Kraj: Moravskoslezský kraj | Okres: Bruntál | Město: Vrbno pod Pradědem | Lokalita: Vrbno pod Pradědem | Hora: Jeseníky

Penzion Pod Pradědem

Jesenická č.p. 357, 79326 Vrbno pod Pradědem 0.79 km od centra Vrbno pod Pradědem
Kapacita 18 lůžek
Ubytování již od 250 Kč
Obecný Poloha penzionu je vhodně situována v horní části Vrbna ve směru lázně Karlova Studánka nebo Jeseník (23 km) a vchody má umístěny jak z ulice Jesenická, tak z vedlejší ulice Myslivecká. 200m pod penzionem jsou umístěny autobusové zastávky jak ve směru lázně Karlova Studánka - (cca 9 km) Hvězda s následnou možností přestupu do autobusu - kyvadla na Ovčárnu, tak ve směru opačném, do okresního města Bruntálu (cca 25 km).
Ubytování Standartně vybavené pokoje, 2x čtyřlůžkové , 2x 3 lůžkové a 1x dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky. Pokoje jsou umístěny v prvním a druhém nadzemním podlaží, kde je i společenská místnost s televizí a satelitem.
Lyže, případně sáně jsou možno ponechat na podestě v přízemí, v uzamčeném prostoru. Sociální zařízení, je řešeno buď s vanami nebo se sprchovými kabinami a to buď samostatně nebo jsou společná pro 2 pokoje. Další WC jsou umístěny v mezipatrech (zvlášť muži a ženy).
Ubytování : 280,- Kč / osoba / den
Snídaně :  60,- Kč
Polopenze : 130,- Kč

 

Sleva dle tel. dohody
Lůžka 2 - 4 lůžkové pokoje, 4x apartmá
Stravování snídaně, polopenze, plná penze

V přízemí hotelu je pivnice - restaurace s výčepem a jídelna, a kuchyň se zázemím. Pro běžné návštěvníky je zde sociální zařízení pro dámy a pány. V restauraci je umístěn barevný TV/SAT a moderní audiotechnika s přehrávačem na CD a MC. V jídelně jsou umístěny dva kulečníkové stoly (americký a český karambolový), případně možnosti zájmu zapůjčení karet nebo šachů. V restauraci i jídelně je podávána strava téměř po celý den (záleží na domluvě s personálem - vedoucím) již od 6.30 do cca 18.30 hod.
Hosté mohou využít jak polopenze, tak plné penze, která zvýhodňuje děti od 3 do 10-ti let věku.
Další služby Pekárna
Každý má rád vůni čerstvě upečeného pečiva. My stáváme do pekárny v noci, aby jste si ráno mohli vychutnat křupavoučké rohlíky, koláčky, chlebíček i naše specialitky – k ranní kávě, nebo na snídani. Všechny naše výrobky vyrábíme ručně a pečeme v klasických parních pecích. Tím máte jistotu, že každému našemu kousku je věnována maximální pečlivost při výrobě. Od míchání těsta, tvarování pečiva až po sázení do pece a kontrolu propečenosti. Dodržujeme staré receptury našich předků, kteří moc dobře věděli, že žádné chemikálie do pečiva a vůbec jakéhokoliv jídla nepatří. Základem je správné prokvašení těsta, kde se nesmí nic uspěchat a musíme mít správný poměr surovin. Suroviny do výroby pečlivě vybíráme a požadujeme od dodavatelů jen nejvyšší kvalitu. Část surovin si také pěstujeme na našem BIO poli.
Zakládáme si také na výrobě tradičního řemeslného chleba s dobrou pórovitostí a křupavou kůrkou. Takových kvalit se dá dosáhnout pouze v klasických parních pecích v kterých pečeme, a které obsluhují pekaři zvládající namáhavou práci s lopatou. Důležitá je teplota vzduchu a vody. Když mrzne, těsto kyne pomaleji, protože jsou díže chladnější, naopak v létě letí rychle nahoru. Udělat dobré těsto tradiční metodou bez chemických příměsí je věda, vliv na něj má i počasí.

Pekárna je umístěna přímo naproti penzionu. Ve dvoře pekárny je možno parkování aut hostů. V prostoru za pekárnou je zahrada, kterou mohou využívat hosté hotelu k oddechu, či hrám s malými dětmi, nebo ji využít večer pro táborákové posezení.
Volný čas Vrbno leží na úpatí Jeseníků v krásném lesnatém údolí, bohatém na květenu i zvěř, včetně lesních plodů a hub. Údolí je soutokem říček Opavic v jedinou řeku Opavu. Nedaleko Vrbna pod Pradědem jsou pěkná, zajímavá města - Krnov (cca 33 km), Opava (cca 55 km), Bruntál i Rýmařov (cca 26 km). Nově byl otevřen hraniční přechod do Polska a to ve Zlatých Horách cca 23 km (i zde s možností koupání) a tím návštěvy nedalekých polských měst Glucholazy (cca 25 km), Nysa, nebo Otmuchovských jezer ( s možností rybolovu štik).

V Karlově Studánce a Bruntále možnost bazénu a welness.
Zimní aktivity V místě jsou dva osvětlené lyžařské vleky, i několik menších, kratších lyžařských sjezdovek. V případě nepříznivého počasí je možno lyžovat cca do 15. května na nejvyšší hoře Jeseníků - Praděd s nadmořskou výškou 1 415 m. Sníh se zde zdrží sice ještě podstatně déle, ale po tomto termínu se sjezdovky již neudržují ( květen - červen).
Doprava Autobusové spojení: 200 m – Vrbno pod Pradědem, Dřevokombinát
Vlakové spojení: 1500 m – Vrbno pod Pradědem.
Aktualizováno dne: 21.11.2016
Penzion Pod Pradědem
GPS: 50.1224599,17.3721048
Adresa: Jesenická č.p. 357, 79326 Vrbno pod Pradědem
Mobil: +420 603 525 892, +420 774 504 033

Zajímavá místa v okolí

Kostel svatého Michaela archanděla byl dostavěn v roce 1841 dle návrhu bruntálského architekta Maxmi...
Lázně se nacházejí v pohoří Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 800 m n. m. v malebném údolí říčky Bí...
Pitný pavilon se původně nazýval "Wilhelmsquelle" a byl vybudován po objevení Vilémova pra...