Kraj: Moravskoslezský kraj | Okres: Bruntál | Město: Malá Morávka | Lokalita: Praděd - Ovčárna | Hora: Jeseníky

Hotel Ovčárna

Praděd -Ovčárna č.p. 263, 79324 Malá Morávka 8.26 km od centra Malá Morávka
Kapacita 125 lůžek
Ubytování již od 399 Kč
Obecný Horský hotel s celoročním provozem leží v půvabném prostředí Jeseníků v nadmořské výšce 1300 m, na křižovatce běžeckých a turistických tratí, spojujících nejznámější místa Jeseníků - Praděd, Petrovy kameny, Skřítek a Červenohorské sedlo.
Ubytování Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, televizorem se satelitním příjmem, telefonem, chladničkou. WiFi připojení k internetu ZDARMA. Nabízíme jednorázové naplnění minibaru.

Apartmány se skládají ze dvou pokojů a jsou zařízeny v příjemném „horském“ stylu. Vybaveny jsou vlastním sociálním zařízením (čtyřlůžkový sprchovým koutem a dvoulůžkový vanou), televizorem se satelitním příjmem, telefonem, chladničkou.WiFi připojení k internetu ZDARMA . Nabízíme rovněž jednorázové naplnění minibaru.
SLUŽBY Hlavní sezóna Vedlejší sezóna
20. 12. - 3. 4. 4. 4. - 19. 12.
UBYTOVÁNÍ se snídaní Dospělí Děti Dospělí Děti
2 - 12 let 2 - 12 let
Apartmán pro 4 osoby (prodává se pouze celý apartmán) 5 400 4 560
Apartmán pro 2 osoby (prodává se pouze celý apartmán) 2 810 2 010
Jednolůžkový pokoj 730 402 530 292
Lůžko ve dvoulůžkovém pokoji 690 380 510 281
Lůžko ve třílůžkovém pokoji 630 347 490 270
Lůžko ve čtyřlůžkovém pokoji 570 314 450 248
Přistýlka 390 215 320 176
 
STRAVOVÁNÍ Dospělí Děti 2 - 12 let
Snídaně (v ceně ubytování) 130 72
Oběd 150 90
Večeře 170 100
 
POPLATKY, SLEVY A PŘÍPLATKY  
Neobsazené lůžko v pokoji 180
Dítě do 2 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu
Dětská postýlka 100
Místní poplatek za rekreační pobyt - povinný ze zákona č. 565/1990 Sb. ve výši stanovené místním úřadem
Poplatek za zvíře 200
Využití odstavné plochy VZ (za osobní vozidlo) 50
 
Poznámky:        
- ceny jsou uvedeny za noc, v Kč včetně DPH,        
- uvedenou věkovou hranicí se rozumí věk dítěte, který dítě nedosáhne v den nástupu na pobyt,    
- pobyt se zvířetem (zpravidla kočka, pes - malé plemeno do 10 kg) je možný pouze po předchozím schválení ze strany zařízení.
   
Lůžka 21 dvoulůžkových pokojů (z toho 8 s možností přistýlky)
20 třílůžkových pokojů (z toho 10 s možností přistýlky)
2 čtyřlůžkové pokoje (z toho 2 s možností přistýlky)
3 jednolůžkové pokoje (s možností přistýlky)
1 čtyřlůžkový apartmán(s možností 2 přistýlek)
4 dvoulůžkové apartmány (s možností 2 přistýlek)
Stravování Pobyty v našem hotelu jsou standardně se snídaní, které jsou podávány rautovým způsobem v nově zrekontruované hotelové jídelně se širokou nabídkou uzenin, sýrů, teplého pokrmu, ovoce, zeleniny, teplých a studených nápojů.. V případě objednání polopenze nebo plné penze, jsou obědy i večeře rovněž podávány formou teplého bufetu. Pro rodiny s dětmi je k dispozici jídelní židlička. Naše jídelna je nekuřácká, kouření je možné v restauraci hotelu. V odjezdovou neděli je strava (oběd, večeře) zajištěna formou jednotného menu na kavárně. Stejným způsobem je zajištěna pondělní snídaně.

Příjemné posezení s nabídkou místních specialit.
Minutková kuchyně, denní menu.
V zimním období široká nabídka teplých nealkoholických i alkoholických ná­pojů.
V letním období disponujeme nabídkou míchaných ledových nápojů s ovocem.
Letní zahrádka s krásným výhledem na Petrovy Kameny a Praděd.
Wifi připojení zdarma.
Platba možná platební kartou.
Kapacita 70 míst.
Další služby Relaxační centrum nabízí posilovnu, tělocvičnu, stolní tenis, solária, masáže, suché uhličité koupele, saunu, teplý whirpool, bazén s protiproudem a odpočinkové prostory. V hotelu je půjčovna běžek akol, kulečník, šipky.

Parkování:
V zimním období - Parkoviště Hvězda – za poplatek stanovený MěÚ, odtud jezdí každou celou hodinu od 8 – 17 hod kyvadlová doprava. Účastníky, kteří použijí soukromé vozidlo, upozorňujeme, že v zimním období je výjezd z Hvězdy na Ovčárnu zakázán(povoluje se pouze výjezd na vyložení a naložení zavazadel).
V létě – je výjezd na Ovčárnu povolen, parkovat je možné v blízkosti VZ (točna autobusu). Poplatek činí 30 Kč na den.
Volný čas V letním období je možné se vydat po značených trasách na nádherné vycházky a turistické výlety, kde Vás příroda překvapí nádhernými výhledy a bohatou květenou, nebo navštívit nedaleké kulturní a přírodní zajímavosti, jako jsou lázně Karlova Studánka, Rejvíz - mechová jezírka, renesanční zámek a ruční papírnu ve Velkých Losinách, zámek Bruntál, Lázně Lipová a Jeseník a vysílač s rozhlednou Praděd (1492m n.m.).

Zimní aktivity V zimním období jsou zde vhodné terény pro sjezdové lyžování a běžecké tratě pro začátečníky i pokročilé lyžaře. V okolí horského hotelu je 6 upravovaných sjezdovek s vleky jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Sníh se zde udrží až do jarních měsíců (květen) . Běžecké tratě vedou na jedné straně po hřebenech na Alfrédovu chatu nebo na Skřítek, na druhé straně přes Praděd, Švýcárnu a Červenohorské sedlo na Šerák a přes Ramzovou na Paprsek a Kralický Sněžník.
Doprava Autobusové spojení: Karlova Studánka-Hvězda, odtud kyvadlovou dopravou na parkoviště pod Ovčárnou.

Vlakové spojení: železniční stanice Bruntál, Jeseník nebo Vrbno pod Pradědem, dále autobusem do Karlovy Studánky na rozcestí Hvězda, odtud kyvadlovou dopravou na parkoviště pod Ovčárnou.
Wellness Nabízíme Vám širokou škálu wellness a sportovního vyžití, které Vám jistě pomůže načerpat energii a zregenerovat své tělesné a duševní síly. Po využití našich wellness služeb se rovněž můžete občerstvit v recepci wellness centra, případně Vás rádi pozveme do naší kavárny.

BioMat termoterapie: Je kvalitní terapeutická pomůcka,která produkuje záporné ionty a infračervené teplo,které náš organismus potřebuje k produkci energie,stimulaci látkové výměny a krevního oběhu. Zlepšuje – koncentraci a únavu,náladu a psychický stav, prokrvování a okysličení tkání a uvolnění svalů a kloubů.

Medová masáž detoxikační: Odvádí nežádoucí škodliviny, které se v organismu hromadí z potravin, ovzduší, léků či kouření. Jemné hmaty a jejich směrování stimuluje akupunkturní body na zádech a podporuje vyplavování toxinů,přináší velkou úlevu při napětí v oblasti páteře.

Čínská masáž TUINA: Po dobu masáže působí tlak na opěrný-pohybový aparát,svalový systém a spojovací tkanivo,ve kterém jsou uloženy nervové dráhy.Při této hloubkové masáži se aktivuje tok lymfy a krevní oběh v hlubokých vrstvách tkání.
Odstraňuje se únava, svalové křeče, nervové napětí, bolest zad, šíje, hlavy.
Stimuluje se krevní a lymfatický, odplavují se toxické látky.
Uvolňují se svaly,klouby i šlachy…

Dornova metoda: Je jemná manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti.

Breussova masáž: Je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře a uvolňuje tlak na ploténky.
Aktualizováno dne: 11.10.2016
Hotel Ovčárna
GPS: 50.070954,17.238725
Adresa: Praděd -Ovčárna č.p. 263, 79324 Malá Morávka
Telefon: +420 554 779 007
Fax: +420 973 483 423

Zajímavá místa v okolí

Petrovy kameny - leží ve výšce 1 446 m n. m. vrchol tvoří tři mohutná skaliska, vysoká 7 metrů. Samo...
Vysoká hole - leží ve výšce 1 465 m n. m. ,stojí zde dřevěná bouda a raně barokní pískovcový hraničn...
Praděd - horský vrchol leží ve výšce 1 491 m n. m. Praděd nejvyšší hora Hrubého Jeseníku. Celkově jd...