minikuchyňka je vybavena základním nádobím i sklem.
Další služby V rámci budovy je i prostor pro uložení větších věcí – kola, kočárky, lyže, sáňky... K úplné spokojenosti nabízíme i elektrickou saunu pro 4 – 5 osob.

K příjemnému pobytu ve dvoře určitě přispěje kryté krbové posezení a klasické venkovní ohniště. Děti se mohou zabavit na prolézačce se skluzavkou a houpačkou nebo na pískovišti. K dispozici je také nová trampolína, ping-pongový stůl, elektronické šipky nebo volejbalová síť, kde je možno hrát i badminton.

Parkování pro ubytované je přímo ve dvoře.
Volný čas Vítejte v typicky valašské obci Velké Karlovice. Najdete zde stavení v horách, pastviny s menšími stády ovcí, klasická zemědělská stavení, ale i nové domky zděné i dřevěné, které dokreslují ráz valašské krajiny. Právě tady můžete prožít nádhernou dovolenou.
Zemědělství bylo na Valašsku pro většinu obyvatel zdrojem příjmů. Dnes to už není pravidlo, ale pro zachování rázovitosti krajiny se mnozí snaží udržovat vše v původním stylu. Vyžaduje to mnoho práce. Hlavně v létě. Proto návštěvníci dvora mohou vidět sečení trav, sušení sena na kůlech, modernější balíkování sena, orání, setí... Mnohé práce se dělají i dnes s původními stroji nebo nářadím. Údržba stájí pro koně i ovce mnohdy vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Je to mnohdy i dobrý způsob odreagování. Že byste to zkusili?

Karlovské muzeum (1 km, život na Valašsku), Karlovský kostel (1 km, celodřevěná stavba), pod hotelem je letní koupaliště (1 km), stáj Winarsky (4 km, možnost jízdy na Huculech), sklárny Karolinka (5 km, výroba a broušení skla), prales Razula (7 km, unikátní flóra, UNESCO), rozhledna Súkenická (12 km, panorama Valašska), skanzen v Rožnově (25 km, valašské muzeum v přírodě), krytý bazén v Rožnově s toboganem (25 km), Karlovské jezero (3 km), Karlovské fojství (2 km), Pustevny - Radegast (20 km), vodní nádrž Balaton (4 km).
Doprava Autobusové spojení: 250 m – Velké Karlovice, Horní škola
Vlakové spojení: 1 km – Velké Karlovice
Aktualizováno dne: 18.07.2017
Ubytování Ve dvoře u kříža
GPS: 49.3675765,18.3126999
Adresa: Velké Karlovice č.p. 999, 75606 Velké Karlovice
Telefon: +420 571 444 200
Mobil: +420 731 429 840

Zajímavá místa v okolí

Volně přístupná dřevěná rozhledna na vrchu Miloňová (846 m.n.m.) nad Velkými Karlovicemi nabízí krás...
Telekomunikační věž na vrchu Čarták nedaleko horské rekreační osady Bumbálka s krásným kruhovým výhl...
160 km dlouhá stezka vede od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou. Velká část ...