Kraj: Zlínský kraj | Okres: Kroměříž | Město: Bystřice pod Hostýnem | Lokalita: Bystřice pod Hostýnem | Hora: Beskydy, Javorníky

SOLA GRATIA

Lázně č.p. 550, 76861 Bystřice pod Hostýnem 1.56 km od centra Bystřice pod Hostýnem
Kapacita 60 lůžek
Ubytování již od 300 Kč
Obecný SOLA GRATIA je ideálním místem pro odpočinek, setkávání či odborné semináře.
Areál se nachází na východní Moravě ve městě Bystřice pod Hostýnem na úpatí malebných Hostýnských vrchů, které získaly název od legendárního poutního místa Hostýn.
Areál je vhodný zejména pro rodinnou rekreaci, dětské a mládežnické tábory, vzdělávací kurzy, duchovní setkávání, pobyty ze středisek a škol Diakonie ČCE (vzdělávací akce, ozdravné pobyty klientů nebo rekreační pobyty zaměstnanců).
Ubytování Budova Vila nabízí ubytování ve 14 pokojích s kapacitou 37 lůžek – 8 dvoulůžkových pokojů, 3 třílůžkové pokoje a 3 čtyřlůžkové pokoje.
Vedlejší budova Chaloupka nabízí ubytování v 3 pokojích s kapacitou 13 lůžek v 1 čtyřlůžkovém pokoji a 1 šestilůžkovém pokoji. V budově je i 3 lůžkový apartmán s vlastní kuchyňkou.
V některých pokojích je k dispozici sedací souprava, která může být použita jako spaní pro 1 osobu.
Kuželna nabízí možnost pouze letního sezónního ubytování pro 18 lidí.

Podrobný ceník v rozšířeném ceníku

Rozšířený ceník
Sleva Děti do 3 let zdarma. S organizovanými skupinami klientů uzavíráme výhodnější smlouvy o poskytnutí služeb.
Lůžka Vila – 14 pokojů (37 lůžek) včetně bezbariérových, Chaloupka – 3 pokoje (10 lůžek), Kuželna -  sezónní ubytování pro cyklisty nabízí 18 lůžek.
Stravování Areál poskytuje solidní hostinské služby na úrovni, cenově dostupné rodinám s dětmi i seniorům. Stravování poskytujeme formou snídaně, polopenze či plné penze.
Další služby V areálu se nacházejí tři budovy určené pro ubytování - hlavní budova Vila, vedlejší budova Chaloupka a sezónně využívaná Kuželna.
Budovu obklopuje lesopark v anglickém stylu, který volně navazuje na kopce a lesy malebného Valašska. Nádherná údolí se zurčícími potoky a paseky zalité sluncem poskytují nejen místo k načerpání nové energie, ale i neomezený prostor pro dětské hry a skotačení a také možnost sportovního vyžití nebo relaxace.
V lesoparku, který je postupně obnovován stojí i dřevěná kaple se dvěma samostatnými sály, které mohou sloužit pro přednášky, koncerty a jiné společenské nebo firemní akce. Celek ještě doplňuje původní stavba - prosklený altán s krbem.

Penzion má vlastní uzavřené parkoviště.
Volný čas V okolí se nabízejí tato zajímavá místa k návštěvě : poutní místo Hostýn, město Holešov s významnou synagogou, město Kroměříž - pozoruhodné zámkem s jedinečnou obrazárnou a zahradou, město Rožnov pod Radhoštěm s vyhlášeným Valašským muzeem v přírodě, hrad Helfštýn a lázně Teplice nad Bečvou s aragonitovými jeskyněmi, evangelické sbory na Valašsku - Velká Lhota, kde působil J. Karafiát.

Blízké Hostýnské Vrchy a Beskydy skýtají řadu možností ať už k procházkám, výletům či delším túrám, tak i k projížďkám na horských kolech. V zimě je zde v provozu celá řada sportovních středisek s bohatou nabídkou služeb.
Doprava Autobusové spojení: 200 m, zastávka U Černého potoka
Vlakové spojení: 3 km - Bystřice pod Hostýnem

Najdete nás: Směr Hostýn, přes železniční přejezd, kolem hřbitova do Lázní, po 500m prudká odbočka doleva do stráně v ní je umístěn Penzion SOLA GRATIA.
Aktualizováno dne: 14.11.2016
SOLA GRATIA
GPS: 49.389256,17.686984
Adresa: Lázně č.p. 550, 76861 Bystřice pod Hostýnem
Mobil: +420 602 777 262

Zajímavá místa v okolí

V 15. století byla postavena v obci Bystřice pod Hostýnem po zániku hradu Obřany pány z Tvorkova vod...
Zřícenina gotického hradu ze 14. století v Hostýnských vrších, na území přírodní rezervace Obřany. ...
Renesanční čtyřkřídlý vodní zámek ze 16. století byl postaven na místě původního zemanského sídla - ...